Hned v úvodu utkání dala o sobě razantně vědět píšťalka hlavního arbitra Tománka. Po nedorozumění v obraně fauloval ve svém vápně domácí Ersinger a hosté kopali penaltu. Tu s přehledem proměnil kapitán znojemského béčka Karel Kučera. V prvním poločase měli míč na svých kopačkách vesměs Znojemští. I přes jejich převahu Dobšice vystrkovaly růžky. U útočných výpadů byli skoro vždy bratři Stehlíkové, ale všechny šance domácích zůstaly nevyužité.

Po změně stran znovu udeřili Znojemští. Po závaru ve vápně Dobšic se k míči dostal Martin Vavřík a do balónu se opřel, jak se patří. Jeho rána propálila vše, co jí stálo v cestě a domácí brankář Dočekal podruhé lovil míč ze své sítě. S postupem času domácí otevírali obranu a tlačili se směrem dopředu. Vytvořili si moře šancí, ale využili až tu z osmasedmdesáté minuty. To Aleš Stehlík našel ve vápně Bitalu a ten střelou k tyči snížil na 1:2.

V závěru utkání pak bylo pěkně rušno. Rozhodčí v jednu chvíli pískl do píšťalky a Znojemští přestali hrát. Naopak Dobšice ve hře pokračovaly, čemuž sudí jen přihlížel. Celá akce pak skončila faulem na hranici šestnáctky před znojemskou brankou a protesty hostů. Do hlavní role řečníka se pasoval Uchytil, za což viděl druhou žlutou a poroučel se do sprch.
Nakonec Znojmo ukopalo hubený výsledek, ale na hřišti se ještě dlouho diskutovalo. K hlavnímu rozhodčímu se seběhli Dobšičtí, což odnesl gólman Dočekal dodatečnou červenou kartou, a to za nadávky na adresu sudího. „Na výkony rozhodčího se nemůžeme vymlouvat. Bylo to vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách a divákům se muselo líbit. Zápas jsme si prohráli sami. Udělali jsme spoustu individuálních chyb, které soupeř potrestal,“ zhodnotil sobotní utkání domácí trenér Karel Drábek.

O něco spokojenější byl nakonec jeho protějšek na lavičce 1. SC Znojmo B.
„V Dobšicích jsme vydřeli tři body. Když jsme pohodlně vedli, tak místo toho, abychom dali třetí branku, zbytečně jsme inkasovali a nakonec se o výsledek museli strachovat,“ prozradil trenér B–týmu 1. SC Znojmo Libor Palička.

A třídy porazilo 1. SC Znojmo B v derby dobšické Sokoly 2:1