VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

8.10.2016

Život s násilníkem: Manžel mě týral. Nová láska taky, říká žena

Jižní Morava – Paní Julie žila deset let s násilníkem. Po dlouhé době nadávek a psychického týrání ji manžel začal bít. „Nebyl takový od začátku, ale jisté náznaky existovaly," popisuje žena, která manželovo chování neustále omlouvala. Vysvětlovala si je mužovým těžkým dětstvím. Situace se ještě zhoršila, když požádala o rozvod. „Zablokoval mi přístup ke společným účtům. Omezoval mě i jinak," vzpomíná Julie.

6.10.2016

Kradl šestkrát. Škoda je sto dvacet tisíc

Znojemsko – Šest letošních případů vloupání a krádeží na různých místech ve Znojmě se podařilo policistům v těchto dnech objasnit. Ve všech figuruje dvacetiletý mladík s trvalým bydlištěm na Slovensku. Kradl převážně v noci a vybíral si restaurace či jiné provozovny, ale i rodinné domy. „Dovnitř se dostával násilným překonáním oken a dveří. Od června do září způsobil majitelům škodu sto dvacet tisíc korun. Vzal peníze, mobilní telefony, platební, počítače i sbírku historických mincí," vyjmenovala mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Nyní mu hrozí až tři roky za mřížemi.

6.10.2016

Kradl, platil cizí kartou, při potyčce zlomil muži nos. Hrozí mu tři roky vězení

Znojemsko – Hned čtyři trestné činy během čtrnácti dnů má zřejmě na svém kontě osmnáctiletý mladík z Frýdeckomístecka. „Je důvodně podezřelý z krádeže v baru v ulici 17. listopadu ve Znojmě a ublížení na zdraví a výtržnictví v rekreační oblasti na Vranovsku," sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

5.10.2016

Muže, který okradl osmdesátiletého důchodce ve Znojmě, policisté dopadli

Znojmo – Muže, který se vetřel do přízně důchodce a okradl ho, dopadli v těchto dnech znojemští policisté. „Jedná se o případ, který se stal v srpnu. Tehdy měl neznámý muž oslovit osmdesátiletého muže ve Znojmě ve Smetanově ulici. Začal mu nabízet levnější elektřinu a dostal se tak k důchodci do bytu," sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Podvodník si nechal předložit různé doklady a v nestřeženém okamžiku v kuchyni z volně odložené peněženky ukradl pět set korun.

4.10.2016

Před jízdou si dali pervitin nebo extázi. Zdrogovaní pak sedli za volant

Znojemsko – Hned sedm řidičů, kteří neměli za volantem co pohledávat, zastavili v těchto dnech znojemští dopravní policisté.

4.10.2016

Neuhlídal tachometr, půjde před komisi

Trnové Pole – Další řidiče, kteří za volantem nedodrželi předepsanou rychlost, zastavili v těchto dnech znojemští dopravní policisté. „Rychlostí 81 kilometrů za hodinu se v pondělí odpoledne řítil čtyřicetiletý muž ze Znojemska Trnovým Polem. Podobného přestupku se během roku opustil opakovaně. Jeho chováním se bude zabývat přestupková komise," sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Na témže místě zastavili o uplynulém víkendu policisté další tři řidiče, kteří jeli o více než dvacet kilometrů za hodinu rychleji, než ukládá zákon. „Mimo obec jsme naměřili dokonce dvakrát 135 km/hodinu a dvakrát 139 km/hodinu. Řidičům hrozí kromě pokuty také zákaz řízení," dodala Drahokoupilová­.

3.10.2016

Tankoval zadarmo. Z nádrže kombajnu ukradl osm set litrů nafty

Hostěradice – Osm set litrů nafty zmizelo z nádrže kombajnu, který parkoval v zemědělském areálu v Hostěradicích. „Zloděj násilím překonal plot, odstranil víko z nádrže a ukradl osm set litrů motorové nafty. Způsobil tím škodu bezmála dvacet tisíc korun," sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová.

3.10.2016

Srážek se zvěří přibývá. Při nehodě prorazí divočák i čelní sklo auta

Jižní Morava - Divoká zvěř na silnici, prudké dupnutí na brzdu, náraz. V posledních měsících policie na jihu Moravy eviduje více případů srážek se zvířaty než v předchozích letech. Při podobných nehodách přitom nejde jen o desetitisícové škody. Lidé se při nich mohou zranit, v horším případě dokonce i smrtelně.

30.9.2016

Šest úlovků policie za jeden den: kouřili marihuanu a jezdili bez dokladů

Znojemsko – Šest řidičů během jednoho dne přistihly policejní hlídky na Znojemsku za volantem opilých nebo pod vlivem drog.

28.9.2016

Jel bez dokladů a se třemi promile

Znojmo – Ani auto ani řidič, které policisté zastavili počátkem týdne ve znojemských Oblekovicích, neměli na silnici co dělat. „Šestatřicetiletý muž za volantem osobního auta Hyundai nepředložil žádné doklady a nadýchal 2,99 promile. Navíc jsme zjistili, že muž má platnou blokaci řidičského průkazu a platnost technické kontroly auta vypršela loni v červnu," sdělila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

28.9.2016

Opravy miroslavského koupaliště prověří policie. Po dvou letech

Miroslav – Po dvou sezonách bez kolaudace, auditech a zkoumání výborů zastupitelstva dostane případ miroslavského koupaliště na stůl policie. Miroslavští zastupitelé vyslechli výsledky šetření kontrolního a finančního výboru a rozhodli, že kvůli řadě nedostatků oprav a podezření na padělání například stavebního deníku či některých protokolů podají trestní oznámení na neznámého pachatele.

AKTUALIZOVÁNO
26.9.2016

V místě tragické nehody na Hodonínsku vykolejila další lokomotiva

Vnorovy /FOTOGALERIE/ – Nedávno se u Vnorov na Hodonínsku srazil vlak s traktorem, poté tam vykolejil i nehodový vlak s jeřábem. V místě není klid ani druhý týden po tragické nehodě. V pondělí odpoledne tam jednou nápravou vykolejila posuvná lokomotiva. „V tuto chvíli se řeší její nakolejení," informovala po osmnácté hodině mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. Podle mluvčí Českých drah Moniky Bezuchové se při této nehodě nikomu nic nestalo. „Místem se ještě nejezdí kvůli dřívějším nehodám," doplnila Bezuchová.

26.9.2016

Vinař: Pár let byl klid. Teď 
se zloději do vinic zase vracejí

Jižní Morava – Vinobraní teprve začíná, přesto na Břeclavsku zaznamenali stejný počet krádeží hroznů jako za celé období loňska. Poslední případ se stal minulý týden v pondělí. Zloději v noci rozstříhali oplocení vinohradu u Moravského Žižkova a sklidili majiteli čtyři tuny hroznů odrůdy Veltlínské zelené. „Škoda je přes osmdesát tisíc korun," informovala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

AKTUALIZOVÁNO
26.9.2016

Řidič Golfu nad ránem vrazil do stromu u Dyjákovic. Na místě zemřel

Dyjákovice – První i poslední pondělí v září rozšířilo nejhorší dopravní statistiku. Brzy ráno spěchali policisté a záchranáři k Dyjákovicím. Řidiči Golfu, který na rovném úseku vrazil do stromu, už pomoci nemohli.

22.9.2016

Okrádal ženy po barech. Muži hrozí až tři roky vězení

Znojmo - Znojemští policisté stíhají třicetiletého muže, kterému znojemský soud uložil už v lednu podmíněný trest za krádeže. Jak ale vyšlo v několika letošních případech najevo, ani to ho nepoučilo. V lednu a únoru došlo v barech na Mariánském náměstí ke krádežím peněženek a mobilů přímo z kabelek, které měly ženy zavěšené přes rameno. V nestřeženém okamžiku o ně přišly. „Vznikla jim celková škoda dvacet tisíc korun," informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

22.9.2016

Zloděj pobral cigarety za tisíce, jablka i bonbóny

Želetice - Prodejnu potravin v obci Želetice navštívil nezvaný host. Vloupal se dovnitř, když tam nikdo nebyl a pobral cigarety za deset tisíc korun, padesát zapalovačů, bonboniéry v celkové hodnotě tisíc korun a za stejnou částku i tužkové baterie.

AKTUALIZOVÁNO
21.9.2016

Srážka aut s traktorem u Suchohrdel: pro dva vážně zraněné přiletěl vrtulník

Suchohrdly /FOTOGALERIE/ – K nehodě se dvěma vážně zraněnými vyrazili ve středu ráno záchranáři na Znojemsku. U Suchohrdel se srazilo auto s malým traktorem, následně se pak se sraženými střetlo další auto jedoucí v protisměru. Silnice zůstala několik hodin neprůjezdná, pro vážně zraněného řidiče traktoru musel přiletět i vrtulník, aby ho transportoval do brněnské nemocnice.

AKTUALIZOVÁNO
20.9.2016

Srážku s vlakem nepřežil chodec. Trať z Brna na Bratislavu stála

Brno, jižní Morava – Poblíž Hrušovan u Brna v úterý v podvečer srazil rychlík člověka, který se pohyboval v kolejišti. „Chodec na místě zemřel," řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Nehoda zastavila provoz na trati směřující na Bratislavu. Vlaky nabíraly zpoždění. „Týká se to více než desítky spojů," uvedla večer mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

20.9.2016

Řídili se zbytkovým alkoholem

Znojemsko - V ranní síti silničních kontrol na Znojemsku uvízlo hned několik řidičů, kteří neměli za volant vůbec usednout. „V pondělí ráno mezi pátou a šestou jsme přistihli čtyři muže, jimž jsme zakázali pokračovat v další jízdě. U tří z nich byla důvodem pozitivní dechová zkouška na alkohol," informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Dva měli v krvi do půl promile. Nejvyšší hodnota byla 0,56 promile alkoholu u dvaačtyřicetiletého muže ze Znojemska.

19.9.2016

Vesnicí se žena v autě řítila skoro stovkou

Těšetice – Řidičku, která si spletla vesnickou silnici se závodní dráhou, zastavili v neděli po poledni policisté na Znojemsku. V obci Těšetice jí naměřili skoro stokilometrovou rychlost. „Toto výrazné překročení maximální povolené rychlosti nelze na místě vyřešit blokovou pokutou. Závažný dopravní přestupek proto oznámíme k projednání u přestupkové komise," informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

19.9.2016

Mám naspěch, řekl mladík policistům. Zjistili, že jel na ukradeném kole

Znojmo – V noci na neděli stavěli policisté cyklistu, který jel Znojmem na neosvětleném kole. Za to dostal pokutu pět set korun. Osmnáctiletý mladík policistům řekl, že jede za kamarádem a má naspěch. „Než jsme s ním ale vše vyřešili, zatelefonoval na linku 158 muž, který oznámil krádež horského kola ze zahrady. Vyšlo najevo, že se jedná právě o kolo, na kterém tento mladík jel," informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

19.9.2016

Nejnebezpečnější místa ve městě? Nádraží, tvrdí strážníci

Jižní Morava /ANKETA/ – Pepřový sprej v ruce a hodně rychlá chůze. To je podle Brňanky Lucie Gorylové naprosto nezbytné, když jde k večeru skrz brněnské Hlavní nádraží. „Opilce, kteří vyspávají na lavičkách, bych ještě snesla, horší jsou ti, kteří ještě neusnuli a jsou často agresivní. Přehlídku zoufalství potom dokreslují všudypřítomní kapsáři a žebráci," zlobila se žena. Brno není jediné město v kraji, které má s kriminalitou v hlavních dopravních uzlech problémy. Řeší je třeba i strážníci v Břeclavi nebo ve Znojmě.

18.9.2016

Ministerstvo: Týraných dětí je v kraji víc, než si lidé myslí

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Nadávky, bití a kopance. To všechno musela podle svého vyprávění snášet devítiletá dívka v Brně, kterou měla týrat její matka. Strážníky minulou sobotu zavolala její příbuzná, která holčičku hlídala. „Žena hlídce ukázala modřiny na nohou dívky, která jí prý prosila, aby k matce zpátky nemusela," popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Ženu teď vyšetřují policisté.

17.9.2016

Honička? Řidič audi nezvládl řízení. O sloup zničil auto. Blízko státních hranic

Dyjákovičky, Ječmeniště /FOTOGALERIE/ – K havárii červeného Audi A4 vyjížděli na málo frekventovanou silnici mezi Dyjákovičkami a Ječmeništěm znojemští policisté a záchranka v sobotu ráno. Blízko státní hranice tam v mírné levotočivé zatáčce nezvládl řízení mladý řidič. Vyjel mimo silnici a narazil do sloupu elektrického vedení.

16.9.2016

Kokain a pervitin mu asi dodal kuráž. Sedl za volant, i když má řízení zakázané

Hrušovany nad Jevišovkou – Nesmí řídit, přesto neodolal a za volant usedl. Odvahu mu možná dodaly i drogy, které podle policistů užil.

15.9.2016

Silně opilý cyklista spadl z kola. Měl víc než tři promile

Jiřice u Miroslavi – Ke zraněnému cyklistovi vyjížděli ve středu po poledni záchranáři do Jiřic u Miroslavi. Muž vjel do kanálu a upadl. „Devětačtyřice­tiletý muž z našeho regionu tudy projížděl na jízdním kole. Zřejmě se nevěnoval plně řízení, vjel do kanálové výpusti, tento manévr nezvládl a havaroval. Podle prvotních informací utrpěl lehké zranění," sdělila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

15.9.2016

Řidič Golfu riskoval. Zavinil nehodu a utekl

Miroslavsko /FOTOGALERIE/ – V nepřehledném úseku předjížděl řidič Volkswagenu Golf na silnici nedaleko Miroslavi. Nestihl se včas vrátit do svého pruhu a srazil se s protijedoucí oktávií. Viník z místa nehody utekl. Těžce zranil ženu v druhém autě.

14.9.2016

To není alkohol, to voním dezinfekcí. Tvrdil řidič policii

Moravský Krumlov – Renault Kangoo zastavili v úterý dopoledne při běžné kontrole policisté v Moravském Krumlově. Řidič musel dýchat. Na přístroji se objevila hodnota před dvě promile alkoholu v krvi. Muž pak začal s nevšední výmluvou. „Řidič na výzvu předložil všechny potřebné doklady a podrobil se dechové zkoušce na zjištění požití alkoholu před jízdou. Její výsledek byl 2,21 promile. Jedenačtyřicetiletý muž se nejprve pokusil vymlouvat. Prý za to může použitá ústní desinfekce," popsala událost policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

14.9.2016

Rekordní požáry na jižní Moravě? Ve vinařství způsobil oheň škodu 83 milionů

Jižní Morava – Rozsáhlé lesní požáry, zdemolované haly a i několik mrtvých lidí. Takové jsou následky největších požárů na jižní Moravě za posledních čtrnáct let. Ve středu se na seznam přidal i požár skladu matrací v brněnských Černovicích.

14.9.2016

Ukradli jí peněženku a mobil. Policie žádá veřejnost o spolupráci

Znojmo – O odloženou peněženku a mobilní telefon přišla koncem května v restauraci ve Vídeňské ulici ve Znojmě jistá žena. Policisté nyní zveřejnili žádost o spolupráci při objasňování této krádeže. Zveřejnili také fotografii muže, který by o případu něco mohl vědět. „Muž na přiložených fotografiích může mít důležité informace, které by nám významným způsobem přispěly k objasnění této kauzy. Kdo muže pozná, ať volá linku 158. Přihlásit se může i samotný mladík z fotografií," vyzvala veřejnost policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies