Na vítězství 2:0 stačily 1.SC čtyři minuty

Znojmo – Fotbalisté 1. SC Znojmo dokázali v improvizované sestavě potvrdit body z Mostu. Na domácí půdě bez šesti hráčů základního kádru porazili favorizovaný Třinec 2:0.

3.4.2011 1

Znojemští fotbalisté porazili na domácím hřišti Třinec 2:0.Foto: DENÍK/Dalibor Krutiš

„Byli jsme špatní. Nedařilo se nám vůbec nic, jakoby na tým padla letargie,“ začal trenér Třince Lubomír Luhový. První poločas nedělního duelu nebyl z pohledu diváka atraktivní. Náznaky šancí byly vidět na obou stranách, ale tutovou gólovku nemělo na svých kopačkách ani Znojmo, ani hosté z Třince.

Přes osm stovek diváků tak čekalo, co přinese druhý poločas. A už po pěti minutách se mohli domácí příznivci radovat. V padesáté minutě si to namířil do třinecké šestnáctky Krhut a byl zastaven jen za cenu faulu. K pokutovému kopu se postavil Nepožitek, počkal si na pohyb gólmana a pak zkušeně zakončil doprostřed branky.

A to nebylo ze strany domácích všechno. Už o čtyři minuty později zvýšil na rozdíl dvou branek povedenou střelou Lukáš. „Chtěli jsme ve druhém poločase zabrat. Během první části si hráči na sebe zvykali, ale ve druhé půli jsme doufám divákům vynahradili poslední domácí zápas,“ pronesl kouč Znojma Bohumil Smrček.

V tu chvíli byl na řadě Třinec, aby se vytasil s nějakým útočným esem. Jenže kde nic, tu nic. Žádná velká šance, žádný tlak. Největší šanci zápasu měli hosté až minutu před koncem, ale znojemský brankář Šustr si své čisté konto pohlídal.

Znojmo tak po tříbodovém vítězství z minulého kola opět bodovalo naplno. Tentokrát v sestavě, která spíše připomínala skládanku puzzle. „Vítězství v Mostě bylo neuvěřitelné, tahle výhra neobyčejná. Třinec jsme defakto do ničeho nepustili. Jsme nesmírně šťastní,“ zakončil pozitivně naladěný Smrček. Znojemští fotbalisté se díky vítězství posunuli na čtrnácté místo tabulky.

1. SC Znojmo – FK Fotbal Třinec 2:0 (0:0)
Branky: 50. Nepožitek (PK), 54. Lukáš.
Rozhodčí: Jan Jílek – Pavel Peřina, Michal Urban. ŽK: Lacko – Siegel, Kudla, Malíř. Diváci: 810.

1. SC Znojmo: Šustr – Švarc, Coufal, Trnovec, Hříbek – Lukáš, Lacko, Nepožitek, Hnaníček, Krajačič (81. Zifčák) – Krhut (87. Šplíchal). Trenér: Bohumil Smrček.
Fotbal Třinec: Lipčák – Lisický (70. Celák), Hupka, Kuděla, Siegl – Malíř, Rehák (53. Minarčík), Hanus, Joukl – Onuchukwu (64. Surynek), Mrázek. Trenér: Lubomír Luhový.

Autor: Martin Andrle

3.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Brněnský stadion za Lužánkami v sobotu odpoledne rozezněli Iné Kafé, Michal Hrůza nebo David Koller. Poslechnout si je přišlo několik stovek lidí, neodradilo je zatažené nebe ani to, že největší hvězda festivalu Létofest, Karel Gott, nakonec nevystoupil.
22

Bez největší hvězdy. Legendárního Gotta nahradil za Lužánkami David Koller

Tomáš Martinek, 14.8., 51 cm, 3410 g, Znojmo
7

Novorozená miminka Znojemska 33. týdne 2017

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Olbramkostel /VIDEO/ – Málo frekventovaný železniční přejezd u stanice Olbramkostel na Znojemsku se stal v pátek svědkem nebývalé tragédie. Přímo na přejezdu se srazil osobní motorový vlak se Škodou Octavia. Srážka si vyžádala dva lidské životy.

Armáda chystá velké letecké cvičení Ample Strike

Jižní Morava – Tisícovka českých vojáků, stovky aliančních vojáků z nejméně sedmnácti zemí, velké množství techniky a především vojenské proudové letouny i vrtulníky. To vše znamená blížící se mezinárodní letecké cvičení Ample Strike 2017, do kterého se zapojí také jižní Moravě blízká 22. základna vrtulníkové základny Náměšť nad Oslavou.

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Naplnili roli favorita, ale dřelo to. Znojemští fotbalisté ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1. Po dvou remízách a jedné prohře Jihomoravané konečně slaví plný bodový zisk. „Snad se teď odrazíme k lepším výsledkům,“ oddechl si domácí kouč Jiří Balcárek.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.