Znojmo zdolalo České Budějovice, druhou ligu vede už o šest bodů

Znojmo – Připravovali se na největší hvězdu soupeře, nakonec ale bývalý záložník Stuttgartu či Hannoveru Jan Šimák znojemské fotbalisty svými kreativními nápady netrápil. Na jih Moravy totiž sedmatřicetiletá opora Českých Budějovic kvůli nemoci nepřijela a Jihočeši bez něj na hřišti lídra Fotbalové národní ligy padli 1:3. Na duel s Dynamem se přišlo podívat 1507 diváků.

30.10.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Svěřenci trenéra Radima Kučery tak díky výhře nad loňským účastníkem nejvyšší soutěže zaznamenali už čtvrtou druholigovou výhru v řadě a v tabulce navýšili vedení před druhým Ústím nad Labem na šest bodů.

Domácímu Znojmu se dařily vstupy do začátků poločasů. Už ve čtrnácté minutě se do sítě svého bývalého klubu prosadil obránce Radek Mezlík, který se trefil poprvé po svém letním příchodu do mužstva. Zkušený zadák, který pamatuje v dresu Českých Budějovic postup do první ligy v roce 2006, skóroval po rohovém kopu hlavičkou u bližší tyče.

Vedení vydrželo Znojmu jen čtvrthodinku, protože zmatků ve znojemské obraně využil ke srovnání hostující Milan Jurdík.

Vedení si Jihomoravané vzali zpět ihned po zahájení druhého poločasu, kdy Šimon Šumbera dostal přihrávku do pokutového území a předvedl gólové zakončení.

V klíčovém momentu podržel Znojmo i brankář Vlastimil Veselý, který po hodině hry vytáhl perfektní zákrok nohou proti střele hostujícího Tomáše Hájovského. Další šanci neproměnil ani Jan Hála.

Zahozené příležitosti nakonec hosty výrazně mrzely, protože domácí fotbalisté udeřili potřetí. A znovu se jednalo o velkou premiéru. V 67. minutě se radoval ze své první branky v dresu Znojma a celkově v seniorském fotbale Bronislav Stáňa.

Hosté se na další odpor nezmohli a s jediným vítězstvím ve dvanácti duelech zůstávají na dvanácté příčce druholigové tabulky.

Znojmo se pokusí svoji sérii čtyř vítězství rozšířit příští sobotu, kdy zajíždí k utkání čtrnáctého kola na hřišti Graffinu Vlašim. Střetnutí s jedenáctým celkem tabulky začne ve dvě odpoledne.

Znojmo – Č. Budějovice 3:1 (1:1)

Branky: 14. Mezlík, 46. Šumbera, 67. Stáňa – 30. Jurdík. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Caletka. Žluté karty: Odehnal – Hála, Novák, Hájovský, Linhart. Diváci: 1507.

Znojmo: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (66. Njire), Stáňa (80. Šamánek) – Žondra, Ledecký (89. Lapeš). Trenér: Uličný.

Č. Budějovice: Křížek – Novák, Hájovský, Funda, Karafiát, Vaněk – Benát, Hála, Wermke (78. Pešek) – Jurdík, Linhart. Trenéři: Horejš a Švantner.

Autor: Martin Vymyslický

30.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Opatření proti žloutence v Brně trvají dál, konec epidemie je v nedohlednu

Zvýšené nebezpečí vzniku požárů končí. Hejtman výstrahu odvolal

Novou školku chystají v Šanově. Nevyhovující budovu dělníci zbourají

Jižní Morava – Do provizorních tříd zamíří za dva týdny děti v Šanově na Znojemsku a v Kostelci u Kyjova na Hodonínsku. Jejich dosluhující školky totiž čeká demolice a místo nich obce připravují stavbu nových. V Šanově zastupitelé schválili výběr firmy, v Kostelci radnici ještě čeká shánění zbytku peněz.

Taxikářům bez průkazu nově hrozí až stotisícová pokuta

Jižní Morava – Novela upravuje postihy taxikářů a je zaměřená proti provozovatelům takzvané černé taxislužby, tedy jízdy bez platného průkazu. Těm hrozí pokuta až sto tisíc korun. Oficiálním taxikářům, kteří služby předraží nebo nepoužijí taxametr, pak hrozí okamžité odebrání průkazu.

Vstup do EBEL byl správný krok, říká po šesti letech manažer Orlů Veselý

Znojmo /ROZHOVOR/ - Vstoupí už do sedmé sezony EBEL. Hokejisté znojemských Orlů se v této mezinárodní soutěži zabydleli, pravidelně hrají play-off a zviditelňují se i z marketingového hlediska. „Troufám si tvrdit, že pokud se nám podaří přilákat ještě jednoho či dva větší partnery, jsme schopní se s touto dodatečnou podporou pravidelně umisťovat v první čtyřce soutěže,“ věří dvaatřicetiletý Petr Veselý, jenž je manažer Orlů od jejich vstupu do EBEL.

Smrt na přejezdu: policie dál vyšetřuje. Zraněná dívka je stabilizovaná

Znojemsko /ANKETA/ - Čtyři mrtví, šest zraněných, z toho čtyři děti. Jak už Deník Rovnost informoval, dvě tragické víkendové nehody se staly nedaleko Znojma v rozmezí osmačtyřiceti hodin.