Fotbalisté IE Znojmo doma schytali další debakl. Prohráli 1:5 se Bzencem

Znojmo – Nelichotivý start do soutěže a krčení se u dna tabulky. Tak prozatím vypadá situace Inzert Expresu Znojmo. Svěřenci trenéra Michala Soboty přivítali ve třetím kole krajského přeboru stoprocentní tým Bzence. Ten, i když přicestoval bez zraněného nejlepšího střelce soutěže Petra Kasala, byl jasným favoritem na vítěze.

23.8.2015

Fotbalisté IE Znojmo nestačili na domácím hřišti na Bzenec v poměru 1:5.Foto: DENÍK/Martin Smejkal

Od úvodu se hrál vyrovnaný zápas. To však hosté po čtvrthodině hry utli a zásluhou Lukáše Mlýnka se dostali do vedení 0:1. Znojemský tým se ovšem nevzdal a i nadále se pokoušel o vyrovnání. Většina jejich akcí však končila nepřesnou rozehrávkou na kopačkách bzeneckých hráčů.

V šestadvacáté minutě tasil rozhodčí poprvé v zápase žlutou kartu, kterou k nevoli domácích fanoušků obdržel znojemský záložník Filip Kropáček a za dvě minuty přidal Bzenec do sítě domácího brankáře Radka Buly druhou branku. Přesným střelcem byl obránce Michal Dulovecz. Zcela rozklížená obrana Znojma pak předvedla nedovolený zákrok ve vlastním pokutovém území a z penalty navýšil skóre na hrozivé 3:0 David Šmahaj.

Za další dvě minuty následovala žlutá karta pro hráče Znojma Rudolfa Kubošného, jenž se poměrně nešťastně a ve velké rychlosti srazil s brankářem Bzence Daliborem Zemanem. Kubošný si navíc při srážce vyrazil dech a až rychlá asistence obránců Bzence mu pomohla z nesnází.

První poločas zápasu tak dal celému utkání jasný směr a i když nešlo znojemskému mužstvu upřít snahu, tak herní kvalita byla na straně Bzence. Znojemský celek omlazuje mužstvo a mění herní styl. I přesto se v sestavě hned od začátku utkání objevil nestárnoucí Milan Samek. Jeho propagační pokus však brankář Bzence zlikvidoval.

Právě Samek byl v další šanci Znojma v úvodu druhé poloviny zápasu a po zákroku na něj v pokutovém území Bzence sám obdržel žlutou kartu za nafilmovaný pád.

Hra se pomalu měnila a místo fotbalu vládly hře emoce. Další žlutou kartu obdržel ve třiapadesáté minutě domácí Petr Peřinka. Tato situace napomáhala hostům, kteří mohli po rychlém protiútoku navýšit skóre již na čtyřbrankové, ale tentokrát předvedl výborný zákrok domácí gólman Bula. „Na Iečku jsou ty zápasy pokaždé poměrně vyhecované, protože se v této soutěži velmi dobře známe," uvedl kouč Bzence Libor Škodík.

Osmapadesátá minuta nabídla další nepovedenou souhru Znojma a čtvrtou branku zaznamenal bzenecký útočník Václav Matula. I přesto, že domácí se dožadovali branky z ofsajdu, stav 0:4 zůstal v platnosti. Možná i ztráta koncentrace měla za výsledek hrubou chybu domácí obrany a pátou branku v síti Znojma, jež vstřelil Robin Dobeš. „Do zápasu jsme sice vstoupili poměrně dobře, ale třetí zápas za sebou děláme stejné chyby a toho se musíme vyvarovat. Hrajeme s tím, co máme, a ti hráči se to prostě musí naučit. Ani další zápas nebude jednoduchý," postěžoval si trenér IE Znojmo Sobota a poukázal na blížící se duel s ambicózními Bohunicemi.

Poté se Znojemští přeci jen dočkali čestného úspěchu, když standardní situaci zakončil přesně střídající Jiří Dufek a pokazil brankáři Bzence čisté konto. Hosté v samotném závěru z taktických důvodů vystřídali tři hráče a v poklidu kontrolovali zcela jasné vedení 5:1. Stovka domácích fanoušků tak ani po tomto zápase nemohla být spokojena.

Po utkání se ještě debatovalo mezi oběma mužstvy o chování jednotlivých hráčů i členů realizačního týmu. Domácí tým si pak stěžoval na kvalitu rozhodčích. „Zápasu s IE Znojmo jsme se trochu obávali, protože nám chybělo v základní sestavě několik hráčů, a to především nejlepší střelec Kasala. Ale musím hráče pochválit. Převedli sympatický výkon a zaslouženě jsme zvítězili," dodal Bzenecký Škodík.

Znojemský tým se tak propadl na samotné dno tabulky krajského přeboru s hrozivým skóre 4:13 a nulou v počtu získaných bodů. K dalšímu zápasu míří ve středu do Brna, kde se střetne s Bohunicemi. Ty patří k aspirantům na postup do divize. Utkání odstartuje třicet minut po sedmnácté hodině a domácí jsou v duelu jasnými favority.

23.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Opatření proti žloutence v Brně trvají dál, konec epidemie je v nedohlednu

Zvýšené nebezpečí vzniku požárů končí. Hejtman výstrahu odvolal

Novou školku chystají v Šanově. Nevyhovující budovu dělníci zbourají

Jižní Morava – Do provizorních tříd zamíří za dva týdny děti v Šanově na Znojemsku a v Kostelci u Kyjova na Hodonínsku. Jejich dosluhující školky totiž čeká demolice a místo nich obce připravují stavbu nových. V Šanově zastupitelé schválili výběr firmy, v Kostelci radnici ještě čeká shánění zbytku peněz.

Taxikářům bez průkazu nově hrozí až stotisícová pokuta

Jižní Morava – Novela upravuje postihy taxikářů a je zaměřená proti provozovatelům takzvané černé taxislužby, tedy jízdy bez platného průkazu. Těm hrozí pokuta až sto tisíc korun. Oficiálním taxikářům, kteří služby předraží nebo nepoužijí taxametr, pak hrozí okamžité odebrání průkazu.

Vstup do EBEL byl správný krok, říká po šesti letech manažer Orlů Veselý

Znojmo /ROZHOVOR/ - Vstoupí už do sedmé sezony EBEL. Hokejisté znojemských Orlů se v této mezinárodní soutěži zabydleli, pravidelně hrají play-off a zviditelňují se i z marketingového hlediska. „Troufám si tvrdit, že pokud se nám podaří přilákat ještě jednoho či dva větší partnery, jsme schopní se s touto dodatečnou podporou pravidelně umisťovat v první čtyřce soutěže,“ věří dvaatřicetiletý Petr Veselý, jenž je manažer Orlů od jejich vstupu do EBEL.

Smrt na přejezdu: policie dál vyšetřuje. Zraněná dívka je stabilizovaná

Znojemsko /ANKETA/ - Čtyři mrtví, šest zraněných, z toho čtyři děti. Jak už Deník Rovnost informoval, dvě tragické víkendové nehody se staly nedaleko Znojma v rozmezí osmačtyřiceti hodin.