Fotbalisté Znojma zaznamenali skvělý start

Ústí nad Labem, Znojmo – Domácí premiéra v novém ročníku Fotbalové národní ligy hráčům ústecké Army pořádně zhořkla. Tým kouče Lukáše Přerosta podlehl exligovému Znojmu 1:2 a na první výhru v letošním ročníku soutěže si tak musí ještě počkat. Znojmo zůstává stoprocentní.

8.8.2014 1 AKTUALIZOVÁNO 8.8.2014

Zápas mezi Ústím nad Labem a Znojmem.Foto: DENÍK/Karel Pech

„V první půli jsme soupeře pustili lacinými góly do vedení a dotahovat Znojmo s dvoubrankovou ztrátu je hodně těžké, protože je to velmi kvalitní soupeř. Ve druhé půli jsme se výrazně zlepšili a podařilo se nám snížit, ale pak už nám chyběly i síly na to, abychom to dotáhli alespoň k remíze," litoval po zápase trenér FK Ústí Lukáš Přerost.

Jeho tým prožil doslova hororový vstup do zápasu. Ještě než si dvanáct stovek diváků stihlo prohlédnout nově zrekonstruovanou tribunu, Arma po trefě záložníka Znojma Mira Kovačiće prohrávala. Ústečtí se na hřišti jen těžko hledali. V jedenácté minutě sice pálil nebezpečně z otočky útočník Tomáš Smola, na druhé straně ale chyboval ústecký obránce Lukáš Vraštil, jehož malou domů na poslední chvíli odkopl brankář. O šest minut později už ale lovil míč ze sítě podruhé. Střelec Znojma Libor Žondra se možná nacházel v ofsajdu, přesto parádně zpracoval míč a svůj únik přetavil v druhý gól.

Opařené ústecké publikum se nestačilo divit a hráči na hřišti bojovali spíše sami se sebou než se soupeřem. Z letargie je probrala až dalekonosná rána záložníka Jana Martykána, která skončila na břevnu.

„V první půli jsme předvedli řadu nepřesností a absolutně nám chyběl důraz. U všeho jsme byli pozdě," přiznal kouč Přerost.

Po přestávce se domácí přece jen zvedli a vytrvale bušili do jihomoravských vrat. Hosté dobře bránili a spoléhali se na brejkové situace. Ústečtí se dočkali snížení v čtyřiasedmdesáté minutě. Na centr z levé strany si ve vápně naskočil střídající záložník Ústí Emanuil Manev a rozjásal diváky. „Zvýšili jsme agresivitu a zlepšili pohyb. Dostali jsme soupeře pod tlak, ale sílu v šestnáctce, abychom se vícekrát prosadili, jsme bohužel neměli," litoval trenér Ústí.

Chvíli po vstřelené brance navíc mohlo udeřit i Znojmo, rána Žondry ale orazítkovala břevno. To ho však mrzet nemuselo, protože Jihomoravané nakonec svůj náskok uhájili.

„Jsme spokojení, vyhráli jsme nad kvalitním mužstvem. Ústí se vždy pohybuje v horních patrech tabulky. Jeli jsme sem s cílem vyhrát a ten jsme splnili," pochvaloval si kouč hostů Oldřich Machala. „První půle byla z naší strany velmi dobrá, ale potom jsme zbytečně couvli a nechali jsme domácí hrát. Jednoho z centrů jsme neuhlídali a dostali gól. Naštěstí už jsme si to ale pohlídali a zaslouženě vyhráli. Start do soutěže nám vyšel, máme těžký los a udělali jsme šest bodů venku. Je vidět, že jsme kádr dobře doplnili a mužstvo se dalo dobře dohromady. Ty dva zápasy nám ukázaly, že máme sílu," pochvaloval si kouč Znojma.

Další utkání sehraje Znojmo ve středu v poháru České pošty proti Rosicím.

Autor: Pavel Přibyl