Lídr MSFL Znojmo klopýtl na půdě posledního celku

Fulnek /FOTOGALERIE/ - Mělo to být jediné utkání čtvrtého kola Moravskoslezské ligy s jasným vítězem. Místo toho se zrodilo největší překvapení celé soutěže. Na stadion Fotbalu Fulnek, který ještě nevyhrál jediné utkání přijelo rozjeté Znojmo. Nakonec právě první celek tabulky odjel s prázdnou po prohře 2:3.

30.8.2009

Fulnek vs Znojmo.Foto: DENÍK/Jan Kalešák

Znojmo své postavení v tabulce prezentovalo již v sedmé minutě, kdy Minarech nádhernou střelou z dvaceti metrů poslal hosty do vedení. Domácí družina, která mohla jedině překvapit, dokonale využila letargii hostů, kteří po úvodní brance předpokládali zisk tří bodů.

„Není důležité, kdo je lídr, či uzavírá tabulku. Před tímto utkáním byly odehrány teprve tři kola, takže je to teprve začátek. Navíc jsme věděli, že Fulnek nemůže být tak špatný celek, přestože spadl z druhé ligy a tým se nějakým způsobem obměnil,“ mínil znojemský kouč Michal Sobota.

Již ve třinácté minutě našel centr Seidlera ve vápně Znojma Mooce, který s přehledem sobě vlastním srovnal. Opaření hosté se nestačili ani vzpamatovat, když v pětatřicáté minutě zařídil dokonalý obrat Wludyka, který zužitkoval přihrávku Hanuse.

Kdo čekal, že Fulnek nezvládne druhou půli a odpadne, šeredně se mýlil. Již po dvou minutách druhého poločasu se začalo rýsovat veliké překvapení. To Vávra zakončil rychlý protiútok s přečíslením a na tribunách to začalo vřít.

Znojmo vědělo, že mu v té chvíli pomůže jedině totální ofenzíva. Fulnek ale cítil obrovskou šanci a heroickým výkonem a obětavými pády mařil snahu hostí. Znojmo ale postupně přebíralo kontrolu nad k defenzivě se upínajícím Fulnekem.

V osmasedmdesáté minutě vsítil znojemský Minarech svou druhou branku a zadělal na pořádné drama. Přestože hosté Fulnek k míči moc nepouštěli, nedokázali výrazněji ohrozit domácího brankáře Pospěcha.

„Chtěli jsme Znojmo hlavně překvapit a zahrát dobré utkání. To se nám povedlo. Na utkání jsme se poctivě připravovali a i pozměněná sestava fungovala tak, jak měla. To znamená být trpělivý v obraně a vyčkávat na vhodné příležitosti,“ prozradil recept na znojemský celek kouč Fulneku Jiří Mika.

Na druhé straně už tolik radosti nebylo. „Přijeli jsme pro nějaké body, ale odjíždíme bez bodu, takže spokojeni být nemůžeme. V každém případě víme, že s takovým výkonem, jaký jsem dnes podali, nemůžeme bojovat o čelní pozice. Přestože máme mladé mužstvo, dnes jsme hráli jako školáci. Důsledky by z toho pro hráče žádné plynout neměly. Hold, prohráli jsme venku, musíme se z toho ponaučit a hrát dál,“ uzavřel Sobota.

Fotbal Fulnek – 1. SC Znojmo 3:2 (2:1)
Branky: 13. Mooc, 35. Wludyka, 47. Vávra – 7. a 78. Minarech, rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Priesol, diváci: 207.
Fulnek: Pospěch – Seidler (85. Lang), Burian, Sáblík, Šmíd – Grussmann, Vávra, Wludyka, Sokol – Hanus, Mooc. Trenér Jiří Mika
Znojmo: Hrubý – Hříbek, Jedlička, Mička, Šilinger (76. Zifčák) – Lacko, Vavřík, Krhut (52. Lukáš), Zapalač – Minarech, Kováč. Trenér Michal Sobota

Autor: Jan Kešelák

30.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kvůli salmonele vybijí v Pohořelicích 65000 slepic. Vejce stahují z prodeje

Smrtelná nehoda uzavřela ve středu odpoledne silnici mezi Archlebovem a Strážovicemi. Na místě tam zemřel třiadvacetiletý motorkář.
3

Mladý motorkář zahynul při rizikovém předjíždění, je už osmnáctou obětí

Test Deníku Rovnost o důvěřivosti důchodců: Nesete přeplatek? Jdu otevřít

Břeclav /TEST/ - Deník Rovnost testoval důvěřivost důchodců. Redaktor a nejprve ukrytý strážník zkoušeli, jak starší lidé dokážou odolat lákavé nabídce podvodníka.

Rekordní trénink kaskadérů v Brně: hoření holé kůže i pády z dvaceti metrů

Brno /VIDEO/ - Dva nové české rekordy padly o víkendu v Brně. O jejich překonání se postarali filmoví kaskadéři, kteří ve městě trénovali hoření na holé kůži a pády z výšky.

Zraněného policistu, který se vyboural s hybridním BMW, propustili z nemocnice

Brno - Do domácí péče již lékaři propustili policistu, který utrpěl vážná zranění při nehodě luxusního policejního auta. Jako spolujezdce přitom vezl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše. Pro Deník Rovnost to ve středu potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára. Sportovní auto sjelo s osádkou do příkopu letos v květnu v brněnských Chrlicích.