Fotbalový Krumlov padl, IE těsně vyhrál

Znojmo – Fotbalový krajský přebor měl o víkendu na programu šesté jarní kolo. Mužstvo Moravského Krumlova prohrálo v Blansku 1:2 a naopak fotbalisté znojemského Inzert Expresu 2:1 vyhráli.

1.5.2012

Fotbalisté Blanska i v deseti otočili zápas s Moravským Krumlovem a zvítězili 2:1.Foto: DENÍK/Hynek Skoták

Krumlovští drželi pět kol zápasovou neporazitelnost, navíc stále stejným výsledkem 1:0. Až Blansku se podařilo nad Krumlovem vyzrát.

Neuznaná penalta

Úvod utkání ale patřil krumlovským fotbalistům. Vedli již v 8. minutě brankou Schwarze. „První půlku jsme odehráli velmi kvalitně. Zaslouženě jsme vedli 1:0. Zlomovým momentem byla 30. minuta, kdy po faulu na našeho Staňka měla být jasná penalta, kterou rozhodčí neodpískal," zlobil se trenér Moravského Krumlova Karel Pelikán.

Jeho mužstvo hrálo také od 35. minuty v přesile. Blanenský Dupal dostal totiž druhou žlutou kartu a rozhodčí ho vyloučil. Krumlov tak mohl využít početní převahu, což se ale nestalo. Naopak Blansko přebíralo vládu na hřišti.

„O přestávce dostali kluci pokyny, že mají pokračovat ve výkonu a taktice z prvního poločasu. Nevím, jestli příliš svítilo slunko nebo se na ně špatně podívala Machocha, ale oni úplně umřeli a druhý poločas odflákli. Blansko tak zaslouženě vyhrálo," zhodnotil Pelikán průběh druhé části.

Blanenští nejprve vyrovnávacím gólem v 57. minutě uťali jakoukoliv snahu mužstva Krumlov. V 71. minutě pak rozhodli o svém vítězství. Obě branky vstřelil Crhák, kterého si krumlovští fotbalisté dostatečně nepohlídali.

„Ze začátku nám to moc nešlo, vázla nám na tom našem trávníku kombinace. Ve druhé půlce jsme začali hrát už náš fotbal. Šli jsme z kabiny jako za stavu 0:0 a s tím, že chceme vyhrát," řekl ke zlepšenému výkonu blanenský gólman Jindřich Bednář. Blansko si výhrou upevnilo druhé místo, Krumlov klesl ze třetí na pátou příčku.

Třetí výhra IE

Poslední Zbýšov přijel na hřiště Inzert Expresu Znojmo. Domácí fotbalisté vedli 2:0 až do 90. minuty, kdy hosté snížili.Těsné vedení mužstvo IE Znojmo nakonec udrželo.

„Zápas pro nás dopadl dobře, ale nebyl jsem spokojený s předvedeným výkonem našich hráč. Místo, abychom zvýšili skóre, dohrávali jsme utkání pod tlakem," zlobil se znojemský trenér Tomáš Pěnkava. Jeho tým je stále na čtvrtém místě v tabulce.

Autor: Romana Holišová

1.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Základy raně románské obranné věže odhalili v Hradební ulici nedaleko rotundy svaté Kateřiny archeologové ve Znojmě.
4

Ve Znojmě našli základy románské Loupežnické věže

Hodonínský zastupitel Roman Sedlačík svolal shromáždění před hodonínskou radnicí, aby vysvětlil svůj postup v případě, kdy zavolal městské strážníky na cizince procházející na Národní třídě.
7

Volal na černochy strážníky. Jeho strana teď zaplatila výjezd městské policie

AUTOMIX.CZ

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Krumlovem zaduní severský rock. Přijede i Amon Amarth

Moravský Krumlov – Ve znamení tvrdého severského rocku se v pátek a sobotu ponese druhý ročník festivalu Rock Heart v Moravském Krumlově. Po úspěchu loňského prvního ročníku, kdy u krumlovského zámku hrál slavný německý Helloween, se letos organizátoři rozhodli program i nabídku festivalu rozšířit.

Začíná souboj žluté a zelené. Cestující z Brna do Prahy svezou další autobusy

Brno /FOTOGALERIE/ – Zelená či žlutá, to je oč tu běží. Dosud dominantní brněnský dopravce RegioJet dostává těžkou konkurenci na trase z Brna do Prahy. Flixbus, charakteristický zelenými autobusy, od čtvrtka zvyšuje počet spojů do a z hlavního města. Celkem jich bude jezdit osmadvacet párů denně. Dosud přes Brno provozoval jen mezinárodní linky.

Orli si na Zubrech smlsli. Přerov dostal od Jihomoravanů „bůra"

Přerov, Znojmo – První porážku v základní hrací době během letní přípravy připravilo přerovským hokejistům Znojmo. Orli ve středu odletěli zpět na jižní Moravu s výhrou 5:0. V tabulce Zubr Cupu tak mají domácí nadále tři body, stejně jako jejich poslední soupeř. Stoprocentní je dle očekávání Zlín.