Krumlov získal první letošní body

MORAVSKÝ KRUMLOV - Moravský Krumlov uhrál s Kyjovem remízu 1:1 i přesto, že hrál v devíti po dvou červených kartách.

20.8.2007

Nová tvář v dresu Moravského Krumlova, brankář Petr Hradec, na snímku likviduje samostaný únik kyjovského rychlíka Romana Ondráše.Foto: DENÍK/Martin Andrle

Utkání mezi Moravským Krumlovem a Kyjovem slibovalo velkolepou podívanou. Kyjov jako aspirant na postup do divize chtěl na horké krumlovské půdě uspět. Povedlo se mu to jen napůl. Ani proti devíti nedokázal utkání otočit a s Moravským Krumlovem remizoval 1:1.

Od první minuty byl z krumlovských fotbalistů cítit respekt ze soupeře. Ale do utkání vstoupili více než dobře. Už ve dvacáté minutě rozjásal téměř zaplněnou domácí tribunu krumlovský střelec Lukáš Zelníček.

Nečekané vedení

To na půlce fauloval domácího hráče Bužek. Kapitán domácích Hlučil z levé strany přetáhl centr na pravou, kde chytře čekal právě střelec branky, který umístěnou hlavičkou rozvlnil síť kyjovské svatyně.

Kyjov hrozil hlavně rychlými kombinacemi po levé straně. U většiny akcí byli Přibyl s rychlonohým Ondrášem, ale s jejich centry do vápna si dokázala domácí obrana vždy poradit.

„První poločas byl velice vyrovnaný a myslím si, že jsme po zásluze vedli. Hosté měli také šance, ale ty Hradec zlikvidoval. Byl k vidění zajímavý a vyrovnaný fotbal,“ myslel si kouč Moravského Krumlova Karel Pelikán.

Druhý poločas byl zcela odlišný od toho prvního. Domácí se hodně zatáhli a hosté ukazovali, proč jsou vlastně pasováni na favorita krajského přeboru. V pětapadesáté minutě napřáhl Veselý a orazítkoval břevno krumlovské brány.

O dvě minuty později už přišlo vyrovnání. Domácí záložník Caha na půlce fauloval. Místo toho, aby se Krumlovští soustředili na hru, zaměřili se na hádku s hlavní rozhodčí. Veselý rychle rozehrál akci z místa prohřešku, našel Dobeše, který šel sám na bránu. Technickou střelou k levé tyči srovnal stav utkání.

„Hráče jsem na rychlé rozehrání standardních situací upozorňoval a ono to přišlo. To se nedá nic dělat,“ litoval obdržené branky Pelikán.

Poté začal Kyjov stupňovat svůj tlak, ale díky tvrdosti domácích hráčů se do vyložených šancí nedostával.

Běžela třiasedmdesátá minuta, kdy vystřídavší Závitka hrubým faulem zezadu srazil Ondráše na zem a musel předčasně do sprch.

O osm minut později se Kyjovu naskytla neskutečná šance na vyrovnání. Hradec v nepřerušené hře zákeřně šlápl na kyjovského hráče, za což viděl červenou kartu a rozhodčí nařídila pokutový kop. K němu se postavil kapitán Holeček, ale minul.

I přes to, že Kyjov veze z Krumlova jen bod, je jeho trenér s výkonem spokojený.

„Myslím si, že jsme měli vyhrát. Bohužel jsme nedali penaltu. Byl

Jak šly minuty

1. Rozhodčí zahájila utkání.

3. Z pravé strany vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Procházka. Brankář hostí byl však připraven.

11. Domácí ztratili na půlce balón, kterého se zmocnil hostující záložník Bužek. Ten zatáhl míč po pravé straně a nebezpečně odcentroval do šestnáctky Moravského Krumlova. Jeho centr s přehledem zkrotil ve své náručí brankář Hradec.

16. Domácí nezakončili jednu ze standardních situací a hostující útočník Ondráš se dostal do brejku. Efektivně obešel domácího stopera a řítil se sám na branku. Zkoušel překonat Hradce střelou mezi nohy, ale ten jeho záměr vystihl a míč srazil mimo branku.

2O. Zelníček – 1:0. Hostující záložník Bužek na půlce fauloval jednoho z domácích hráčů. Kapitán domácích Hlučil z levé strany rozehrál trestný kop. Ten našel svého adresáta a Zelníček hlavou překonal hostujícího brankáře a poslal Moravský Krumlov do vedení.

25. Ondráš z pravé strany centruje do krumlovského vápna, ale Dobeš, který byl sám na penaltě, hlavou mířil vysoko nad.

55. Z pětadvaceti metrů po individuální akci střílel kyjovský záložník Veselý, ale jeho střele stálo v cestě břevno domácí branky.

57. Dobeš – 1:1 Domácí Caha fauloval na polovině hřiště. Hosté rychle rozehráli na Dobeše a ten se tváří v tvář Hradcovi nemýlil a dal první branku Kyjova.

73. Po zákeřném faulu zezadu na kyjovského forvarda Ondráše viděl Závitka červenou kartu.

81. V nepřerušené hře úmyslně šlápl na jednoho z kyjovských hráčů domácí brankář Hradec a kvůli tomuto zákroku následoval Závišku. Rozhodčí ukázala na značku pokutového kopu. K míči se postavil hostují kapitán Holeček, ale jeho pokus šel vedle.

i jsme fotbalovější, ale bohužel. Konečně do Krumlova dojel rozhodčí, který pískal likvidační zákroky domácích,“ pochválil výkon sudí Adámkové trenér Kyjova Vratislav Chaloupka.

Ten zároveň svým svěřencům nechce nic vyčítat. „Podali jsme zde dobrý výkon, kterým pouze chyběly góly,“ uzavřel zklamaný kouč.

Zato krumlovský lodivod si prvních podzimních bodů velice cení.

„Bodu si cením velmi. Podřídili jsme tomu vše. Kluci bojovali jako lvi, dali do toho srdce a já jim můžu jen poděkovat,“ pronesl spokojený trenér.

20.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Druhá etapa čištění Bořího lesa se blíží ke konci. Průzkum chtějí urychlit

Břeclav, Valtice /FOTOGALERIE/ - Dva nálezy za pár minut našel pyrotechnik při čtvrteční ukázce průzkumu Bořího lesa mezi Valticemi a Břeclaví. Jeden byl pravděpodobně střepina, druhý zřejmě munice určená k likvidaci. „Je to nahodilé, může se stát, že jste hodinu bez nálezu a pak přijdete na místo, které musíte přerýt jako záhon mrkví, protože jeden nález navazuje na druhý,“ řekl Jiří Chládek, hlavní pyrotechnik specializované firmy, která průzkum provádí.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.

Jsme ohromení, chválí obránce Šuláka v Detroitu

Brno – Zatímco jeho bývalí spoluhráči ze Znojma už se prohánějí po ledě v přípravných zápasech, Libor Šulák zatím jen individuálně trénuje. Proto ho potěšila pozvánka do hokejového národního týmu na dvojutkání se Slovenskem příští středu v Třinci a o den později v Žilině.