Utkání dvou remízových poločasů provázelo dusné letní počasí. V sedmnáct hodin hlavní sudí Fojt zahájil zápas a ještě v tu samou minutu se Znojmo ujalo vedení.

To si Jiří Podzemský chytře počkal na velkém vápně soupeře na nabíhajícího Matúše Minarecha. Přiťuknul mu míč a druhý jmenovaný z pravé strany prostřelil dorosteneckého gólmana Mutěnic Jana Strýčka. Další slibné šance v první desetiminutovce měli ještě Marek Dítě nebo třeba Michal Šuráň.

Na světelné tabuli svítila desátá minuta, kdy aktivní Minarech kolmou přihrávkou mezi beky vysunul Marka Dítěte. Ten se řítil z levé strany sám do vápna Mutěnic a chytrou střelou k levé tyči mutěnické branky zvýšil náskok Znojma na dvě branky.

V tu chvíli byly Mutěnice jako opařené. Až v osmnácté minutě dali o sobě vědět i hosté. To po pravé straně běžel hostující Rudolf Obal. Toho křižoval domácí obránce Mička, ze kterého si mutěnický záložník udělal dobrý den. Nasadil mu housle a pronikl do znojemské šestnáctky. Jeho pokus však zmařil připravený Lubomír Dítě.

Domácí trochu polevili v tempu a najednou přišlo snížení. Na centr z pravé strany si naskočil Michal Jašíček a hlavou snížil na 1:2.

V jednačtyřicáté minutě Marek Bubenko vyslal šajtlí po levé straně Milana Válka. Ten nacentroval míč před znojemskou bránu a nikým nehlídaný Tomáš Malušek hlavou z úrovně penalty srovnal na 2:2.

Začátek druhé půlky charakterizovala řada nepřesností od obou soupeřů. Poté se začali prosazovat více i hosté, ale domácí obrana s Dítětem v zádech dokázala všechny akce zneškodnit.

Asi největší šanci měli právě hosté. Na vápně se uvolnil Válek, napřáhl a tvrdě vystřelil. Dítě jeho střelu vyrazil, ale míč doputoval opět k Válkovi, který to vyzkoušel podruhé. Jeho druhý pokus vykopl z brankové čáry Pavel Hoc.

„Před utkáním bych bod bral. Ale po vývoji utkání, kdy jsme si řekli, co a jak na soupeře hrát, to není ono. Prvních patnáct minut bylo skvělých. Místo toho, abychom vstřelili třetí gól, odstoupili jsme od hry, kterou jsme si řekli. Pořád tady chybí někdo, kdo svým výkonem mužstvo strhne,“ sdělil hned po utkání trenér Znojma Michal Sobota, který se už dívá směrem k další sezoně a přípravě svých svěřenců právě na ni. „Teď si dáme volno a potom se opět vrhneme do tréninků. Máme rozjednaná přátelská utkání většinou z divizními celky, ale měli bychom hrát i s Olomoucí B a možná i s Bohemkou, to se ještě uvidí,“ prozradil Sobota.