Liberecký uragán smetl Znojmo šesti góly za poločas

Liberec, Brno – Na jeden z vrcholů sezony hráči 1. SC Znojmo své fanoušky zrovna nenalákali. Příští středu přivítají na svém hřišti v odvetě osmifinále Poháru Fotbalové asociace České republiky Liberec. Jenže po úterní úvodní porážce 0:6 už Jihomoravané takřka ztratili i minimální naději na postup.

28.10.2014

Znojemští fotbalisté - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Romana Holišová

Dvanáctý celek nejvyšší soutěže Slovan rozmetal druholigového soka už za první poločas, kdy mu nasázel všech šest branek. „Jsem hrozně zklamaný, hlavně z přístupu k prvnímu poločasu, to byla z naší strany úplná tragédie. Musím se omluvit našem fanouškům, takhle jsem si to vůbec nepředstavoval," posteskl si znojemský trenér Oldřich Machala.

Liberec se s vidinou účasti v Evropské lize upíná především na domácí poháru, i proto slovenský kouč Samuel Slovák postavil nejsilnější možnou sestavu. Pouze v brance dal šanci náhradníkovi Lukáši Hroššovi. „Jsem rád, že jsme dali šest gólů a vytvořili si dobrou výchozí pozici před odvetou. První poločas byl z naší strany excelentní," pochvaloval si liberecký trenér.

Jeho tým proti osmému celku druhé nejvyšší soutěže od začátku dominoval. Ve druhé minutě sice ještě Delarge únik nezakončil, ale další sóla už proměnili Šural s Frýdkem a domácí celek ve dvanácté minutě vedl o dvě branky.

V ojedinělé znojemské šanci vychytal Pázlera Hroššo a opět udeřil Slovan, když svou druhou branku přidal Frýdek. Do přestávky skóre navýšili Pavelka, z pokutového kopu Fleišman a podruhé Šural. „Liberec nás přejel úplně ve všem. Upozorňovali na jeho krajní hráče, speciálně na Fleišmana a čtyři góly pak padly po akcích z levé strany," zlobil se Machala.

Liberec tak ještě do přestávky vyrovnal svůj rekordní triumf v samostatné lize z šestého kola proti Ostravě.

V druhé půli další gól nepadl, i když šance na zvýšení měli Pavelka, Ďubek, Delarge a Šural. Znojemský Pázler už pouze nastřelil tyč. „Máme v týmu několik hráčů, kteří už první ligu zažili, ale s takovýmto přístupem, nasazením a agresivitou to daleko nedotáhneme," tušil Machala.

Slovan Liberec – 1. SC Znojmo 6:0 (6:0)

Branky: 7. a 45. Šural, 12. a 29. Frýdek, 32. Pavelka, 42. Fleišman z pen. Rozhodčí: Jech – Urban, Kotalík. ŽK: 24. Ledecký, 36. Okleštěk, 42. Stáňa. Diváci: 1250.

Liberec: Hroššo – Mudra, Pimpara, Pokorný, Fleišman – Obročník, Pavelka (58. M. Jarolím) – Delarge (64. Hadaščok), Ďubek, Frýdek – Šural (74. Soungole).

Znojmo: Andrejko – Hříbek, Buchta, Odehnal, Helísek – Kovačič (46. Yilmaz), Lacko, Okleštěk – Stáňa (58. Kirschner), Ledecký (80. Hudec), Pázler.

Autor: Jaroslav Kára

28.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Paragliding. Ilustrační snímek.
15

Paraglidista zemřel při pádu na pole. Záchranáři ho oživovali marně

Dva nové české rekordy padly o víkendu v Brně. O jejich překonání se postarali filmoví kaskadéři, kteří ve městě trénovali hoření na holé kůži a pády z výšky.
3

Rekordní trénink kaskadérů v Brně: hoření holé kůže i pády z dvaceti metrů

Zraněného policistu, který se vyboural s hybridním BMW, propustili z nemocnice

Brno - Do domácí péče již lékaři propustili policistu, který utrpěl vážná zranění při nehodě luxusního policejního auta. Jako spolujezdce přitom vezl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše. Pro Deník Rovnost to ve středu potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára. Sportovní auto sjelo s osádkou do příkopu letos v květnu v brněnských Chrlicích.

Pálavské vinobraní oslaví už 70 let. Zastavila jej pouze okupace v roce 1968

Mikulov – Výstava ovoce a zeleniny, změny názvu i pokus o politickou akci. Pálavské vinobraní má za sebou dlouhou historii. Od prvního ročníku letos uplyne sedmdesát let.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Z bývalé prodejny a restaurace vznikne nové kulturní centrum. Od května

Znojmo – Galerii a místo setkávání v někdejší prodejně na náměstí Republiky v centru Znojma připravuje tamní spolek Umění do Znojma. S městem jedná o výpůjčce prostor, které ještě musí projít rekonstrukcí.