Florbalisté míří do semifinále Poháru

Znojmo - Znojemští florbalisté zvládli čtvrtfinálový duel proti Gullivers Brno a dostali se mezi čtyři nejlepší celky. Brněnský tým porazili 5:0.

3.12.2008

Ilustrační fotografieFoto: Martin Neužil

Florbalisté jsou mezi čtyřmi nejlepšími celky v Poháru České florbalové unie. To když v neděli porazili druholigový celek Gullivers Sokol Brno I 5:0.
V utkání, které se hrálo v Brně, byl jasným favoritem právě nováček naší nejvyšší soutěže. Znojmo nic nepodcenilo a do jihomoravské metropole jelo v plné sestavě.

„Do Brna pojedeme kompletní. Chceme dojít v Poháru co nejdál a nenecháme nic náhodě,“ avizoval už před utkáním znojemský kouč Libor Šťasta.
A opravdu tomu tak bylo. Znojemští už od úvodního hvizdu diktovali tempo zápasu. Do vedení šli ale až v sedmnácté minutě, kdy přihrávku kapitána Davida Mahra excelentně využil Pavel Sláma.

Do konce třetiny se pak znojemská střídačka radovala ještě jednou. To když o třináct vteřin později zvýšil na rozdíl dvou branek Pavel Palát. Stejným poměrem pak skončila i úvodní část pohárového zápasu.

Druhá třetina byla, alespoň co se týče branek, nejchudší. Padl v ní pouze jediný gól, a to po pěti minutách hry. Virgl ideálně našel Řiháčka a ten dopravil míček do brněnské svatyně.

V závěrečné třetině si pak Znojmo pojistilo vedení a zároveň postup do semifinále. Přidalo z holí Kuchariče a Ostrého další dvě branky. „Naší poviností bylo zvítězit, což jsme i potvrdili. Soupeř hrozil pouze z rychlých protiútoků, ale žádný nedokázal proměnit,“ zhodnotil pohárové utkání útočník Pavel Palát.

Podobného názoru je i znojemský kouč. „Brno jsme do ničeho vážnějšího nepustili. A když se do nějaké té šance dostalo, podržel nás gólman,“ zhodnotil Šťasta.

Zároveň však velitel znojemské střídačky nebyl s výkonem úplně spokojený. „Opět jsme se přizpůsobili tempu soupeře. Je to naše velká slabina. Pokud chceme vyhrávat v extralize, musíme hrát se stoprocentním nasazením celých šedesát minut, bez ohledu na to, jak hraje soupeř,“ sdělil trenér Znojemských.

V semifinále se Znojmo utká s ostravským Pepinem. A tomu má co vracet. V extraligovém měření sil totiž ostravský celek porazil Znojmo rozdílem sedmi branek. „Jsem rád, že jsme narazili na Pepino. Máme mu co vracet. Ostravští budou jistě v zápase favority a my k tomu budeme i tak přistupovat,“ prohlásil Šťasta.

Pokud Znojmo dokáže Pepino porazit, prokouše se až do finále Poháru. Tam by se jihomoravský celek utkal s vítězem zápasu SSK Future – Tatran Střešovice.

Rock Heart rozduní Krumlov. Festival s neckyádou oživí nábřeží Svitavy

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Živá Svitava. Tak zní téma třetího ročníku festivalu Překročme řeku na nábřeží Svitavy. V sobotu od desíti hodin dopoledne mohou nejen Brňané zavítat na čtrnáct míst podél řeky, kde se mohou zapojit do různorodých programů.

Znojmo se pokusí o první výhru. Růska štvala rýže

Znojmo – Matný výkon svých spoluhráčů sledoval minulý víkend v dusnu až z dalekého Japonska, ale nyní už je opět připravený jim pomáhat. Znojemský útočník Antonín Růsek se v týdnu opět připojil k týmu a vyhlíží čtvrté kolo Fotbalové národní ligy. V něm se v pátek na domácím hřišti Jihomoravané pokusí od půl osmé večer o první vítězství v sezoně proti Frýdku-Místku.

Senior taxi míří do Hodonína. Od začátku září

Jižní Morava - Od prvního září si hodonínští důchodci vyřídí své záležitosti ve městě pohodlněji. Vedení radnice zavede službu Senior taxi, která spočívá v dopravě obyvatel města starších pětašedesáti let nebo držitelů průkazu ZTP na předem určená místa.

První burčák už je v prodeji. Někteří prodejci plánují zdražení

Jižní Morava - U Valtic, u kempu Apollo mezi Lednicí a Břeclaví a u novomlýnských nádrží na silnici I/52. Na třech místech na Břeclavsku už prodává vinař Miloslav Machuča z Valtic burčák. Jako jeden z prvních na jihu Moravy. „Se sklizní jsem letos maximálně spokojený. Oproti minulému roku je hroznů víc. Máme vinohrady u Úval. Tam mrazy zasáhly vinice jen minimálně,“ řekl Machuča.