Fotbalistům Znojma se dařilo. Přehráli olomoucké béčko 2:0

Olomouc, Znojmo – Jednou brankou v každém poločase rozhodli znojemští fotbalisté nedělní utkání Národní fotbalové ligy na hřišti rezervního týmu Sigmy Olomouc. Po trefách Libora Žondry a Davida Ledeckého zvítězili 2:0.

10.4.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Trenér Kučera pro utkání postrádal záložníka Radima Nepožitka, který po otřesu mozku z utkání se Sokolovem nebyl ještě zcela fit. Nahradil ho Tomas Weber. Za dalšího středopolaře Šimona Šumberu pak nastoupil Rostislav Stáňa.

V úvodu utkání se právě Stáňa dostal až do vápna, ale místo střely volil centr, který mu nevyšel. Sigma se ve třinácté minutě vyhnula ofsajdové pasti a Lukáš Buchvaldek dostal na zadní tyč dobrý centr, místo střely z první si však míč ještě zpracovával a to ho obralo o dobrou možnost.

Ve třiadvacáté minutě spálil první tutovku znojemský David Ledecký, který na zadní tyči pálil z první. Brankář Štěpán Spurný se zaskvěl.

Ledecký poté ve vápně dobře zpracoval přihrávku a k odraženému míči se dostal Libor Žondra, který jej propasíroval do sítě.

Gól mohl dát po parádním pokusu z dálky také kapitán Znojma Tomáš Cihlář, ale gólman dokázal míč vytáhnout nad břevno.

I ve druhém poločase byli hosté lepší. Spurný postupně vytáhl povedené zákroky proti Žondrovi, Šamánkovi a zvláště proti hlavičce Jakuba Pokorného.

Definitivní pojistka na těsné vítězství přišla v osmasedmdesáté minutě, kdy Ledecký proměnil po faulu na Žondru pokutový kop.

Znojemští tak mají na čele tabulky již šestibodový náskok. „Do utkání jsme vstoupili celkem dobře, ale pak domácí dobře drželi míč a byli nepříjemní. Pak jsme se z toho dostali a Olomouc jsme už takřka do ničeho nepustili. V ofenzivě je škoda některých nedotažených akcí," komentoval zápas trenér Znojma Radim Kučera.