Loňský ročník I. A třídy Jihomoravského kraje byl pro oblekovický klub nadmíru úspěšný.

„Minulou sezonu jsme dopadli až nečekaně dobře. V tomto trendu bychom rádi pokračovali i letošní rok,“ prozradil hrající asistent trenéra Milan Samek.

Nový kouč

Jak dále prozradil, mužstvo se připravuje pouze v domácích podmínkách. Příchod nového trenéra měl vliv i na start hráčů, kteří v uplynulé sezoně moc nenastupovali.

„Příchodem Tomáše Pěnkavy na post trenéra dostali příležitost všichni hráči bez ohledu na to, jestli loni hráli či nikoliv. Kdo se prosadí, už bude záležet pouze na nich,“ informoval Samek.

1998 – 2007 Rakouské regionální soutěže jako hrající trenér

Inzert Expres, asi jako každý fotbalový tým, má za sebou i několik přípravných utkání. V tom posledním na fotbalovém hřišti ve Chvalovicích porazil svého městského rivala 1. SC Znojmo B 6:2.

Utkání bylo od první minuty oboustranně kvalitní. 1. SC mělo za stavu 0:0 výhodu zahrávání pokutového kopu. Ten však mladý Bulhar Konedarev trestuhodně zahodil, což hráče IE Znojmo evidentně nastartovalo.

Během dalších dvaceti minut se po dvou brankách Kahouna a jedné trefě Křišťála dostaly Oblekovice do tříbrankového vedení.

V poslední minutě prvního dějství rezerva 1. SC opět dostala výhodu penalty. Tentokrát si na značku pokutového kopu postavil míč Adamov a s přehledem proměnil.

Druhá půle byla opět v režii IE Znojma.

Opět Křišťál

Další tři branky vsítil postupně Křišťál, Holík a Samek.

1. SC Znojmo stačilo akorát v poslední minutě kosmeticky upravit stav utkání. To se trefil stoper Polický a dal tak podobu konečnému výsledku.

„V utkání jsme postrádali několik hráčů základní sestavy. Štáb si na tréninku poranil kotník, Černý má problémy se zády a Grec je nemocný. Jejich místa jsme ale obsadili kvalitními hráči, kteří svou práci odvedli velmi dobře,“ uzavřel hrající asistent IE Znojma.

Další přípravné utkání čeká na oblekovické fotbalisty v neděli, kdy se střetnou s výběrem Šatova.

Také je čeká v Únanově první kolo Českého poháru a ještě jedno přátelské utkání s Miroslaví.