Ve Znojmě propukla nefalšovaná pohárová horečka

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Skvělou ofenzivní podívanou, a to zejména ve druhém poločase přineslo středeční pohárové utkání mezi Znojmem a druholigovou Jihlavou.

2.9.2009 2

Znojmo v dalším kole Poháru ČMFS porazilo Jihlavu 2:0.Foto: DENÍK/Martin Andrle

Domácí brankami na začátku a konci prvního poločasu dokázali zvítězit 2:0, vyřadit favorita utkání a v další kole tak pravděpodobně přivítají divácky lukrativní prvoligové Slovácko.

Úvod Pohárového utkání začal velmi opatrně a oba celky si hlídaly zejména defenzívu. Jenže ta hostujícího celku z centra Vysočiny byla pokořena už ve třinácté minutě.

Ukázkový presink jako z učebnice na hostujícího stopera předvedl Zapalač, což mělo za výsledek přečíslení v podání útočného dua Kováč – Krhut. Prvně jmenovaný předložil na pravou stranu Krhutovi, který svým typickým způsobem prostřelil Krajíčka v jihlavské svatyni a dostal ochozy stadionu do varu.

A voda na znojemský mlýn padala stále. O minutu později viděl druhou žlutou Petr Tlustý a nabídnul Znojmu jedinečnou přesilovku.

Toho Jihomoravané využívali každým coulem a na hřišti byl znát jejich zdravý pohyb a zejména fakt, že jich běhá po zeleném pažitu městského stadionu o jednoho více, než na straně soupeře.

Aby toho nebylo na početný houf jihlavských fanoušků málo, další ránu do jejich srdcí jim zasadil dvě minuty před koncem poločasu Gregor Kováč. Ten si naběhl centr Minarecha a umístěnou hlavičkou rozvlnil síť jihlavské branky podruhé.

„I když náš výkon nebyl úplně ideální, dokázali jsme dát v první půlce dvě branky, které nám nakonec k vítězství stačily,“ hodnotil utkání evidentně šťastný domácí kouč Michal Sobota.

Bylo více než jasné, že ve druhém poločase přijde na řadu ofenzivní smršť jihlavských fotbalistů. A tým z Vysočiny předpoklady naplňoval. Jenže ani Da Silva, ani Vydra nedokázali své více jak stoprocentní šance využít.

„Rozhodl náš vstup do utkání. Nastoupili jsme do něj neskutečně pasivně a bojácně. Domácí se po našich hrubkách dostali zaslouženě do vedení. Ve druhé půlce jsme měli pět tutových šancí a když ani ty neumíme využít, nemůžeme vyhrát,“ kroutil hlavou nejen nad mezerami v defenzívě, ale i nedisciplino­vaností obránce Tlustého hostující kouč Luboš Urban.

Na druhé straně se Znojmo pouštělo do ofenzivních brejků do otevřeně obrany hostí. Ale v úspěšnosti si domácí nic nezadali s potencí soupeřových forvardů.

Nakonec na světelné tabuli zůstalo svítit skóre z prvního poločasu, což znamenalo pro oba celky jediné. Ambiciózní Jihlava se rozloučila s Pohárem nečekaně ve druhém kole a ve Znojmě propukla pravá pohárová horečka.

„Chtěli jsme postoupit a udělali jsme pro to maximu. Konečně se taky podíváme v Poháru trochu dál. Zatím ale nad dalším soupeřem nepřemýšlím, to přijde až těsně před daným utkáním,“ uzavřel Sobota.

Na druhé straně panovalo velké rozčarování a zklamání. „Po odfláknutém prvním poločase jsem musel v kabině zvýšit hlas, udělali jsme dvě změny, které vedly k oživení. Nakonec nám to ale ovoce nepřineslo a já musím jen pogratulovat domácím, kteří postoupili zcela zaslouženě,“ dodal zklamaný Urban.

Autor: Martin Andrle

2.9.2009 VSTUP DO DISKUSE 2

Opatření proti žloutence v Brně trvají dál, konec epidemie je v nedohlednu

Zvýšené nebezpečí vzniku požárů končí. Hejtman výstrahu odvolal

Novou školku chystají v Šanově. Nevyhovující budovu dělníci zbourají

Jižní Morava – Do provizorních tříd zamíří za dva týdny děti v Šanově na Znojemsku a v Kostelci u Kyjova na Hodonínsku. Jejich dosluhující školky totiž čeká demolice a místo nich obce připravují stavbu nových. V Šanově zastupitelé schválili výběr firmy, v Kostelci radnici ještě čeká shánění zbytku peněz.

Taxikářům bez průkazu nově hrozí až stotisícová pokuta

Jižní Morava – Novela upravuje postihy taxikářů a je zaměřená proti provozovatelům takzvané černé taxislužby, tedy jízdy bez platného průkazu. Těm hrozí pokuta až sto tisíc korun. Oficiálním taxikářům, kteří služby předraží nebo nepoužijí taxametr, pak hrozí okamžité odebrání průkazu.

Vstup do EBEL byl správný krok, říká po šesti letech manažer Orlů Veselý

Znojmo /ROZHOVOR/ - Vstoupí už do sedmé sezony EBEL. Hokejisté znojemských Orlů se v této mezinárodní soutěži zabydleli, pravidelně hrají play-off a zviditelňují se i z marketingového hlediska. „Troufám si tvrdit, že pokud se nám podaří přilákat ještě jednoho či dva větší partnery, jsme schopní se s touto dodatečnou podporou pravidelně umisťovat v první čtyřce soutěže,“ věří dvaatřicetiletý Petr Veselý, jenž je manažer Orlů od jejich vstupu do EBEL.

Smrt na přejezdu: policie dál vyšetřuje. Zraněná dívka je stabilizovaná

Znojemsko /ANKETA/ - Čtyři mrtví, šest zraněných, z toho čtyři děti. Jak už Deník Rovnost informoval, dvě tragické víkendové nehody se staly nedaleko Znojma v rozmezí osmačtyřiceti hodin.