Po týdnu dřiny přišlo první utkání

Znojmo - Znojemští fotbalisté nastoupili k prvnímu přátelskému utkání. V něm remizovali se Židenicemi 2:2.

16.1.2008

Nejlepší střelec Znojma Gregor Kováč v utkání s BystrcíFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Znojemští fotbalisté zahájili herní část zimní přípravy. V utkání se Židenicemi se představilo v týmu 1. SC několik dorostenců, nové posily, i staré tváře. S divizním celkem dokázal třetiligový tým uhrát remízu 2:2.

Do zápasu vstoupil aktivněji favorit utkání. Nejdříve se do slibné šance dostal Minarech. Toho ale zradila střelecká muška. Poté se v další šanci, po přihrávce Veselého, ocitl Lacko. Ale ani on se neprosadil. Jeho střelu židenický gólman vytěsnil mimo tyče své branky.

Hlavička Yonova

Na počínání svých spoluhráčů v koncovce se už zřejmě nemohl dívat kapitán Znojma Yonov, a tak vzal vše do svých rukou. Hodně dravě si naskočil na rohový kop Minarecha a hlavou otevřel skóre utkání.

Doposud suverénní Hrubý inkasoval ve znojemské bráně až v pětadvacáté minutě, když Kadeřábek zúročil akci Látala. Do konce poločasu se měnilo skóre ještě jednou a to opět ve prospěch Znojma. To když chyby brněnského zadáka využil Pavelka.

Do druhého poločasu nastoupily na obou stranách zcela jiné sestavy. Na té znojemské se dostaly do hry nové posily. Olomoucký brankář Zbořil, útočník Pleš a záložník Vavřík. Ve druhopoločasové sestavě se také objevil Lukáš Podzemský, který se v létě úspěšně podrobil operaci holenní kosti.

Mladíci v sestavě

Příchuť seniorské kopané také okusili dorostenci Palička s Jedličkou, a ani oni se na hřišti neztratili, ba naopak.
„Oba hráči mají své kvality. Všem ukázali, že se v mužském fotbale určitě neztratí,“ podotkl vedoucí družstva Jiří Podzemský. Jeho slova potvrdil i první muž na znojemské lavičce. „Jedlička s Paličkou určitě nezklamali. Budou hrát více přípravných utkání, ale jejich prioritou bude i nadále dorost,“ informoval Michal Sobota.

I ve druhém poločase byli znojemští fotbalisté více u míče než domácí. Znojemský Pospíchal nastřelil dokonce tyč, ale i další velké šance Znojma zůstaly nevyužité. Proto deset minut před koncem přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Tu dal hodně agilní Látal, nová posila Židenic z třetiligové Bytrce.

„Bylo vidět, že to byl první zápas po delší době. Já osobně mám ještě hodně co zlepšovat,“ byl sebekritický jeden z dorostenců v sestavě, Libor Jedlička.
První utkání bylo spíše zpestřením po prvním náročném týdnu nabírání fyzické kondice.

„Zápas měl všechny znaky prvního utkání. Bylo to pro hráče náročné po tom prvním týdnu zimní přípravy. I nadále se budeme soustředit na nabírání fyzické síly. To by mělo vyvrcholit ke konci ledna, kdy bychom měli celý týden trénovat třífázově,“ prozradil znojemský kouč.

16.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Úroda na polích v roce 2017. Ilustrační foto.

Pro zemědělce chce ministr Jurečka přes miliardu korun

Nedělní srážka dvou aut na bantické křižovatce si vyžádala dva mrtvé a pět těžce zraněných včetně tří dětí.
8

Na křižovatce nedal přednost. Zabil sebe i spolujezdce, dalších pět zranil

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Blanensko, Vyškovsko - V mobilu pípne SMS. Zpráva o tom, že lékař dnes neordinuje, přišla přímo od starosty a ušetří tak zbytečnou cestu do ordinace. Tak funguje aplikace Mobilní rozhlas. Podle Barbory Valešové z Mobilního rozhlasu ji v Jihomoravském kraji využívá devětatřicet obcí.

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Jižní Morava /LÉTO V POHYBU, INFOGRAFIKA/ - Koho by nelákalo chodit po vodě? I na jižní Moravě si zájemci mohou aspoň vzdáleně vyzkoušet, jaké to je. Na čtyřech místech v regionu lze otestovat aquazorbing, tedy pohyb v nafouknuté plastové kouli na hladině. Věnuje se mu sedmý díl seriálu Deníku Rovnost Léto v pohybu.