Dorostenci vyválčili bod v poslední minutě

ZNOJMO - Starší dorost v rámci putování jarní částí druhou ligou za záchranou jel tentokrát do Vítkovic. S béčkem Vítkovic ho čekalo těžké utkání. Znojmo si odvezlo bod díky brance Miroslava Paula v poslední minutě.

18.5.2007

Martin Procházka v utkání s KarvinouFoto: DENÍK/Martin Andrle

Do utkání vstoupily domácí Vítkovice ve velkém tempu. Již v desáté minutě fauloval v pokutovém území hráč Znojma a Vítkovice měly možnost kopat penaltu. Příležitost dostat se do vedení však nevyužily.

O pár minut později už šly Vítkovice do vedení a Znojmo i přes dvě slibné šance mělo co dělat, aby soupeř svůj náskok ještě nezvýšil.

Do druhé půlky nastoupil zcela jiný tým. Jako pokropeni živou vodou se proháněli po hřišti hráči 1. SC a byli jednoznačně lepším týmem. Štěstí se k nim přiklonilo až v úplném závěru utkání. To se k trestnému kopu postavil Miroslav Paul, obstřelil vítkovickou zeď a srovnal na konečných 1:1.

„Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme měli co dělat, abychom se ubránili se tlaku soupeře. V tom druhém jsme si však zasloužili vyrovnat,“ sdělil trenér znojemských dorostenců Miroslav Steinhauser.

Mladší už v první půlce prohrávali se stejným soupeřem 0:2. V druhé půli ale zaveleli k obratu a během chvíle srovnali na 2:2. Pět minut před koncem dostala obrana citelnou ránu, když šly Vítkovice z rychlého protiútoku do vedení.

Dvě minuty před koncem však Znojmo srovnalo na konečných 3:3. Branky vstřelili Jakub Velčický, Petr Čech, Patrik Šotkovský.

Dorostenecká béčka ve svých duelech neztratila ani bod. Starší vyhráli s Boskovicemi 6:0. Branky dali Konedarev tři, Paul dvě a Velčický. „Za toto utkání musím kluky pochválit. K zápasu přistoupili zodpovědně a neponechali nic náhodě,“ chválil dorostenecký tým Steinhauser.

Mladší pak porazili svého soupeře z Boskovic rozdílem dvou branek 4:2.

Ve čtvrtek postoupili žáci do finále turnaje O pohár předsedy Českomoravského fotbalového svazu, ale na Drnovice bohužel nestačili.

Se stejným mančaftem jeli žáci i do Drnovic. „Možná i na to jsme dojeli. Kluci byli unavení a je toho na ně teď trochu moc,“ přiznal trenér žáků Václav Dvořák.

Drnovice nastoupily do úvodu utkání skvěle. Po pár minutách vedly už 2:0. Do patnácté minuty však svěřenci trenéra Dvořáka stačili srovnat po trefách Šabaky a Peřinky. Rychlé vyrovnání se soupeřem znatelně zamávalo.

Do druhé půlky udělal kouč Drnovic tři střídání, čímž hru znatelně oživil. „Já jsem si střídání nechal až na patnáctou minutu druhé půlky, ale i přesto nás Drnovice přehrály,“ uznal Dvořák.

Třetí branku daly Drnovice po pěkné individuální akci jednoho z hráčů. To vedlo k tomu, že Znojmo muselo hru otevřít. Častá okénka v hostující obraně domácí využili, a vstřelili tak poslední gól utkání na 4:2.

Mladší prohráli s 1. FK Drnovice 4:1, kdy jedinou branku za 1. SC zaznamenal ve dvanácté minutě Petr Vala.

Žákovské B–týmy sehrály svá utkání proti soupeři z Kyjova. Starší porazili první tým tabulky 2:1. „Byli jsme posílení o hráče z áčka, abychom ještě teď udělali nějaké ty body,“ zdůvodnil trenér Stanislav Moravec.

Po celé utkání bylo Znojmo lepším mužstvem. První branka přišla v pětatřicáté minutě, kdy se po rohu prosadil Tomáš Ulrych. V druhé půlce pokračovalo Znojmo ve stejném scénáři. V patnácté minutě druhého poločasu šlo do dvoubrankového vedení po gólu Peřinky.

Pět minut před koncem byl před brankou domácího Znojma zraněněn a hráči přestali hrát. Kyjov však nesportovně pokračoval ve hře a snížil na 1:2. To však bylo ze stran soupeřů vše. „S výkonem hráčů jsem spokojený. Nechci vyzdvihovat jednotlivce, musím pochválit celé mužstvo,“ zdůraznil Moravec.

Mladší žáci B pak prohráli s Kyjovem 1:2.

18.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Slavnost Zarážení hory zažili v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a pořáající Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písniček.
37

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Meruňkovice bude vzácná, kvůli mrazům

Jižní Morava – Loni jsem pálil z tří set litrů kvasu, letos nemám nic. Tak shrnul letošní sezonu pěstitel Josef Procházka z Hodonínska. „Pomrzla i jablka. To málo, co z úrody zbylo, nemá ani cenu sbírat,“ řekl.

Rosice zvládly s Tasovicemi úvody poločasů. Rozhodl "druhý Malata" Vítámvás

Rosice – Nového snajpra našly Rosice na kraji obrany. Dlouholetý kapitán a nejlepší střelec fotbalistů Slovanu Petr Malata musel na artroskopický zákrok s kolenem, nespíš vynechá celý podzim a premiérové domácí utkání nového ročníku divize D sledoval s berlemi pouze jako divák. Zatleskal po něm vítězství svých spoluhráčů 3:1 v regionálním derby nad Tasovicemi.