Kvalifikační skupinu jste vyhráli před Belgičany. Jde o zasloužený triumf?
Ve všech zápasech kvalifikace jsme byli na hřišti lepší tým a vytvářeli jsme si šance. Proti Moldavsku jsme předvedli dobrý fotbal a cíl jsme splnili. Myslím si, že to dopadlo, jak mělo.

V čem byla v kvalifikaci největší síla vašeho týmu?
Máme výbornou partu, všichni jsme kamarádi. Bylo to vidět ve všech duelech. Navíc jsou v mužstvu i skvělé individuality.

K prvenství jste potřebovali ztrátu Belgie. Překvapilo vás, že padla 0:3 v Černé Hoře?
Věřili jsme, že tam Belgičané mohou prohrát. Belgii jsme sice na jejím hřišti podlehli 1:2, ale byli jsme jasně lepší. Nedávali jsme tutovky podobně jako
v první půli proti Moldavsku.

Smůlu týmu jste prolomil gólem v nastavení první půle. Poté jste přidal další trefu. Šlo o váš nejlepší zápas v české reprezentaci?
Například Černé Hoře jsem za osmnáctku vstřelil čtyři branky. Těžko říct.

Druhý gól jste vstřelil pravou nohou. Je to pro vás jako leváka rarita?
Na konci utkání jsem mohl dát pravou dokonce ještě jeden. V minulé sezoně jsem na hostování
v Ascoli skóroval z pěti gólů čtyřikrát pravou. Možná s ní střílím lépe. (směje se) Je to ale jedno, kterou nohou se trefím.

Dostanou vás vstřelené góly do pohody v klubu?
Pomůže mi to hodně. Teď v Udine jsem nastoupil ve třech utkáních a bohužel jsem neměl žádnou střelu.

Upozorní váš výkon trenéry
v Udine?
V Itálii moc reprezentaci nesledují. Záleží, jak pracujete v klubu, to je pro ně rozhodující. Pokud se vám daří v reprezentaci, ale nepředvedete nic v klubu, nemáte šanci hrát.

Cítíte se sebevědomější, když máte za sebou letos tři starty v Serii A?
Je to obrovská zkušenost. Jsem rád za každou minutu na hřišti, co mi trenér dá. Teď bohužel Udine vyhodilo kouče Giuseppa Iachiniho, takže musím teprve poznat Luigiho Delneriho. (Udine z posledních čtyř duelů vytěžilo jen bod a je na šestnáctém místě tabulky – pozn. red.) Bude to zase jiná situace. Ze začátku podle mě dostanou šanci starší hráči, ale o místo se poperu. Tento rok musím předvést to nejlepší, co ve mně je. Pokud to nevyjde, musím hledat jinou alternativu.

Jste podobný typ hráče jako Ladislav Krejčí, jemuž se v Itálii po přestupu ze Sparty daří. Chcete na něho navázat?
Sleduji ho hodně, stejně jako Patrika Schicka v Sampdorii Janov. Vím, že se Láďovi daří. Sbírá asistence, hodně ho v Boloni chválí. Je však úplně někde jinde než já. Musím přidat, abych se mu vyrovnal. (usmívá se)

Jakub JanktoNarození: 19. ledna 1996 (20 let)
Pozice: ofenzivní záložník
Současný klub: Udinese Calcio (Itálie)