VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

23.8.2016

Řidička usnula. Cestou na Hatě se srazila s jiným autem

Znojmo - Ani úterní ráno se neobešlo na Znojemsku bez bourání. Na hlavním tahu ze Znojma k hraničnímu přechodu Hatě se po šesté ráno srazila dvě osobní auta. Jedno z nich skončilo v příkopu. „Řidička Toyoty jela ze Znojma a v důsledku toho, že usnula za volantem, přejela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím autem. Zraněnou řidičku odvezla sanitka do nemocnice," informoval policejní mluvčí Petr Zámečník. Škoda na obou autech je padesát tisíc korun. Kvůli odklízení následků nehody pak museli přijet i hasiči, aby silnici opět plně zprůjezdnili.

22.8.2016

Přibylo znásilnění. Nenahlášené případy? Ženy se bojí méněcennosti

Jižní Morava - V Jihomoravském kraji oproti minulému roku přibylo znásilnění. Často se stává, že o něm ženy mlčí. Jiné si ho naopak vymyslí.

AKTUALIZOVÁNO
22.8.2016

Železniční přejezdy? Týden co týden nehoda. Naposledy u Krumlova

Znojemsko - Dvě nehody během dvou týdnů vyšetřují policisté a drážní inspekce na železničních přejezdech na Znojemsku. Řidiči vyvázli se zraněním.

AKTUALIZOVÁNO
20.8.2016

Hasiče zaměstnal požár strniště. Hořel i sousední lesík

Grešlovo Mýto – Hned deset jednotek hasičů vyrazilo v sobotu po druhé hodině odpolední k požáru strniště do Grešlova Mýta. „Požár strniště se rozšířil na přilehlý les. Velitel si nechal povolat i další jednotky zejména proto, že požár byl zřetelný a viditelný zdálky," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Požár měli hasiči pod kontrolou za tři čtvrtě hodiny. „Zřídili si čerpací stanoviště v Grešlově Mýtě. Na místo vyrazil vyšetřovatel, aby zjistil výši škody," dodal Dvořák. Naštěstí ale oheň zlikvidoval pouze listy na stromech, samotné stromy požár nezničil. „Podle vyšetřovatele nevznikla žádná škoda," uzavřel Dvořák.

19.8.2016

Dopravu směrem na Hatě komplikovala nehoda

Znojemsko – O velkém štěstí mohou mluvit účastníci nehody, která se stala po šesté hodině večerní na hlavním silničním tahu ze Znojma směrem na Hatě. „Na silnici číslo 38 nedaleko Vrbovce se střetla dvě osobní auta," sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb. Na místo museli vyrazit i záchranáři. „Dva lehce zranění lidé putovali na chirurgické oddělení znojemské nemocnice," informoval mluvčí jihomoravských záchranářů Pavel Klim. Příčinu a míru zavinění nehody nyní šetří policisté.

19.8.2016

Nakupující přišel o peněženku. Policie hledá ženu na fotografii

Znojmo – Nepříjemnou dohru mělo nakupování pro dvaapadesátiletého muže ze Znojemska. „V obchodním domě v Brněnské ulici zřejmě vytratil peněženku. Toho pak někdo využil a sebral ji," sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Jak dodala, na základě informací, které policisté shromáždili, by žena na fotografiích mohla přispět k objasnění případu.

17.8.2016

Muž boural v Pražské ulici. Bez řidičského oprávnění a pod vlivem alkoholu

Znojmo – Popíjení, usednutí za volant, nepovedené couvání a škoda patnáct tisíc korun. Tak lze ve zkratce shrnout událost, která se stala v noci z úterý na středu ve znojemské Pražské ulici.

17.8.2016

Narazila do sloupu, zničila auto. Řidička měla štěstí, vyvázla s lehkým zraněním

Tasovice – O velkém štěstí může mluvit šestadvacetiletá řidička, která havarovala v Tasovicích. Havárie se obešla bez větších zdravotních následků, auto je ale zcela zničené.

16.8.2016

Zkrvavený obličej, basebalovou pálkou rozbité auto. Kvůli nevrácenému dluhu

Znojmo – Jako v akčním filmu si mohli připadat o uplynulém víkendu obyvatelé znojemských Přímětic. Zažili rozbíjení auta basebalovou pálkou a do krve rozbitý obličej a blikající policejní majáky.

AKTUALIZOVÁNO
16.8.2016

V těle chráněné vydry našli 11 broků. Rybáři je střílí jako škodnou

Jižní Morava – Jedenáct broků a srážka s autem. Nešťastný osud měla vydra, kterou našli u obce Oleksovice na Znojemsku. Zvíře bylo podle organizace Alka Wildlife postřelené už delší dobu a před smrtí velmi trpělo. „Pravděpodobně nebylo schopné ulovit si kořist a zmateně pobíhalo krajinou, až jeho trápení ukončil střet s autem," popsal zoolog organizace Václav Beran, který zvíře pitval.

15.8.2016

Se skoro třemi promile řídil auto. Odmítl se podrobit dechové zkoušce

Znojmo – Třiatřicetiletého muže, který sedl opilý za volant auta, zadrželi strážníci ze soboty na neděli ve znojemské ulici Velká Mikulášská. „Zjevně opilý muž se odmítal podrobit dechové zkoušce, proto přivolali Policii České republiky. Po příjezdu policistl pak vyšlo najevo, že má v krvi 2,70 promile alkoholu," sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

15.8.2016

Příliš spěchali, chytili je. Budou platit

Znojemsko – Další řidiče, kteří jeli nepovolenou rychlostí, zastavili dopravní policisté na Znojemsku během uplynulého víkendu. Na silnici I/53, která je přezdívaná silnice smrti a je místem častých dopravních nehod, jel v pátek v podvečer třicetiletý řidič rychlostí 139 kilometrů za hodinu. „V sobotu jsme ve stejném úseku naměřili hodnotu 138 kilometrů za hodinu. Za volantem seděl padesátiletý muž z našeho regionu. V neděli krátce před půl devátou hodinou večerní neuniklo naší pozornosti auto na silnici I/38 v úseku mezi Grešlovým Mýtem a křižovatkou na Vesce. Šestatřicetiletý muž z Třebíčska uháněl rychlostí 139 kilometrů za hodinu," informovala mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

AKTUALIZOVÁNO
15.8.2016

Srážka vlaku a auta u Břežan? Lehké zranění a škoda téměř dva miliony

Břežany /FOTOGALERIE/ – Auto na střeše a vykolejený vlak. To je výsledek střetu na železničním přejezdu v Břežanech ve směru na Litobratřice. Řidič může mluvit o velikém štěstí, vyvázl totiž jen s lehkým zraněním. „Deset minut po deváté narazilo osobní auto do manipulačního vlaku. Služební vůz poté vykolejil jednou nápravou. Na trati Hrušovany nad Jevišovkou – Miroslav byl zastavený provoz," sdělil Pavel Tesař ze Správy železniční dopravní cesty.

14.8.2016

V Olbramovicích hořel přístavek u domu. Hasiči použili i termokameru

Olbramovice /FOTOGALERIE/ – K požáru zděného přístavku s dřevěnou střechou v Olbramovicích vyjížděli v neděli ráno místní dobrovolní hasiči s jejich kolegy z Jiřic a také profesionálové z Pohořelic, Hrušovan a Znojma. „Bylo to před sedmou hodinou ranní. Na dvoře rodinného domu hořel zděný přístavek s dřevěnou střechou. Obyvatelé domu byli v době příjezdu prvních jednotek již mimo objekt," informovala mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková.

13.8.2016

Risk bez emocí. Pětina řidičů v kraji ujíždí od nehod

Jižní Morava – Zaskřípání brzd a auto řidiče, který nehodu zavinil, mizí v dáli. Na jižní Moravě je to stále častější rutina. Každý pátý řidič v kraji ujede od nehody, jen za první půlrok policisté tuto situaci řešili v téměř sedmi stovkách případů.

13.8.2016

Odpykání trestu na gauči? Domácímu vězení jihomoravští soudci nevěří

Jižní Morava /ANKETA/ – Nevraždili, neznásilňovali, třeba jen opakovaně kradli. Takoví lidé mohou od soudu odejít s trestem domácího vězení. Soudci jej mohou udělit od roku 2010, na jižní Moravě k němu však sahají velmi zřídka a v posledních letech se mu stále více vyhýbají.

12.8.2016

Kamion si prorazil nádrž o balvan. Na tahu u Znojma se tvořily kolony

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Palivovou nádrž si nejspíš o balvan umístěný jen pár metrů u hlavní sinice na tahu ze Znojma na Jihlavu prorazil řidič kamionu. Stalo se to na okraji města u zahrádkářské kolonie v pátek po druhé hodině odpoledne, tedy v době dopravní špičky.

12.8.2016

Policisté dopadli sprejera. Čmáral ve Znojmě

Znojmo – Trestní stíhání proti dvacetiletému sprejerovi zahájili znojemští policisté v uplynulých dnech. Podařilo se jim totiž nashromáždit dostatek informací a důkazů k pěti případům sprejerství ve Znojmě. „Vše směřuje ke dvacetiletému muži z našeho regionu. V těchto dnech jsme proti němu zahájili trestní stíhání," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

12.8.2016

Podvodnice okradla důvěřivou důchodkyni. O osm tisíc korun

Jevišovice – Šestaosmdesátiletou paní navštívila v Jevišovicích neznámá žena. Ve čtvrtek po poledni se vydávala za sociální pracovnici a důchodkyni nabídla příspěvek na léky. „Důvěřivá paní ji pozvala do svého domu. Ochotná návštěvnice vše vysvětlovala a první příspěvek ve výši dvanáct set korun chtěla na místě hned vyplatit. Ukázala pětitisícovou bankovku a požádala o její rozměnění," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

12.8.2016

Opilý mladík naboural do domu v Suchohrdlech

Suchohrdly – Nejspíš příliš vysoká rychlost v kombinaci s odvahou, dodanou alkoholem, stojí za noční havárií, kterou řešili policisté v Suchohrdlech u Znojma. „V noci na pátek tam se Škodou Octavia havaroval dvacetiletý muž ze Znojemska. Když krátce po půlnoci projížděl Suchohrdly, zřejmě vzhledem k rychlosti nezvládl řízení. Najel do protisměru, narazil do betonového mostku, dále do oplocení a také do fasády domu," sdělila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

10.8.2016

Zdrogovaná vezla ve Felicii sedm mužů. Bude platit

Prosiměřice – Nevšední zážitek má sedm mužů a policejní hlídka z úterního rána. Celkem sedm pasažérů totiž do Felicie naložila mladá řidička a jela s nimi Prosiměřicemi na Znojemsku. „Dvacetiletá žena ze Znojemska o půl šesté ráno projížděla se Škodou Felicia Prosiměřicemi. Po zastavení vyšlo najevo, že ve vozidle cestuje ještě sedm mužů, které prý tato řidička veze do zaměstnání," sdělila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

10.8.2016

Opilý řidič Fiatu vjel do protisměru a zranil řidičku Peugeotu

Čejkovice – Lehké zranění utrpěla řidička Peugeotu 207, do které při projíždění zatáčky u Čejkovic narazil opilý řidič Fiatu. Vjel řidičce do protisměru. K nehodě vyjížděli policisté a záchranka v úterý po šesté hodině odpolední.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO
9.8.2016

V Příměticích spadlo dítě z kola. Záchranáři povolali i vrtulník

Znojmo - Ke zraněnému dítěti, které spadlo z kola na náměstí v Příměticích, vyjížděli kolem šesté hodiny úterního večera policisté a záchranka. "Na mokré silnici tam havarovalo desetileté dítě. Záchranáři povolali i vrtulník. Příčiny havárie vyšetřujeme," řekla policejní mluvčí Štěpánka Komárová.

9.8.2016

Cyklista se srazil s autem. Lehce se zranil

Znojmo – K dopravní nehodě osobního auta a cyklisty ve Znojmě-Oblekovicích vyjížděli dopravní policisté a záchranka v úterý o půl deváté ráno. „Srazil se tam cyklista se škodovkou. Cyklistu odvezla sanitka do nemocnice. Pojedou za ním policisté, aby provedli dechovou zkoušku, a dál budou zjišťovat příčiny nehody," řekla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

8.8.2016

Řidičku prý oslnilo slunce. S fordem narazila do stromu a zranila se

Hostim /FOTOGALERIE/ – Nepozornost, rychlá jízda nebo oslnění ranním sluncem může stát za pondělní ranní havárií, ke které vyjížděli policisté a sanitka na okraj lesa na silnici druhé třídy mezi Hostimí a Rozkoší na Znojemsku. „Řidička se lehce zranila a sanitka ji odvezla do znojemské nemocnice," potvrdila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

4.8.2016

U Ctidružic shořel traktor na poli. Škoda přesáhla milion korun

Ctidružice – Šest hasičských jednotek spěchalo ve čtvrtek odpoledne k požáru traktoru na poli u lesa nedaleko Ctidružic. „Příčinou požáru byla technická závada. Oheň traktor zcela zničil, hasiči úspěšně zabránili rozšíření požáru do blízkého lesa. Škodu odhadl vyšetřovatel na milion sto tisíc korun," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

2.8.2016

Výhrůžky bombami. Měsíční pátrání po pachateli zatím nepřineslo výsledek

Znojmo, Milíčovice – Skoro měsíc pátrají policisté po člověku nebo lidech, kteří zaslali výhružné maily na tři místa v zemi včetně Milíčovic. Podle informací redakce mohlo autorům hrozby jít o chovné stanice psů.

AKTUALIZOVÁNO
1.8.2016

Hevlín je opět průjezdný. V podezřelém kufru před restaurací bylo jen oblečení

Hevlín – Kolem osmé hodiny večer ukončili policisté uzavírku průjezdu Hevlínem. Silnici z obce k hranicích a do sousedního dolnorakouského města Laa an der Thaya museli uzavřít po nálezu podezřelého kufru kolem půl sedmé navečer.

AKTUALIZOVÁNO
1.8.2016

Muž polil manželku neznámou kapalinou a zranil ji. Pak se zastřelil

Mikulov – Sebevraždou sedmačtyřiceti­letého muže skončila potyčka manželského páru v neděli v podvečer v Mikulově. Muž napadl svoji o rok mladší manželku, postříkal ji neznámou kapalinou a způsobil jí zranění. „Žena byla poté okamžitě převezena do nemocnice," informovala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

1.8.2016

Rum je pití pirátů a k vodě patří? Omyl. Zákaz pití alkoholu platí i na vodě

Jižní Morava - Pozor na alkohol si musí dávat nejen řidiči, ale také vodáci. Policisté v létě jezdí 
k řekám a zjišťují, zda jsou lidé v lodích střízliví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies