„Nemám slov nad tím, co jsme předvedli. Pro nás je to fantastický výsledek. Musím před klukama smeknout,“ těžko hledal slova po úžasné výhře nad Rosicemi trenér Tasovic Tomáš Šťastný.

Jeho celek si rozhodně jako outsider nepočínal. Třetiligové Rosice rozstřílel 7:3. Drtivá porážka se ale nerodila jednoduše.

V prvním poločase se hrál hodně vyrovnaný fotbal, ze kterého vytěžili mnohem více hosté z Rosic. Ti se totiž díky dvěma brankám ujali vedení 2:1. Jenže to, co přišlo ve druhé pětačtyřicetiminutovce, nikdo nečekal. Nejvíce práce měl hlasatel na stadionu.

Šest branek

Ten ve druhém poločase musel ohlásit hned sedm střelců branek. Jednoho na straně Rosic, šest domácích. Tasovice totiž hru svého soupeře zbořily jako domino. „Připadalo mi, že Rosice za stavu 2:2 polevily a vypadalo to, že gól na 3:2 je zlomil. Nechávali nám prostor a kluci hráli přesně tak, jak si trenér přeje. Budu muset kluky v pátek na tréninku varovat, abychom nezpychli. V neděli máme další zápas v divizi,“ přemýšlel hned nad dalším utkáním tasovický kouč.

Tasovice tak zažívají historický okamžik v dějinách klubu. V dalším kole pravděpodobně přivítají na svém hřišti Duklu Praha, která v začátku letošní sezony řádí v nejvyšší české soutěži.

Podobný náboj bude mít v dalším kole i zápas 1. SC Znojmo. To změří síly s prvoligovými Bohemians 1905. Vše díky penaltové výhře nad divizní Bystrcí. „Jsme rádi za postup, ale v Bystrci jsme nedokázali navázat na dobrý výkon ze Sparty. Domácí se na nás hodně vytáhli, dobře nás napadali. V mnoha momentech nás podržel gólman Hrubý a zachránil nás také v pokutových kopech,“ komentoval zápas znojemský trenér Bohumil Smrček.

První poločas zápasu druhého kola Poháru v Bystrci mezi domácím celkem a Znojmem nepřinesl nic zajímavého. Žádná branka nepadla a favorit utkání se proti dobře konsolidované hře domácích trápil.

Všechno důležité se odehrálo až ve druhém poločase, kdy Lacko poslal fotbalisty z královského města do vedení. To ale nevydrželo dlouho. Dosta Bystrc zásluhou Zedníčka srovnala a v tu chvíli byla na koni.

Hvězda Hrubý

Jenže kde nic, tu nic, a do konce řádné hrací doby už žádná branka nepadla. Na řadu tak přišla penaltová loterie. V té kouzlil znojemský a bývalý brankář Bystrce Vlastimil Hrubý, který dokázal zlikvidovat tři jedenáctky soupeře.

Na druhé straně se prosadili Yonov a Hnáníček, kteří poslali Znojmo do dalšího kola Poháru. „Nakonec jsme byli smutnější, ale musím hráčům poděkovat za velmi dobrý výkon. S druholigovým soupeřem se drželi a nakonec musely rozhodnout až penalty,“ zakončil lodivod Bystrce Roman Kotol.