VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Asistent trenéra Hynek: Chceme raději víc dělat než mluvit

ZNOJMO - Hokejový tým Znojemských orlů začíná sezonu se zbrusu novou trenérskou dvojicí. Po Miloslavu Hořavovi sJanem Votrubou se do čela orlího týmu postavilo sehrané duo Václav Sýkora – Pavel Hynek. Společně už mají něco za sebou, vroce 2002 dokonce přivedli pražskou Spartu kmistrovskému titulu. Ve Znojmě začíná další etapa jejich spolupráce.

10.5.2007
SDÍLEJ:

Asistent trnéra Pavel HynekFoto: DENÍK/Tereza Jelínková

Máte za sebou prvních plus minus čtrnáct dní ve Znojmě. Jaké byly?
Začali jsme ve středu pětadvacátého dubna, do pátku jsme se spíš jen zapracovávali. Od pondělí už jsme ale začali trénovat naplno, teď už jedeme podle klasického modelu, kdy v pondělí, úterý a čtvrtek máme dva tréninky denně, ve středu a v pátek jen jeden. Pro mě a Vaška Sýkoru je to spíš období seznamování se s mužstvem, hráče jsme předtím znali jen jako soupeře. Řada hráčů taky ještě doléčuje zranění, třeba Karel Plášek se zranil v play-off a může posilovat zatím jen nohy, Ivo Kotaška měl problémy s ramenem, Jirka Dopita začne taky později. Kádr ještě není úplně komplet.

Dáváte hokejistům zabrat?
Pro nás je to zatím začátek, zapracováváme se. Hlavní objem teprve přijde, intenzita půjde určitě nahoru. Řešíme ještě otázku soustředění, počítali jsme totiž s variantou Rakouska jako vloni, ale bohužel to nevyšlo. V tom termínu, který jsme potřebovali, je tam plno, takže budeme hledat náhradní řešení, ať už doma, nebo v cizině. Soustředění ale určitě proběhne.

Jak se vlastně zrodil váš příchod sem do Znojma?
Vaška Sýkoru znám od roku 1988, kdy mě dva roky učil na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze, kde jsem studoval obor trenérství. To byl náš první kontakt. Druhý jsme absolvovali, když jsem na Spartě trénoval juniory a on trénoval A-tým se Slavomírem Lenerem. A potřetí jsme se potkali na lavičce Sparty, to jsme spolu necelé dvě sezony spolupracovali. Už na konci tohoto období jsme se bavili o tom, že i v budoucnu bychom spolupráci rádi obnovili, když bude příležitost. Zůstali jsme v kontaktu, pak mě Vašek oslovil, jestli bych s ním nešel do Znojma, a já to přijal.

Měl jste i jiné nabídky?
Měl jsem tři nabídky z prvoligových klubů na post hlavního trenéra a dvě ze zahraničí, ale tam jsem nechtěl. Do extraligy se vracím po třech letech, zájem Vaška Sýkory a Znojma mě hodně potěšil, vážím si toho, že tu můžu působit. Na práci tady se ohromně těším.

Jaká kritéria rozhodla pro město vína?
Prvotní byl pro mě zájem pana Sýkory. A navíc, z prvního, dvouhodinového jednání s Jardou Vlasákem jsem měl výborný pocit, hned jsem byl rozhodnutý, že pokud Znojmo bude mít opravdu zájem, že sem půjdu. Rozhodování bylo velmi krátké. Navíc to domů, do Ďáblic, mám asi 220 kilometrů, což dneska není žádná vzdálenost, kromě toho je to většinu cesty po dálnici. Když jdete za výzvou, za prací, nemůžete koukat na to, kolik je to kilometrů od domova.

Jaký tým jste ve Znojmě našel?
Podařilo se tady zachovat osu hráčů, jádro tahounů z poslední sezony. Pořád ještě se dolaďují nějaké další příchody, mužstvo zatím nemá konečnou podobu. S Vaškem bychom chtěli v práci navázat na předchozí trenéry. Znojmo vnímám od roku 1997, kdy postoupilo do první ligy, v té době jsem působil v Berouně a potkávali jsme se při zápasech. Později jsme se potkávali i v extralize a Znojmo na mě vždycky působilo hodně sympatickým dojmem, hrálo aktivní celoplošný hokej. Příjemně překvapený jsem z podmínek, které tu pro práci máme, je tu perfektní zázemí pro hráče i trenéry, všechno je tu na vysoké úrovni.

Poslední dvě sezony byly hodně úspěšné, jsou podle vás Orli ambiciózním týmem?
V tomhle ohledu bych se chtěl vyvarovat velkohubých prohlášení, ale taky nechci odpovídat alibisticky. Myslím, že nejen poslední dvě sezony byly pro Znojmo úspěšné, hned v první sezoně v extralize sehrálo důstojnou roli. Kvalitní práci odvedl třeba Pavel Pazourek se svými kolegy, protočila se tu ale řada dobrých trenérů, nechtěl bych na nikoho zapomenout. My s Vaškem si chceme dávat postupné cíle, nejprve samozřejmě play-off a pak jít dál, krok za krokem, kdy už samozřejmě záleží na spoustě dalších faktorů. Chceme prostě víc dělat než mluvit.

Sledoval jste Orly v play-off?
Samozřejmě, sledoval jsem všechny zápasy play-off, nejenom Znojmo, ať už přímo na zimním stadioně, nebo v televizi. Co se týče série Znojma a Pardubic, ale vlastně jakékoli série v play-off, je těžké porazit soupeře čtyřikrát za sebou, podle mě je to skoro nemožné. U Pardubic nastalo za stavu 3:0 na zápasy uspokojení, a pak se děly věci. Soupeř pustil Znojmo zpátky do série, a to nemělo co ztratit. Naopak Pardubice byly favoritem, a tedy po velkým psychickým tlakem. A pustit si v jakékoli sérii soupeře do sedmého zápasu je ošemetné, může se stát cokoli, může rozhodnout jeden nešťastný gól a všechno je ztracené.

Naposledy jste působil v Ústí nad Labem, jak se díváte na postup týmu do extraligy?
Postup byl vyústěním pětileté snahy vedení klubu a města. Já osobně jsem byl v Ústí tři roky a byl jsem tam maximálně spokojený, dva roky jsem tam dokonce žil. Z profesního hlediska mě samozřejmě moc mrzí, že jsem nemohl být u postupu. Vloni jsme hráli baráž se Vsetínem, ale poslední krok jsme neudělali. Letos baráž odpadla a tím víc jsem věřil, že klub dokáže postoupit. Já už u toho ale nebyl.

Proč vás vlastně tehdy z pozice hlavního trenéra odvolali? Devět kol před koncem soutěže… není to zvláštní, připravit mužstvo o hlavního trenéra v takto důležité chvíli, když bojuje o budoucnost?
Podrobně bych to nechtěl rozebírat, já to vlastně dodnes ani pořádně nevím. Tomu odvolání předcházel konflikt s generálním manažerem, myslel jsem si, že to bude v pohodě, ale on to nerozdýchal. Doteď mě hrozně moc mrzí, že mě nařknul z toho, že prý zjistil, že mám podepsanou smlouvu v Mladé Boleslavi, u našeho největšího konkurenta. To samozřejmě nebyla pravda.

Jak se díváte na současný systém nejvyšší domácí hokejové soutěže, která se bude v novém ročníku hrát v patnácti týmech?
Ten systém ještě nemá definitivní podobu, APK bude na nejbližším zasedání řešit konečný model. A pak taky otázku sestupujícího celku, jestli se znovu zavede baráž nebo jak to bude.

S panem Sýkorou, hlavním trenérem Orlů, jste už dříve spolupracovali, jaký je jako kolega?
Vždycky jsem měl štěstí na kolegy-trenéry. Už při studiu na fakultě jsem potkal Františka Výborného, který si mě vzal jako asistenta u juniorů, pak jsem tam dělal i hlavního trenéra. Odtud jsem odešel do Berouna, to bylo moje první seniorské angažmá. A pak mě pan Výborný vytáhl do extraligy, což byl obrovský skok. Potom jsem dál působil pak na Spartě s Vaškem Sýkorou, zkusil jsem si i reprezentaci… Každý z trenérů mě posunul někam dál, obohatil mě. Na to každý štěstí nemá. Náš vztah s Vaškem už není jen v rovině pracovní, ale i osobní.

V roce 2002 jste spolu dovedli pražskou Spartu k titulu mistra extraligy, jak na to vzpomínáte?
Já vždycky říkám, že ze vzpomínek se žít nedá. Zní to jako sice jako fráze, ale je to tak. Jsem rád, že jsem měl to štěstí, že jsem mohl být součástí toho, že se to podařilo někam dotáhnout. Když vzpomínám na všechny ty tituly, jsou to neopakovatelné chvíle, ale vždycky při nich prožíváte něco jiného. To se asi ani popsat nedá.

Jaký je to pocit, stát se mistrem?
Na to byste se měla asi zeptat Jirky Dopity. (smích) Ten vyhrál kdeco, vzpomínám i na Vlacha a další. Obdivuju ty staré hráče, kteří dokážou do čtyřiceti let hrát a mají pořád motivaci i úspěchy. Třeba právě Dopita, Vlach, Žemlička, Janecký, Soudek… Ale abych odpověděl, první titul se Spartou byla obrovská euforie, vždyť jsme ukončili nadvládu Vsetína! Za dva roky potom už to bylo jiné, byli jsme v roli favorita a všichni od nás titul očekávali.

S reprezentačním výběrem do dvaceti let jste spolu s Jaroslavem Holíkem dobyli titul mistrů světa. Je to pro vás největší úspěch?
To je něco úplně jiného. Za třicet let vyhrála dvacítka mistrovství světa jen dvakrát. Titul mistra světa se vyhrává jen jednou za život, nebo taky nikdy.Ten pocit se popsat nedá.

Které své angažmá považujete za nejúspěšnější?
Každé angažmá vám něco dá, poznáte nové lidi, nové hráče, naberete další zkušenosti. Já nerozlišuju, co je úspěšnější a co neúspěšné, škatulkovat se to nedá.

Jak trávíte volný čas ve Znojmě?
Já tady ještě netrávím volný čas, jsem tu pár dní i s cestou, pořád jsem na stadioně, volný čas v podstatě nemám. (smích)

Byl jste ve Znojmě už někdy dříve?
Když jsem působil v extralize, tak samozřejmě dvakrát za rok v rámci hraných kol. Ale v roce 1997, když se ve Znojmě a v Třebíči konalo mistrovství Evropy, to jsem tu strávil týden, takže pro mě není problém se tu zorientovat.

10.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Základy raně románské obranné věže odhalili v Hradební ulici nedaleko rotundy svaté Kateřiny archeologové ve Znojmě.
4

Ve Znojmě našli základy románské Loupežnické věže

Hodonínský zastupitel Roman Sedlačík svolal shromáždění před hodonínskou radnicí, aby vysvětlil svůj postup v případě, kdy zavolal městské strážníky na cizince procházející na Národní třídě.
7

Volal na černochy strážníky. Jeho strana teď zaplatila výjezd městské policie

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Krumlovem zaduní severský rock. Přijede i Amon Amarth

Moravský Krumlov – Ve znamení tvrdého severského rocku se v pátek a sobotu ponese druhý ročník festivalu Rock Heart v Moravském Krumlově. Po úspěchu loňského prvního ročníku, kdy u krumlovského zámku hrál slavný německý Helloween, se letos organizátoři rozhodli program i nabídku festivalu rozšířit.

Začíná souboj žluté a zelené. Cestující z Brna do Prahy svezou další autobusy

Brno /FOTOGALERIE/ – Zelená či žlutá, to je oč tu běží. Dosud dominantní brněnský dopravce RegioJet dostává těžkou konkurenci na trase z Brna do Prahy. Flixbus, charakteristický zelenými autobusy, od čtvrtka zvyšuje počet spojů do a z hlavního města. Celkem jich bude jezdit osmadvacet párů denně. Dosud přes Brno provozoval jen mezinárodní linky.

Orli si na Zubrech smlsli. Přerov dostal od Jihomoravanů „bůra"

Přerov, Znojmo – První porážku v základní hrací době během letní přípravy připravilo přerovským hokejistům Znojmo. Orli ve středu odletěli zpět na jižní Moravu s výhrou 5:0. V tabulce Zubr Cupu tak mají domácí nadále tři body, stejně jako jejich poslední soupeř. Stoprocentní je dle očekávání Zlín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení