Sobotní utkání, mezi osmým IE Znojmo a třetí Moravskou Slavii Brno, mělo být vítězným loučením s letošní sezonou oblekovických fotbalistů. Vývoj utkání tomu ale vůbec nenasvědčoval.

Už v sedmadvacáté minutě šli Brněnští do vedení. Znojmo sice v desáté minutě druhé půlky srovnalo, ale byli to právě fotbalisté z jihomoravské metropole, kdo se znovu ujal vedení v zápase. Vše důležité ale mělo teprve přijít.

Asistent trenéra znojemského celku byl na hřišti od první minuty a ve čtyřiaosmdesáté minutě se k němu přidal i hlavní kouč Tomáš Pěnkava.
Oba tak mohli svým svěřencům ukázat, jak že se fotbal hraje.

Psala se šestaosmdesátá minuta, když Pěnkava rozehrál přímý volný kop z levé strany a jeho střílený centr našel svůj cíl. A to v podobě hlavy svého kolegy z lavičky Samka. A bylo srovnáno. O dělbě bodů ale nechtěli hráči Inzert Expresu ani slyšet. Uběhly sotva dvě minuty a hosté nabídli domácím další výhodu standardní situace.

Míč si znovu postavil Pěnkava a opět našel Samka, který ideálně trefil míč ze vzduchu a přehodil hostujícího gólmana.
„Bylo to nesmírné štěstí, že jsme u toho byli zrovna my. Alespoň jsme ale klukům ukázali, jak se ty góly dávají,“ s úsměvem na rtech poukázal hlavní kouč Inzert Expresu Znojmo Tomáš Pěnkava na jalovou koncovku svých svěřenců. Ta, jak přiznává Pěnkava, trápila znojemské fotbalisty celou sezonu.
Ten, kdo byl v utkání tím nešťastnějším, byl brněnský kouč Jaroslav Pazucha.

„Prohráli jsme si to sami. Na druhou stranu jsem chtěl dát v posledním utkání šanci i mladým. Ti dopoledne odehráli zápas za B-tým a hned jeli do Znojma. I když jsme prohráli, hodnotím zápas z naší strany kladně,“ hledal příčiny porážky trenér Moravské Slavie Jaroslav Pazucha.
Inzert Expres se tak se sezonou rozloučil vítězně. Nakonec v I. A třídě skončil na sedmém místě.

Jak šly minuty
1. Rozhodčí hvizdem do své píšťalky zahajuje utkání I. A třídy mezi Inzert Expresem Znojmo a Moravskou Slavii Brno.
15. Velkou šanci mají po úvodním tlaku domácích hosté. Lukáš Černý vysílá tvrdou ránu na znojemskou branku. Ta se ale neujímá, když míč krotí ve své náruči domácí gólman Polášek.
18. Opět hrozí domácí. Štáb se neohroženě dere do brněnské šestnáctky a centrem hledá druhého útočníka Kubáleho. Jeho centr ale ze vzduchu sbírá hostující brankář Klimek.
24. Daniel Černý zahrává rohový kop domácích. K odraženému balónu se dostává Kubále, ale jeho střela končí pouze na noze brněnského kapitána Poláška.
27. 0:1 – Tichý. Nikým neatakovaný střední záložník Brna napřahuje z pětadvaceti metrů a krásnou střelou otevírá skóre sobotního zápasu.
38. Aktivní Štáb spaluje asi největší šanci Inzert Expresu. Po přihrávce Šťavy se dostává sám před hostujícího brankáře, ale vyrovnaní evidentně odmítá.
44. V závěru prvního poločasu má Znojmo další velkou šanci. Po rohu Urválka se dostává k míči Šťava, ale jeho hlavička těsně míjí levou tyč brněnské svatyně.
53. Znojemský záložník Černý se dostává ve vápně Brna k míči, ale z vyložené gólové pozice netrefí branku hostí.
55. 1:1 – Eliáš. Pravý obránce Znojma se na hranici šestnáctky dostává k odraženému balón, a svou ranou propaluje vše, co mu stojí v cestě. Srovnává tak stav utkání.
61. I brněnští hrozí. Do vápna se dostává Tichý, dává pod sebe Černému, ale ten z úrovně penalty míří vysoko nad znojemskou branku.
63. 1:2 – Fiala. Znojmo ve středu hřiště ztrácí balón, ke kterému se dostává Němec. Hned z první vysunuje Fialu, který po samostatném úniku vrací Brnu vedení.
83. Další šance Moravské Slavie. Radovan Hráčský se zprava řítí na znojemskou branku a střílí. Jeho střelu však blokuje Doválel a zachraňuje na roh.
86. 2:2 – Samek. Na pravé straně je faulován hrající trenér Znojma Pěnkava. Sám zahrává volný přímý kop a přesně nachází hlavu hrajícího asistenta Samka, který srovnává stav utkání.
88. 3:2 – Samek. Další standardní situace Znojma. Opět si míč staví Pěnkava a nachází Samka. Ten ideálně strefuje míč ze vzduchu a lobuje brankáře hostů. Posílá svůj tým do vedení, které v konečném zúčtování znamená zisk tří bodů.