Bez gólu i bodů. Opava srazila 1. SC Znojmo

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Bodové trápení na domácím hřišti pokračuje. Fotbalisté 1. SC Znojmo nastoupili i ve druhém zápase před svými fanoušky proti soupeři ze severu Moravy a znovu ztratili body, tentokrát všechny tři.

21.8.2016

Znojemští fotbalisté prohráli s Opavou 0:3.Foto: DENÍK/Martin Smejkal

První střelu utkání obstaral po dvou minutách opavský Tomáš Jursa, jehož pokus brankář Jiří Doleček vyrazil, za Znojmo mířili své střely mimo tři tyče Šimon Šumbera s Oleksiy Chereda a ve velké šanci selhal i útočník David Ledecký, jenž zůstal zapomenut u levé tyče opavské brány.

Ve dvacáté minutě přišel možná rozhodující okamžik duelu. Hostující gólman Vilém Fendrich nejprve fauloval mimo pokutové území unikajícího Ledeckého, viděl však pro překvapení většiny jen žlutou kartu. Z následné standardky trefil Jaroslav Svozil pouze břevno. „Pro mě to vůbec nebyla diskutabilní situace, protože podle nových pravidel, pokud hráč není ve vyložené šanci, je to na žlutou kartu," tvrdil opavský stratég Roman Skuhravý.

A tak se ozvalo známé pořekadlo, nedáš – dostaneš. Po následném protiútoku se hosté radovali z gólu. Nepohlídaný Jan Schaffartzik si naskočil na centr z rohového kopu a zamířil do volné části Dolečkovy brány. Stejný fotbalista o pět minut později hlavičkoval znovu, tentokrát byl gólman Znojma na místě. Ještě před odchodem do kabin mohla Opava náskok zvýšit, Nemanja Kuzmanovič z přímého kopu střílel těsně vedle.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, Kuzmanovičovu hlavičku Doleček stačil vyrazit a Schaffartzikova střela šla nad bránu. Znojmo se přes pevný obranný val nedokázalo prosadit, při chybě v rozehrávce pak inkasovalo podruhé. Tomáš Smola zůstal volný před bránou a hlavou poslal míč do protipohybu brankáře.

Domácí se mohli téměř ihned dostat zpět do zápasu, jenže Njire ze dvou metrů prázdnou hostující svatyni minul. Znojemským fotbalistům nebylo v tomto zápase přáno dát gól, zato soupeři vycházela taktika na výbornou. „Ve Vlašimi jsme měli šance a dokázali jsme je proměnit, s Opavou nám chybělo štěstí v zakončení, a navíc nás poznamenala ta situace ze dvacáté minuty. Rozhodčí mi řekl, že nešlo o vyloženou šanci, a proto jen žlutá karta," uvedl kapitán Znojma David Helísek.

V závěru utkání nejprve Radim Nepožitek sám před brankářem mířil pouze do Fendricha, krátce na to Jakub Janetzký pečetil výhru svého mančaftu pěkným obloučkem k levé tyči. Opava tak venku uspěla po 677 dnech. „Samozřejmě velké zklamání. Neproměnili jsme šance. Nemyslím si, že byla Opava lepší. Prohra je krutá a nezasloužená. Věděl jsem o silných standardních situacích soupeře, což se potvrdilo. To bylo v podstatě jediné, z čeho Opava hrozila," zhodnotil duel trenér Znojma Radim Kučera.

Znojmo již v této sezoně okusilo remízu, prohru i vítězství a propadlo se do středu druholigové tabulky. V dalším zápase zavítají svěřenci Kučery do Českých Budějovic. Úvodní výkop je naplánován na pátečních osmnáct hodin.

1. SC Znojmo – SFC Opava 0:3 (0:1)

Branky: 23. Schaffartzik, 60. Smola, 86. Janetzký

ŽK: 43. Motal, 45. Odehnal – 20. Fendrich

Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Vodrážk

Diváků: 1374

Znojmo: Doleček – Chereda, Svozil, Odehnal, Helísek, Šumbera (73. Nepožitek), Motal, Javůrek (64. Holub), Njire (64. Urbančok), Ledecký, Rybička

Opava: Fendrich – Simerský, Pospěch (58. Hrabina), Žídek, T. Čelůstka, Grussmann (76. Janetzký), Jursa, Schaffartzik, Zapalač, Kuzmanović (87. Jurečka), Smo­la

Zdroj: 1. SC Znojmo

21.8.2016 VSTUP DO DISKUSE

Brněnský stadion za Lužánkami v sobotu odpoledne rozezněli Iné Kafé, Michal Hrůza nebo David Koller. Poslechnout si je přišlo několik stovek lidí, neodradilo je zatažené nebe ani to, že největší hvězda festivalu Létofest, Karel Gott, nakonec nevystoupil.
22

Bez největší hvězdy. Legendárního Gotta nahradil za Lužánkami David Koller

Tomáš Martinek, 14.8., 51 cm, 3410 g, Znojmo
7

Novorozená miminka Znojemska 33. týdne 2017

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Olbramkostel /VIDEO/ – Málo frekventovaný železniční přejezd u stanice Olbramkostel na Znojemsku se stal v pátek svědkem nebývalé tragédie. Přímo na přejezdu se srazil osobní motorový vlak se Škodou Octavia. Srážka si vyžádala dva lidské životy.

Armáda chystá velké letecké cvičení Ample Strike

Jižní Morava – Tisícovka českých vojáků, stovky aliančních vojáků z nejméně sedmnácti zemí, velké množství techniky a především vojenské proudové letouny i vrtulníky. To vše znamená blížící se mezinárodní letecké cvičení Ample Strike 2017, do kterého se zapojí také jižní Moravě blízká 22. základna vrtulníkové základny Náměšť nad Oslavou.

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Naplnili roli favorita, ale dřelo to. Znojemští fotbalisté ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1. Po dvou remízách a jedné prohře Jihomoravané konečně slaví plný bodový zisk. „Snad se teď odrazíme k lepším výsledkům,“ oddechl si domácí kouč Jiří Balcárek.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.