Nepožitek po prohře se Spartou: S Brnem bude zápas podzimu

Brno /ROZHOVOR/ - Po porážce s pražskou Spartou dolehl hněv znojemského trenéra Leoše Kalvody na jeho hlavu. Ofenzivní záložník Radim Nepožitek se kritice nevzpíral. Vinu za prohru 0:2 v dohrávce osmého kola nejvyšší české fotbalové soutěže vzal na sebe. „Byla to moje chyba, protože jsem měl dvě tutovky, které jsem měl využít," klopil zrak pětadvacetiletý Nepožitek, jenž v závěru první půle nedal penaltu.

17.9.2013

Radim Nepožitek.Foto: DENÍK/Vít Černý

Plánoval jste ji kopnout jinak?

Chtěl jsem dát míč nahoru a vlastně mi sklouzl přes kopačku, když bylo tak mokro.

Vyčítáte si penaltu, když jste na ni ani nebyl určený?

Určitě si ji musím vyčítat, protože jsme Spartu ve druhém poločase zatlačili, byli jsme lepší mančaft, ale zase jsme prospali první poločas.

Ve druhém poločase jste se zlepšili. Proč až tak pozdě?

Je to pozdě už několikátý zápas, kdy jsme začali hrát až druhý poločas. Možná potřebujeme, aby nás trenér zdrbal hned před zápasem.

Na začátku jste se Sparty báli?

Nevím. První poločas jsme prostě zaspali, přišla zbytečná standardka ve třetí minutě. Lafata to kopl nádherně a dal gól, který nás srazil.

Když jste v patnácté minutě prohrávali 0:2, obávali jste se, jak může skóre narůstat?

Prohrávat 0:2 s mančaftem, který hraje o špičku Gambrinus ligy, je vždycky těžké. V první půli byl mezi námi rozdíl snad dvou tříd a my se báli hrát dopředu. Druhý poločas jsme začali napadat, nebáli jsme se a měli pár šancí, ale musíme je proměnit.

Znamená pro vás výkon ve druhém poločase povzbuzení?

Měli jsme už několikátý zápas druhý poločas dobrý, ale nevzali jsme si z toho nic do prvního poločasu dalšího zápasu. Musíme si vzít to nejlepší. Jestli proti Brnu budeme hrát první půli jako proti Spartě nebo Slavii, zase nevyhrajeme.

Čeká vás v neděli se Zbrojovkou zápas podzimu?

Dá se říct, že ano.

Kdo v něm bude favorit?

Myslím, že to bude utkání o bojovnosti, klasický zápas o záchranu. Jestli do něj dáme srdce jako v některých fázích druhé půle, máme šanci.

Myslíte i po osmi kolech bez vítězství, že Znojmo má kádr na udržení v lize?

Samozřejmě. Myslím, že nejsme horší než mančafty ve druhé polovině tabulky. Mezi námi a Plzní či Spartou je velký rozdíl, ale je to hlavně o bojovnosti. Musíme hrát jako ve druhém poločase, ale to si říkáme každý zápas…

Autor: Jaroslav Kára

17.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
Tomáš Martinek, 14.8., 51 cm, 3410 g, Znojmo
7

Novorozená miminka Znojemska 33. týdne 2017

V pátek 18. srpna vjela u železniční stanice Olbramkostel na Znojemsku na železniční přejezd Octavia v době, kdy tudy projížděl motorový vlak. Při srážce zemřeli dva lidé, dítě ve vážném stavu transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna.
24

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Armáda chystá velké letecké cvičení Ample Strike

Jižní Morava – Tisícovka českých vojáků, stovky aliančních vojáků z nejméně sedmnácti zemí, velké množství techniky a především vojenské proudové letouny i vrtulníky. To vše znamená blížící se mezinárodní letecké cvičení Ample Strike 2017, do kterého se zapojí také jižní Moravě blízká 22. základna vrtulníkové základny Náměšť nad Oslavou.

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Naplnili roli favorita, ale dřelo to. Znojemští fotbalisté ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1. Po dvou remízách a jedné prohře Jihomoravané konečně slaví plný bodový zisk. „Snad se teď odrazíme k lepším výsledkům,“ oddechl si domácí kouč Jiří Balcárek.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.

Druhá etapa čištění Bořího lesa se blíží ke konci. Průzkum chtějí urychlit

Břeclav, Valtice /FOTOGALERIE/ - Dva nálezy za pár minut našel pyrotechnik při čtvrteční ukázce průzkumu Bořího lesa mezi Valticemi a Břeclaví. Jeden byl pravděpodobně střepina, druhý zřejmě munice určená k likvidaci. „Je to nahodilé, může se stát, že jste hodinu bez nálezu a pak přijdete na místo, které musíte přerýt jako záhon mrkví, protože jeden nález navazuje na druhý,“ řekl Jiří Chládek, hlavní pyrotechnik specializované firmy, která průzkum provádí.