Na soupeře se snažíme vletět vždycky. Teď to dvakrát vyšlo, komentuje Žondra

Znojmo /ROZHOVOR/ – Před zápasem by za bod byli rádi, po utkání hovořili spíš o zklamání. Znojemští fotbalisté dostali v prvním domácím duelu proti Karviné vyrovnávací gól na 1:1 až v 81. minutě. „Trenér nás o poločase varoval, že dostanou Karvinští v pauze seřváno a půjdou do nás ze všech sil. To se bohužel potvrdilo," říká šestadvacetiletý znojemský forvard Libor Žondra, který v pátek nenavázal na branku z úvodního kola při výhře 4:0 nad pražským Vyšehradem.

11.8.2015

Znojemský útočník Libor Žondra.Foto: Deník/Robert Schedling

Znamená pro vás bod zklamání?

Ještě chvíli před koncem duelu jsme vedli. Gól jsme dostali až v závěru. Z tohoto pohledu beru zisk bodu jako ztrátu.

Proč vás Karviná ve druhé půli předčila?

Zalezli jsme dozadu a soustředili se na obranu. V útoku jsme už toho pak moc nepředvedli, za což nás soupeř potrestal. Ve druhém poločase vsadil na jednu kartu. Do ofenzivy poslal hostující trenér Weber dva nebo tři útočníky a snaha Karviné o vstřelení branky vyšla.

V prvním poločase jste přitom předváděli solidní výkon…

To ano, byli jsme aktivnější a agresivnější, než ve druhém dějství. Škoda, že Šimon Šumbera nedal svoji šanci. Kdyby se hlavou trefil na 2:0, bylo by to o něčem jiném.

Poločasové pokyny od trenéra Kučery jste asi nedodrželi…

Moc ne. Nabádal nás, ať hrajeme pořád stejně. Bohužel jsme se uchýlili k defenzivní hře. Varoval nás, že hráči Karviné dostanou v kabině pořádně seřváno a že na nás po pauze vlítnou. To se také potvrdilo.

Minulé kolo proti Vyšehradu jste skórovali ve čtvrté a teď v osmé minutě. Staly se drtivé úvody znojemskou specialitou?

Neřekl bych. Na soupeře se snažíme nastoupit rázně v každém zápase. Teď nám to akorát dvakrát po sobě vyšlo gólově.

Vyšehrad jste jasně přehráli, ambiciózní Karviná má však o poznání kvalitnější kádr…

Šlo to poznat, určitě má lepší hráče. Ale každý zápas je jiný, takhle úplně srovnávat nejde.

Tentokrát jste vyšel brankově naprázdno. Udělal byste v zápase něco jinak?

Moc šancí na vstřelení gólu jsem neměl. Ze stran přicházelo málo centrů. Byl to klasický zápas, který rozhodne jedna branka.

Jak se vám hrálo poprvé pod umělým osvětlením?

Máme to rádi všichni. Zažili jsme to už při jarní výhře ve Zlíně a je to bezvadný zážitek.

Autor: Jan Pařík

11.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Základy raně románské obranné věže odhalili v Hradební ulici nedaleko rotundy svaté Kateřiny archeologové ve Znojmě.
4

Ve Znojmě našli základy románské Loupežnické věže

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Volal na černochy strážníky. Jeho strana teď zaplatila výjezd městské policie

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Necelých padesát příznivců přišlo ve středu podpořit zastupitele Romana Sedlačíka, který na sebe v posledních dnech připoutal pozornost kvůli incidentu s cizinci v Hodoníně. Na černošský pár zavolal hlídku městské policie. Situaci se kandidát do sněmovny za Řád národa rozhodl vysvětlit osobně, šéf hnutí předal na radnici šek na tisíc korun.

AUTOMIX.CZ

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Krumlovem zaduní severský rock. Přijede i Amon Amarth

Moravský Krumlov – Ve znamení tvrdého severského rocku se v pátek a sobotu ponese druhý ročník festivalu Rock Heart v Moravském Krumlově. Po úspěchu loňského prvního ročníku, kdy u krumlovského zámku hrál slavný německý Helloween, se letos organizátoři rozhodli program i nabídku festivalu rozšířit.

Začíná souboj žluté a zelené. Cestující z Brna do Prahy svezou další autobusy

Brno /FOTOGALERIE/ – Zelená či žlutá, to je oč tu běží. Dosud dominantní brněnský dopravce RegioJet dostává těžkou konkurenci na trase z Brna do Prahy. Flixbus, charakteristický zelenými autobusy, od čtvrtka zvyšuje počet spojů do a z hlavního města. Celkem jich bude jezdit osmadvacet párů denně. Dosud přes Brno provozoval jen mezinárodní linky.