VYBERTE SI REGION

Druholigové Znojmo si odvezlo z Prahy čtyřgólový debakl

Znojmo, Brno – Nejtěžší porážku v letošní druholigové sezoně si připsali fotbalisté Znojma. Z Proseku, domácího hřiště Bohemians Praha, si odvezl debakl 0:4.

8.4.2012 3

Václav Vašíček.Autor: DENÍK

O výsledku rozhodla už první půlhodina, kdy Pražané vedli po trefách Grznára a Flachbarta o dvě branky. „Domácí nás přehráli důrazem a zkušeností. Zápas jim vyšel náramně a vítězství si zasloužili. Na druhou stranu musím podotknout, že jsme jim ho svým přístupem usnadnili,“ komentoval souboj s druhým celkem soutěže znojemský trenér Bohumil Smrček.

Po povedeném startu do jarní části se Znojmo přece jen zadrhlo, v posledních třech kolech vydřelo jen bod za remízu s Opavou. „Ve druhé lize může každý porazit každého, což jsme potvrdili my výhrami s Jihlavou a Zlínem, nebo Táborsko vítězstvím nad Ústím. Vždycky rozhoduje až aktuální forma v den utkání,“ brání se slovu krize Smrček.

Znojmo po 22. kole soutěže kleslo už na jedenáctou pozici. S desátým Táborskem, které rozdrtilo lídra z Ústí nad Labem 5:0, má shodně 29 bodů. Od předposledního Mostu dělí Jihomoravany sedm bodů. „Chceme hlavně předvádět pohledný fotbal pro diváky a v následujícím domácím duelu s Čáslaví svůj výkon odčinit. Když zápas zvládneme, bude to s námi dobré. K jistotě záchrany nám stačí tak sedm bodů,“ uvažoval trenér.

V sobotním dopoledním duelu s Bohemians Praha postrádal nemocného Vašíčka, kvůli čtyřem žlutým kartám Hříbka a také Hnaníčka, jenž za vyloučení v minulém kole vyfasoval čtyřzápasový distanc. „Popravdě jsme nečekali, že se změny tak projeví. Na druhou stranu se Bohemians podařil vstup do utkání, do poločasu jsme prohrávali o tři góly a od té doby jsme tahali za kratší konec,“ vrátil se k utkání v Praze znojemský stratég.

Znojmo předvedlo podprůměrný výkon, k ohrožení domácího brankáře Wintera se takřka nedostalo a v závěru prvního poločasu zvyšoval už na 3:0 Penc. „O přestávce jsme věřili, že výsledek lze otočit, stejně jako se to povedlo Liverpoolu ve finále Ligy mistrů s AC Milán, ale po čtvrté brance bylo hotovo. Neodehráli jsme duel podle představ, musíme se z něj poučit a jít do sebe,“ doplnil Smrček.

Konečnou podobu výsledku dal v 53. minutě Janda. Poprvé v základní sestavě Znojma nastoupil záložník Šmahaj a po vleklém zranění si patnáct minut zahrál stoper Mička.

22. kolo druhé fotbalové ligy: Bohemians Praha - Znojmo 4:0 (3:0)

Branky: 12. Grznár, 33. Flachbart, 45.+2 Penc, 53. Janda. Rozhodčí: Ochotnický - Mencl, Makovička. ŽK: Očovan - Sukup, Okleštěk. Diváci: 470.

Bohemians Praha: Winter - Flachbart, Penc, Drsek, Grznár - Dorotík (74. P. Hájek), Šisler, Fenyk, Janda - Očovan (79. Klán), Škoda (87. Ibe). Trenér: Jindráček.
Znojmo: Hrubý - Sukup, Jonov, Avdič, Cihlář - Lukáš (56. Okleštěk), Lacko, Šmahaj (75. Mička), Mudra - Zifčák (56. Mandula), Rolinc. Trenér: Smrček.

Autor: Jaroslav Kára

8.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 3

Osmdesátiprocentní podíl českých potravin v obchodech? Požadavek mimo mísu

Dvě třetiny až 80 procent potravinářského zboží v obchodech má být české. Vláda to má zařídit. S tímto požadavkem přišla agrární a potravinářská lobby na agrosalonu Země živitelka. Nekonečný seriál o vyděračských obchodních řetězcích a nebohých dodavatelích se tímto definitivně zařadil mezi filmy pro pamětníky z éry bolševika.