Ta poslední znamenala bod za remízu 1:1 v Hradci Králové, když v sobotu v šestnáctém kole soutěže vyrovnal ránou zpoza šestnáctky v 85. minutě. „Hlavně jsem rád, že hraju. Podzim mohl být lepší, ale dá se to. Chci se víc dostávat do zakončení,“ plánuje jedenadvacetiletý Štrombach.

Hradec Králové jste zatlačili až v posledních minutách utkání. Jste nakonec spokojení s bodem?
Byl to pro nás poslední venkovní zápas venku a za remízu jsme určitě rádi. Hradec je teď desátý, ale patří na přední příčky, podle mě na první tři.

V čem vám dělal soupeř největší problémy?
Má dobrý střed zálohy – Filip Zorvan a Adam Vlkanova. Dělají soupeřům problémy, a také je tam nebezpečný útočník Jan Pázler.

Vyrovnal jste střelou z druhé vlny, máte tuto pozici rád?
Šlo o odražený míč, nebylo moc co řešit. Navíc přede mnou stál ještě hráč.

Fotbalista David Štrombach (v červeném v dresu juniorky brněnské Zbrojovky).
Těžká změna. Štrombach musí vyměnit druholigové Znojmo za brněnskou juniorku

V tabulce jste skončili po podzimu šestí. Jak hodnotíte umístění?
Myslím si, že je to určitě dobré. Na první tým ztrácíme šest bodů, což znamená, že jsme pořád ve hře.

Co musíte herně zlepšit?
Jestli chceme bojovat na jaře o první tři příčky, musíme zapracovat na výkonech na hřištích soupeřů. A škoda, že nám teď na delší dobu vypadl Arťom Mešaninov, který si přetrhl křížové vazy v kolenu. Byl na operaci a nebude to hned.

Jaký máte program v zimě?
Následující dva týdny absolvujeme intenzivní tréninky, vždy jeden denně. Nějak to dotrénujeme, od 8. prosince máme volno až do ledna.

Brněnští korfbalisté nezvládli koncovku druhého utkání proti Prostějovu ve třetím kole nejvyšší korfbalové soutěže a musí se spokojit jen s jednou výhrou.
Nečekaná ztráta. Brno přišlo o výhru dvě vteřiny před koncem zápasu

Stihl jste na podzim dohnat manko po půl roce v juniorce Zbrojovky, nebo si musíte ještě přidat v zimě?
Ze začátku to ještě bylo znát, ale postupně jsem se do kondice dostával. Pojedu normálně s týmem od začátku přípravy, žádný individuální plán nemám.

Před zimní přestávkou většinou ve Znojmě trenéři zapojovali různé sporty pro zpestření. Pokračuje tento model?
Máme naplánovaný florbal nebo hokej. Těším se, jde o odreagování pro mančaft. Na rybníku jsem vždy hrával hokej. (úsměv)

Musíte se hlídat o svátcích a držet se dál od cukroví?
Bojujeme s tím asi každý. Je to pro nás hráče vždy peklo. (smích)

HRADEC KRÁLOVÉ – 1. SC ZNOJMO 1:1 (0:0)
Branky: 53. Knejzlík – 85. Štrombach
ŽK: Trávníček, Vlkanova – Javůrek, Chereda
Rozhodčí: Machálek
Diváci: 630

Znojemský trenér Jiří Balcárek: „Mužstvo hrálo v první půli kompaktně, z bloku. Čekali jsme na své šance. První poločas byl vyrovnaný. Ve druhé půli jsem klukům říkal, že musíme hrát stejně a být dopředu aktivnější, což se nám nepovedlo. Druhý poločas byl lepší z pohledu Hradce a vyvrcholilo to zaslouženým gólem. Poté jsme zvýšili aktivitu dvěma střídajícími hráči a zaslouženě vyrovnali.“

Fotbalová národní liga: FC Hradec Králové - 1. SC Znojmo FK.