Znojmo veze tři body z Holice, rozhodl Kováč

Olomouc - Znojemští fotbalisté si udrželi vedoucí pozici v MSFL i po duelu na horké holické půdě. Na hřiště exdruholigového HFK Olomouc zvítězili 2:1.

12.9.2009 1

Znojmo porazilo rezervu Brna 1:0.Foto: DENÍK/ Jakub Krainer

Úvodní oťukávání ukončil už po deseti minutách Zapalač, který z levé strany pokutového území prostřelil brankáře Šroma. Přestože domácím nešlo upřít snahu, bylo Znojmo fotbalovějším mužstvem. Šrom musel řešit další Zapalačův pokus, byť z ostrého úhlu, vytáhl se také proti Lukášovi, který zakončoval pohlednou souhru s aktivním Zapalačem.

HFK dokázal kontrovat jen rychlou akcí Čtvrtníčka, který našel v pokutovém území nekrytého Žondru. Holický dlouhán však místo pořádného trknutí míč hlavou jen lehce lízl a tak ze šance nebylo nic.

Bojující Holice se nakonec do poločasu dočkala. Po rohu Kazára se ještě k dorážce nedostal Lukášek, ovšem dokonale za něj zaskočil jeho kolega ze stoperské dvojice Michal Kovář. Oslavil tak první start v holické základní sestavě ve třetí lize.

Po vyrovnání dostal fotbal v Holici grády a také po přestávce se bylo na co dívat, přičemž více šancí měli trochu překvapivě domácí.

Hned ve 49. minutě hlavičkoval nad branku po rohu Žondra. Hosté odpověděli krásným pokusem Minarecha z voleje po přihrávce výborného Zapalače.

V 58. minutě stáhl trenér Kouřil ze hřiště nevýrazného Kazára a poslal do hry Zedníčka, který hned mohl poslat domácí do vedení, ale jeho hlavičku skvěle zlikvidoval brankář Hrubý. Zachvilku Zedníček připravoval pozici pro Žondru, ale Hrubý byl u stříleného centru dřív než domácí zakončovatel. Nikdo už Žondrovi v hlavičce nezabránil v 65. minutě, ovšem míč přistál na břevně.

Domácí se vehementně tlačili za vítězstvím, které chtěli více než hosté. Ti se soustředili hlavně na ubránění remízového bodu. Občas podnikli nebezpečný brejk a nakonec jim do klína spadly všechny tři. Přihrávku za obranu dostal Kováč, obešel i Šroma a odstartoval znojemské oslavy.

1. HFK Olomouc – 1. SC Znojmo 1:2 (1:1)
Branky: 36. Kovář – 10. Zapalač, 86. Kováč.
Rozhodčí: Pochylý – Paták, Plesar. ŽK: Čtvrtníček, Zlatohlavý, Libič, Salatin – Šilinger, Mička.
HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Lukášek, Kovář, Vajda – Čtvrtníček, Libič (71. Filipský), Zlatohlavý, Salatin (77. Galajda) – Kazár (58. Zedníček), Žondra. Trenér: Miroslav Kouřil.
Znojmo: Hrubý – Lukáš, Yonov, Mička, Šilinger – Lacko, Vavřík, Kováč, Zapalač, Krhut (85. Podzemský) – Minarech (79. Zifčák). Trenér: Michal Sobota.

Autor: Jiří Fišara

12.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Helena Dvořáková, vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Ilustrační snímek.

Meruňkovice bude vzácná, kvůli mrazům

Rosice zvládly s Tasovicemi úvody poločasů. Rozhodl "druhý Malata" Vítámvás

Rosice – Nového snajpra našly Rosice na kraji obrany. Dlouholetý kapitán a nejlepší střelec fotbalistů Slovanu Petr Malata musel na artroskopický zákrok s kolenem, nespíš vynechá celý podzim a premiérové domácí utkání nového ročníku divize D sledoval s berlemi pouze jako divák. Zatleskal po něm vítězství svých spoluhráčů 3:1 v regionálním derby nad Tasovicemi.