Znamená pro vás bod zklamání?

Ještě chvíli před koncem duelu jsme vedli. Gól jsme dostali až v závěru. Z tohoto pohledu beru zisk bodu jako ztrátu.

Proč vás Karviná ve druhé půli předčila?

Zalezli jsme dozadu a soustředili se na obranu. V útoku jsme už toho pak moc nepředvedli, za což nás soupeř potrestal. Ve druhém poločase vsadil na jednu kartu. Do ofenzivy poslal hostující trenér Weber dva nebo tři útočníky a snaha Karviné o vstřelení branky vyšla.

V prvním poločase jste přitom předváděli solidní výkon…

To ano, byli jsme aktivnější a agresivnější, než ve druhém dějství. Škoda, že Šimon Šumbera nedal svoji šanci. Kdyby se hlavou trefil na 2:0, bylo by to o něčem jiném.

Poločasové pokyny od trenéra Kučery jste asi nedodrželi…

Moc ne. Nabádal nás, ať hrajeme pořád stejně. Bohužel jsme se uchýlili k defenzivní hře. Varoval nás, že hráči Karviné dostanou v kabině pořádně seřváno a že na nás po pauze vlítnou. To se také potvrdilo.

Minulé kolo proti Vyšehradu jste skórovali ve čtvrté a teď v osmé minutě. Staly se drtivé úvody znojemskou specialitou?

Neřekl bych. Na soupeře se snažíme nastoupit rázně v každém zápase. Teď nám to akorát dvakrát po sobě vyšlo gólově.

Vyšehrad jste jasně přehráli, ambiciózní Karviná má však o poznání kvalitnější kádr…

Šlo to poznat, určitě má lepší hráče. Ale každý zápas je jiný, takhle úplně srovnávat nejde.

Tentokrát jste vyšel brankově naprázdno. Udělal byste v zápase něco jinak?

Moc šancí na vstřelení gólu jsem neměl. Ze stran přicházelo málo centrů. Byl to klasický zápas, který rozhodne jedna branka.

Jak se vám hrálo poprvé pod umělým osvětlením?

Máme to rádi všichni. Zažili jsme to už při jarní výhře ve Zlíně a je to bezvadný zážitek.