VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

30.12.2016

Pracovník herny prohrál tržbu na automatech

Znojmo - Dvacetiletý mladík pracoval v jedné herně ve Znojmě. Vzhledem k tomu, že touha po penězích byla koncem letošního října silnější než on, přišel o práci a navíc nyní čelí trestnímu stíhání. „Postupně si v různých částkách bral ze svěřené hotovosti a tu následně prohrál ve výherním automatu. Celkem zaměstnavatele připravil o tržbu ve výši téměř šestnáct tisíc korun," přiblížila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

30.12.2016

Cizinec kradl na Znojemsku, musel zpět na Slovensko

Znojmo - Delší dobu se muž ze Slovenska zdržoval na Znojemsku. V září jej pak znojemský soud potrestal za krádež. Soudce mu uložil trest vězení na jeden rok s podmínečným odkladem na pět let. Soudce rozhodl také o jeho vyhoštění. I po tomto verdiktu se však drobným krádežím na Znojemsku věnoval dál a způsobil tím celkovou škodu téměř pětadvacet tisíc korun.

30.12.2016

Řídil se třemi promile. Mladíkovi hrozí vězení

Bítov – Dvaadvacetiletý mladík ze Znojemska se pořádně posilnil alkoholem. Zřejmě tím ztratil veškeré zábrany a pak usedl za volant auta Nissan Juke. „Naštěstí projížděl místem, kde právě probíhala silniční kontrola. Tento nebezpečný řidič byl tedy včas přistižen, takže nedošlo k žádné dopravní nehodě," informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. V policejní síti uvízl ve čtvrtek po desáté hodině večer v Bítově na Znojemsku. Vyšlo najevo, že mu v krvi proudí 2,77 promile alkoholu.

29.12.2016

Nabourala zaparkované auto, pak ujela

Hatě – Nepříjemné překvapení čekalo na majitele auta Nissan Qashqai s rakouskou poznávací značkou, jenž ve středu parkoval u obchodního centra v blízkosti hraničního přechodu Hatě. Když k autu před třetí hodinou odpoledne přišel, zjistil, že má nabouraný levý bok. „Na první pohled bylo zřejmé, že to bylo způsobeno jiným autem při couvání nebo vyjíždění z řady. Vzniklou škodu vyčíslil majitel na třicet tisíc korun," informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

28.12.2016

Vánoční vzkaz. Sprejer popsal obřadní síň

Jižní Morava – Růžový nápis se objevil na zadní části budovy obřadní síně v břeclavské městské části Poštorná. Případ řeší policie. Stejný objekt se stal terčem sprejera už loni v listopadu. Vandalové si jinak pietní či církevní stavby v regionu vybírají spíše výjimečně.

AKTUALIZOVÁNO
26.12.2016

Vánoční svátky: tragická nehoda, požáry i zraněné prsty při otevírání láhve vína

Jižní Morava – Evakuace, tragická dopravní nehoda, useknuté prsty. Letošní vánoční svátky hodnotí záchranáři i hasiči jako namáhavé. „Měli jsme hodně práce, na Štědrý den jsme vyjížděli 249 krát a za Boží hod evidujeme 275 akcí," vyčíslila mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

26.12.2016

V Branišovicích se čelně srazila dvě auta. Zranili se dva muži a malé dítě

Branišovice – Dva středně těžce zranění muži a dítě s podezřením na otřes mozku. Tak dopadla pondělní nehoda dvou aut, která se patnáct minut před druhou hodinou odpoledne čelně srazila na silnici v Branišovicích na Brněnsku. „Oba muži byli při vědomí, když na místo dorazili záchranáři, utrpěli středně těžká zranění charakteru pohmožděnin, zranění hrudníku a zlomeniny," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

25.12.2016

Klidný Štědrý den? Pro hasiče letos rozhodně ne. Vyjížděli třicetkrát

Jižní Morava – Nejvíce požárů i zachráněných lidí a zvířat. Jihomoravští hasiči klidný začátek Vánoc neměli, ze stanic v sobotu vyjeli třicetkrát, tedy nejčastěji za posledních pět let.

21.12.2016

Náledí na Znojemsku zaměstnalo silničáře, lékaře i policii

Znojemsko – Kluzké silnice i chodníky zkomplikovaly v úterý nad ránem život řidičům i chodcům na Znojemsku. Část z nich musela po pádech a kolizích vyhledat i ošetření ve znojemské nemocnici. Dopravní nehody skončily lehčími zraněními.Rušněji bylo od rána ve znojemské nemocnici, zejména na úrazovém oddělení. „Lékaři na traumatologii odhadují, že dnes ošetřovali asi o třetinu víc případů, než bývá běžné. Jednalo se zpravidla o zlomeniny, zejména rukou. Naštěstí většinou nešlo o vážné případy," informoval v úterý mluvčí znojemské nemocnice Pavel Jajtner.

20.12.2016

Namrzlé silnice: při ranních nehodách se zranili tři lidé

Znojemsko – Namrzající silnice zkomplikovaly v úterý ráno provoz na Znojemsku. Policisté a záchranáři vyjížděli mezi sedmou a osmou hodinou ranní k nehodě dvou aut u jedné z tržnic v Hatích a k havárii osobního auta u Suchohrdel. „V Hatích utrpěla mladá žena lehké zranění krční páteře, se kterým jsme ji převezli do znojemské nemocnice. V Suchohrdlech si žena lehce zranila nohu a nezletilé děvče mělo lehčí zranění hlavy a otřes mozku," sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. Také ony skončily ve znojemské nemocnici.

19.12.2016

Puma, Prada. Kontejner u tržnice v Hatích ukrýval padělky za půldruhého milionu

Chvalovice-Hatě /VIDEO/ – Přes dva tisíce kusů oděvů, hodinek či parfémů našli celníci při kontrole kontejneru odstaveného za areálem jedné z tržnic v bývalém mezipásmu u hraničního přechodu v Hatích u Chvalovic na Znojemsku.

AKTUALIZOVÁNO
19.12.2016

Půjčili, ale nevrátili. Dvojice podvodníků poslala na Ukrajinu auta za 7 milionů

Brno /ANKETA/ – Řídit sice neuměl, ale půjčit si šest luxusních aut pro jízdu bez návratu na Ukrajinu zvládl. Bílý kůň v případu organizovaných krádeží aut se v půjčovnách prokazoval falešnými doklady. Společně se svým komplicem způsobil téměř sedmimilionovou škodu. O jejich dopadení informovala v pondělí policie.

AKTUALIZOVÁNO
15.12.2016

Auto porazilo opilého muže. Skončil v nemocnici

Znojmo – Nepříjemnou dohru mělo večerní putování muže, který se před cestou ulicemi Znojma notně posilnil alkoholem. V Suchohrdelské ulici za přejezdem jej kolem půl sedmé večer porazilo osobní auto. Podle záchranářů vyvázl s lehkým až středně těžkým zraněním. „Dechová zkouška u řidiče byla negativní, chodec nadýchal čtyři promile. Příčiny a míru zavinění musí nyní vyšetřit policisté," sdělila mluvčí jihomoravských policistů Štěpánka Komárová.

15.12.2016

Křičel jako tygr, uvedl svědek. Muže připoutali řetězem v bunkru kvůli penězům

Brno – Kupoval si pepřové spreje, domů chtěl nainstalovat kamery, byl vystrašený. Tak ve čtvrtek svědkyně popsala stav svého sedmadvacetiletého přítele, kterého podle obžaloby na konci loňského října jeho známí, pětadvacetiletý Vít Pospíšil a jednatřicetiletý Jiří Procházka, uvázali řetězem za nohu v bývalém vojenském bunkru mezi Kubšicemi a Olbramovicemi na Znojemsku.

15.12.2016

Vykradl vyhlédnutý dům ve Vratěníně. Do týdne ho dopadli policisté

Vratněnín – Zloděje, který se vloupal začátkem týdne do rodinného domu ve Vratěníně, již vyšetřují znojemští policisté.

15.12.2016

Chodec a cyklista nebyli na silnici vidět. Dostali stakorunové pokuty

Znojemsko – Lehkomyslnost a bezohlednost. Tak lze označit chování lidí, kteří se pohybují po silnicích Znojemska bez reflexních prvků a řádného osvětlení kola.

14.12.2016

Nevybuchlá munice? Pyrotechnici vyjížděli za dva dny hned třikrát

Znojemsko – Hned třikrát vyjížděli v posledních dnech na Znojemsku pyrotechnici. Pokaždé byla důvodem nalezená munice.

14.12.2016

Muže přivázali řetězem v opuštěném bunkru, tvrdí obžaloba. Našli ho jen náhodou

Brno, Znojmo – Zima, samota a chlad. To všechno musel cítit sedmadvacetiletý muž na konci loňského října, když ho jeho dva známí, pětadvacetiletý Vít Pospíšil a jednatřicetiletý Jiří Procházka, uvázali řetězem za nohu v bývalém vojenském bunkru mezi Kubšicemi a Olbramovicemi na Znojemsku. „Vylákali ho pod záminkou opatření práce. Nasedl s nimi do auta, poté muže převezli do vojenského bunkru. Přivázaného ho tam chtěli nechat tři dny, a to i přes nepříznivé počasí, kdy venku teplota klesala až na tři a půl stupně Celsia," konstatovala státní zástupkyně Ludmila Doležalová. Případ začal ve středu projednávat Krajský soud v Brně. Za pokus o vraždu nyní oběma obžalovaným podle Doležalové hrozí až dvacet let vězení.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Ledovka: nehoda kamionu zkomplikovala dopravu ze Znojma na Jihlavu

Znojemsko – Ani středeční mrazivé ráno, kdy se na mnoha silnicích regionu tvořily ledové námrazy, se neobešlo bez nehod. Havárie nákladního auta zkomplikovala dopravu na hlavním silničním tahu ze Znojma na Jihlavu. Nedaleko Olbramkostela po sedmé hodině ranní skončil kamion částečně v příkopu. „Řidičku převezli záchranáři s úrazem hlavy na chirurgickou ambulanci do znojemské nemocnice. Jedná se o lehké až středně težké poranění," sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

13.12.2016

Adventní návštěva příbuzných? Zdemolovaný byt a cesta v poutech na záchytku

Znojemsko – O tom, že návštěva příbuzných v adventním čase může mít poměrně dramatickou dohru, se přesvědčil muž z jedné obce na Znojemsku.

13.12.2016

Kradou telefony, doklady, peněženky. Majitelům aut téměř před očima

Znojmo – O doklady, platební karty a další důležité věci přišla řidička auta kvůli drzosti zatím, neznámého zloděje.

AKTUALIZOVÁNO
13.12.2016

Policie na Vyškovsku pronásledovala kradený vůz, řidiče zastřelila

Vyškovsko – Nereagoval na opakované výzvy policistů a svou nebezpečnou jízdou ohrožoval jejich životy. K zastavení řidiče v kradeném autě proto policisté podle jejich jihomoravské mluvčí Štěpánky Komárové použili zbraně. „Při události, která se stala v pondělí pozdě odpoledne, řidič kradeného auta zemřel," informovala v úterý Komárová.

12.12.2016

Opilý řidič narazil do sloupu, z místa nehody odešel. Rekordman měl tři promile

Znojemsko – Hned pět řidičů, kteří před jízdou pili alkohol, přistihli o víkendu policisté na silnicích Znojemska. 

12.12.2016

Žena stála nahá na silnici. Nevěděla proč

Znojmo – K nahé ženě, která stála uprostřed silnice, vyjížděli znojemští strážníci. Nebyla jim schopna vysvětlit, proč se svlékla. „Jevila známky požití návykové látky, ale převoz na záchytnou stanici nakonec nebyl třeba. Poslechla totiž strážníky a oblékla se. Za přestupek proti veřejnému pořádku jsme jí udělili pokutu tisíc korun," sdělil v pondělí preventista znojemských strážníků Petr Hladký

12.12.2016

Stromky chrání před zloději postřik. V teple domova začne nepříjemně páchnout

Znojemsko – Lesníci i policie se před Vánoci zaměří na krádeže stromků v lesích na Znojemsku. Hlídky budou kontrolovat auta převážející stromky, pracovníci lesů rozmístí fotopasti a použijí postřik, který nevoní.

11.12.2016

Auto ve výkopu i na poli. Hasiči při nehodě ve Znojmě vyprošťovali člověka

Znojemsko - Zřejmě vlivem kluzkých silnic vyráželi v neděli ráno ke dvěma nehodám záchranáři ve Znojmě a okolí.

9.12.2016

Zloděj ukradl jedenáct veteránů. Staré motocykly zmizely z garáže za domem

Nový Šaldorf - Hned jedenácti starých motocyklů s celkovou hodnotou šest set tisíc korun se zmocnil zloděj, který se vloupal do garáže jednoho z rodinných domů v Novém Šaldorfě nedaleko Znojma.

9.12.2016

Opilý muž ležel podchlazený ve vinohradě, našel ho policejní pes

Velké Bílovice – Policejnímu psovi Ajaxovi může za záchranu života děkovat čtyřiatřicetiletý muž, který popíjel na firemním večírku v jednom vinařství ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku. Najednou se totiž notně posilněný alkoholem vytratil z oslavy neznámo kam. „Vzhledem k tomu, že na sobě neměl žádné teplé oblečení, začali se o něj kolegové obávat. Prohledali okolí, ale veškerá snaha najít kamaráda byla marná," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Promrzlého muže našli až policisté.

9.12.2016

Čtyři opilé řidiče chytili při kontrole během dvou hodin

Znojemsko – Hned čtyři opilé řidiče zastavili ve čtvrtek v podvečer v rozmezí dvou hodin policisté na Znojemsku. „Na Pražské ve Znojmě to byl sedmdesátiletý řidič Mazdy. V krvi mu proudilo 0,53 promile alkoholu," přiblížila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

8.12.2016

Dítě si nasadilo pouta a bolestivě utáhlo. Pomáhali policisté

Znojemsko – Hra s kovovými pouty mohla skončit nepříjemně pro malého chlapce v jedné vesnici na Znojemsku. Pouta si v nestřeženém okamžiku nasadil na nohu a stáhl tak, až jej to bolelo. Matka mu nedokázala pomoci. „Neobvyklé oznámení jsme přijali ve středu před druhou hodinou odpolední. Na tísňovou linku zatelefonovala maminka čtyřletého chlapce, který si hrál s kovovými pouty. Nasadil si je na nohu, utáhl a ona mu je nedokázala sundat. Uvedla, že by se prý mělo jednat o policejní pouta," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies