Tři penalty a nula. 1. SC Znojmo zvítězilo na úvod jarní části nad Vlašimí 2:0

Vlašim, Znojmo - Úvod jarní části fotbalistům 1. SC Znojmo vyšel na výbornou. Na hřišti Vlašimi vstřelili dva góly v nastavení a slovenský brankář Luboš Ilizi udržel čisté konto.

7.3.2015

Znojemští fotbalisté na úvod jarní části zdolali Vlaším 2:0.Foto: Jiří Paýr

První utkání jarní části Fotbalové národní ligy se znojemským fotbalistům vydařilo. Jedenáctý tým druhé nejvyšší soutěže se představil na hřišti sedmé Vlašimi. Předpokládalo se, že zápas nabídne vyrovnanou hru, jelikož vzájemná bilance střetnutí z posledních let byla tři výhry Znojma i Vlašimi a jediná remíza.

Lepším týmem na počátku zápasu byli Vlašimští, kteří v sedmé minutě poprvé zahrozili vážnější akcí, ale pohotovým zákrokem se prezentoval znojemský brankář Luboš Ilizi, jenž si do ligové části sezony přenesl formu z přípravy.

Domácí hráči poté několikrát faulovali a rozhodčí Jech musel dvakrát vytahovat žlutou kartu. V jednadvacáté minutě přišla chyba Vlašimi po přímém kopu a dvojice znojemských hráčů se dostala do úniku na osamoceného brankáře domácích Viléma Fendricha. Kapitán Matúš Lacko přihrál spoluhráči, který byl nedovoleně ve vápně zastaven vlašimským Martinem Novým. Domácí záložník obdržel červenou kartu a Tomáš Okleštěk možnost pokutového kopu.

Znojemský hráč ale na Fendricha nevyzrál a stav zůstal nezměněn. „Vlašim na začátku utkání tlačila, ale nám se povedlo dostat do rychlého protiútoku, jenž byl zastaven vyloučení a penaltou. I když jsme ji neproměnili, tak si myslím, že se poté hra vyrovnala," řekl útočník Znojma Jan Pázler.

Závěrečné minuty prvního poločasu vyšly hostům a rozhodly celé utkání. V první minutě nastavení se kopala druhá penalta Znojma. K té se tentokrát postavil Pázler a s přehledem poslal svůj tým do vedení. „Pokaždé když jdu na penaltu tak již dopředu vím kam chci střílet," prozradil střelec penalty.

Za další minutu se vydařil Znojemským rychlý protiútok a po přihrávce Davida Helíska dorazil míč do vlašimské sítě útočník David Ledecký.

Druhý poločas měli domácí několik pokusů ke zdramatizování duelu, ale neprosadili se ani z penalty a Ilizi tak hned v prvním ligovém duelu za Znojmo udržel po výhře 2:0 čistý štít. „Když nedáme gól z několika jasných šancí, tak nemůžeme pomýšlet na výhru," poznamenal trenér Vlašimi Vlastimil Petržela.

Znojemští se posunuli po výhře na desátou pozici a za týden přivítají doma favorita ligy ze Sigmy Olomouc, který vede bývalý kouč Znojma Leoš Kalvoda.

FC Graffin Vlašim - 1. SC Znojmo 0:2 (0:2)

Branky: 45+1. Dreksa (pen.), 45+2. Ledecký. Rozhodčí: Jech – Kotalík, Kříž. Diváci: 596.
ŽK: 13. Hejný, 17. Breda, 50. Barák, 87. Radoš (všichni VLA) – 38. Ledecký, 60. Lapeš (oba ZNO).
 ČK: 21. Nový (VLA).

FC Graffin Vlašim: Fendrich – Petrů ©, Breda, Štochl, Starý – Vebr (68. Simerský) – Nový, Vopat (46. Matějka), Barák, Průcha (46. Radoš) – Hejný.

1. SC Znojmo: Ilizi – Dreksa, Cihlář, Njire (46. Lapeš), Pázler (79. Stáňa), Okleštěk, Helísek, Lacko, Ledecký (72. Nepožitek), Hříbek, Svozil.

7.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Opatření proti žloutence v Brně trvají dál, konec epidemie je v nedohlednu

Zvýšené nebezpečí vzniku požárů končí. Hejtman výstrahu odvolal

Novou školku chystají v Šanově. Nevyhovující budovu dělníci zbourají

Jižní Morava – Do provizorních tříd zamíří za dva týdny děti v Šanově na Znojemsku a v Kostelci u Kyjova na Hodonínsku. Jejich dosluhující školky totiž čeká demolice a místo nich obce připravují stavbu nových. V Šanově zastupitelé schválili výběr firmy, v Kostelci radnici ještě čeká shánění zbytku peněz.

Taxikářům bez průkazu nově hrozí až stotisícová pokuta

Jižní Morava – Novela upravuje postihy taxikářů a je zaměřená proti provozovatelům takzvané černé taxislužby, tedy jízdy bez platného průkazu. Těm hrozí pokuta až sto tisíc korun. Oficiálním taxikářům, kteří služby předraží nebo nepoužijí taxametr, pak hrozí okamžité odebrání průkazu.

Vstup do EBEL byl správný krok, říká po šesti letech manažer Orlů Veselý

Znojmo /ROZHOVOR/ - Vstoupí už do sedmé sezony EBEL. Hokejisté znojemských Orlů se v této mezinárodní soutěži zabydleli, pravidelně hrají play-off a zviditelňují se i z marketingového hlediska. „Troufám si tvrdit, že pokud se nám podaří přilákat ještě jednoho či dva větší partnery, jsme schopní se s touto dodatečnou podporou pravidelně umisťovat v první čtyřce soutěže,“ věří dvaatřicetiletý Petr Veselý, jenž je manažer Orlů od jejich vstupu do EBEL.

Smrt na přejezdu: policie dál vyšetřuje. Zraněná dívka je stabilizovaná

Znojemsko /ANKETA/ - Čtyři mrtví, šest zraněných, z toho čtyři děti. Jak už Deník Rovnost informoval, dvě tragické víkendové nehody se staly nedaleko Znojma v rozmezí osmačtyřiceti hodin.