Ještě patnáct minut před koncem mohli Veličané pomýšlet na bod, pak ale domácí třemi slepenými góly udělali z utkání exhibici. „Musíme zabrat zase doma. Je to pro nás těžké. Spousta hráčů začala hrát krajský přebor až tuto sezonu. V tabulce klesáme, tak snad doma něco uhrajeme,“ řekl předseda Velké nad Veličkou Petr Kohůt.

Domácí mladíci byli v prvním poločase lepším týmem. Béčko Znojma poslal do vedení ve 2.minutě Kováč. Tentýž hráč pak mohl zvýšit, ale stejně jako později Zifčák, mířil z dobré pozice vedle.

Velká se branky dočkala v 11. minutě. Po přihrávce Němečka se prosadil Erik Hrbáč. Hosté hrozili ve Znojmě hlavně ze standardních situací a po rohových kopech. „Jinak ze hry jsme si toho moc nevytvořili,“ přiznal Kohůt.

Domácí byli i po změně stran aktivnějším týmem. Druhý gól Znojma vstřelil v 53. minutě po přihrávce Zifčáka znovu Kováč. Velká dokázala gólově odpovědět i podruhé. Rozhodčí Kosička však branku Němečka kvůli ofsajdu neuznal.

Rozhodnutí padlo v 77. minutě. Po další hezké přihrávce Zifčáka završil hattrick kanonýr Kováč. Hosté se zlobili na asistenta rozhodčího Holíka, který neodmával údajný ofsajd. „Byl to rozhodující moment zápasu. Nevím, proč to Holík nemával, když to bylo vidět ze všech stran,“ řekl Kohůt.

Velká závěr nezvládla. Na 4:1 zvyšoval přesnou ranou Lukáš, vysokou výhru Znojma pečetil čtyři minuty před koncem aktivní Zifčák. Domácí tak po dvou kolech opět naplno bodovali. „ Pořád hrajeme na hraně bojovnosti. Kluci bojují, snaží se, ale pokud přijde v zápase nějaký zlom, tak se do utkání těžko vracíme,“ pronesl Kohůt. Kordárna klesla v tabulce na třinácté místo.

1. SC Znojmo B – Velká nad Veličkou 5:1 (1:1)

Branky: 2., 53. a 77. Kováč, 82. Lukáš, 86. Zifčák – 11. Hrbáč

Diváků: 50

Znojmo B: Mucha – Müller, Alexa, Trnovec, Zifčák, Štajner, Palička st., Kováč, Palička ml., Švarc, Lukáš – Zach

Velká: Sládeček – Šácha, Kohůt M., Petrucha, Valášek, Macko, Vávra, Němeček, Kohůt S., Hyža, Hrbáč – Pavlinec, Kurečka, Lipár, Mota Lemos Leon.