Třízápasový půst Znojma bez výhry utnul sváteční střelec Motal

Znojmo – Když se trefí, fotbalisté druholigového Znojma slaví výhru. To platí v posledních týdnech o záložníkovi Lukáši Motalovi. Naposledy se prosadil 15. září v sedmém kole Fotbalové národní ligy proti Vítkovicím při výhře 3:2. Po dvou remízách a jedné porážce opět vstřelil rozhodující gól. Ve středu přispěl Motal k vítězství 2:1 nad Varnsdorfem. „Tři body jsme potřebovali, hlavně před důležitým utkáním v Olomouci," oddechl si Motal v rozhovoru pro Českou televizi.

12.10.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Smejkal

Letní posila ze Zlína se prosadila v 64. minutě. Za předchozího zaměstnavatele se Motal v první lize neprosadil. Letos dal ve druhé lize druhou vítěznou branku, a to v předchozích třech sezonách ve Zlíně ani jednou neskóroval. Ve středu mu na gól přihrál střídající Šimon Šumbera. „Uhrál míč na pravé straně a já jsem se jen snažil trefit bránu. Povedlo se to na vzdálenější tyč," těšilo šestadvacetiletého defenzivního záložníka.

Znojemský trenér Radim Kučera s výkonem týmu v poslední půlhodině utkání nebyl spokojený. „Vyhráli jsme se štěstím. Ve druhé půli jsme byli lepší, ale zase jsme měli dohrát lépe některé situace. V závěru vybojovat aut, roh, nebo vyřešit přečíslení. Ale my se bráníme nákopům," narážel Kučera na výpadky ve hře v posledních duelech.

Znojmo vedlo po brance devatenáctiletého mladíka Jiřího Klímy, jenž šťastně tečoval ránu kapitána Tomáše Cihláře zpoza vápna. Za třináct minut však vyrovnal sedmým gólem v sezoně nejlepší střelec druhé ligy Alexander Jakubov. „Vedeme 1:0 s patnácti body v zádech a necháme si dát branku. Varnsdorf je nebezpečný ze standardek a dostaneme gól po autu, kdy propadne míč. Tyto situace mě mrzí," řekl Kučera, jenž o poločase na hráče zvýšil hlas.

Domácí jsou nyní s osmnácti body na pátém místě tabulky. Ale nemuselo tomu tak být, kdyby v 60. minutě odpískal sudí penaltu po zákroku Davida Helíska na záložníka Daniela Richtera. „Míč jsem si zasekl do protipohybu. Helísek udělal skluz a vzal mě sebou. Měla se pískat penalta," prohlásil s přesvědčením Richter.

Znojmo – Varnsdorf 2:1 (1:1)

Branky: 17. Klíma, 64. Motal – 30. Jakubov.

Rozhodčí: Marek – Pochylý, Vodrážka. ŽK: Klíma, Bartolomeu – Richter, Jakubov, Dordič, Zieris, Fotr. Diváci: 513.

Znojmo: Halouska – Svozil, Odehnal, Cihlář, Helísek – Motal, Javůrek (58. Bartolomeu), Njire, Urbančok (86. Čereda) – Rybička (58. Šumbera), Klíma. Trenér: Kučera.

Varnsdorf: Kolář – Beránek, Zieris, Neuberg, Zbrožek (63. Novotný), Knejzlík (85. Beneš) – Dordič (80. Fotr), Daníček, Richter, Rudnytskyy – Jakubov. Trenér: Veselý.

Autor: Petr Musil