Znojmo před týdnem zdolalo Třinec a rozšířilo svůj dosud jen šestibodový zisk z domácích zápasů. Vítězství však v sobotu venku, kde patří mezi tři nejlepší týmy soutěže, nepotvrdilo. Pardubice dostal do vedení v 27. minutě Dominik Fusek střelou zpoza pokutového území.

Ve druhé půli zvýšil na 2:0 hlavičkou po standardní situaci stoper Filip Kopřiva, hostům se ale podařilo závěr zdramatizovat. Davida Ledeckého sice napřed vychytal brankář Luděk Frydrych, čisté konto mu ale pak pokazil z otočky Libor Žondra. Jihomoravský celek už za posledních dvanáct minut srovnat nestihl.

Pardubice – Znojmo 2:1 (1:0)

Branky: 27. Fusek, 65. Kopřiva – 78. Žondra. Rozhodčí: Váňa – Vlasjuk, Černý. ŽK: Ledecký, Dreksa (oba Znojmo). Diváci: 723.

Sestavy:

Pardubice: Frydrych – Pospíšil, Bederka, Kopřiva, Kakrda – Kim Te-won (78. Řezníček), Kudrna, Jeřábek, Fusek (90. Vencl) – Petráň, Fikejz (71. Fousek). Trenér: Míchal.

Znojmo: Ilizi – Helísek, Dreksa, Odehnal (76. Lapeš), Cihlář – Pázler (46. Hříbek), Svozil (61. Nepožitek), Okleštěk, Lacko – Ledecký, Žondra. Trenér: Grmela.