Čáslav se se Znojmem rozešla bez branek

Čáslav – Boj třetího od konce s předposledním. To byl zápas 14. kola 2. ligy mezi FC Zenit Čáslav a 1. SC Znojmo. Utkání zahájila série šancí domácích, z nichž však nic nevytěžili.

31.10.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Nebezpečně zahrozilo v 19. minutě Znojmo, když se míč po ose Šilinger – Látal dostal ke Krhutovi. Ten jej v tísni před bránou nedokázal usměrnit za Bártova záda. V dalších minutách se Zenit dostával před branku Hrubého jen s velkými obtížemi. Zahrozilo naopak na druhé straně: Nebezpečnou střelu Zapalače po zemi Bárta vyrazil. Ve 37. minutě po ruce a žluté kartě pro hostujícího Vavříka mířil Prášil ze standardní situace nad.

Na začátku druhé půle přišla zřejmě největší šance zápasu, kdy gólovku Zdeňka Látala z nějakých čtyř metrů vyrazil Bárta. Domácí o chvíli později kontrovali, když Kunášek z otočky mířil těsně vedle růžku Hrubého branky. V 52. minutě skončila v náručí Bárty i další střela hostí. O deset minut později si šanci vypracoval opět Kunášek, obránci však jeho střelu zblokovali na roh. V 69. minutě úspěšně zasahoval obět brankář Hrubý po střele Prášila. Tentýž hráč mířil o tři minuty později nad. Na druhé straně se netrefil Z. Látal. Hráčům Znojma daný stav evidentně vyhovoval, čemuž napovídala i „rychlost“, s jakou opouštěli hrací plochu střídající hráči. Poslední minuty utkání už nic nepřinesly, takže obě mužstva se rozešla „smírně“ 0:0.

Čáslav – Znojmo 0:0
Rozhodčí: Paták – Moláček, Koval. ŽK: Racko, Prášil, Džafič – Šilinger, Vavřík, Podzemský, Krhut, Jonov. Diváci: 410.
Sestavy:
Čáslav: Bárta – Kotrba, Ptáček, Dragoun, Haniak – Šturma, Racko (85. Petr), Prášil, Breite (66. Špidlen), Kunášek – Brožík (46. Džafič). Trenér: Abrhám.
Znojmo: Hrubý – Hříbek, Jonov, Mička, Šilinger – Krhut (88. Lukáš), Vavřík, Podzemský, Trnovec, Zapalač – Látal. Trenér: Smrček.

Autor: Ondřej Dvořák