Znojmo jej brankou Pavelky porazilo nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, a postupuje tak směle dál.

Ačkoli Znojmo na soupeře vlétlo s patřičnou vervou, první, kdo se musel pořádně ohánět, byl znojemský gólman Hrubý. Ten se v deváté minutě vytáhl skvělým zákrokem, když se na něj sám řítil domácí Haničinec.

Střelec Pavelka

O čtyři minuty později už udeřilo Znojmo. Po rohovém kopu Matúše Minarecha se k míči dostal středopolař Aleš Pavelka a nemýlil se.

„To byl určitě zlomový okamžik. Hrubý chytil nájezd a posléze Pavelka vstřelil branku. To si myslím ovlivnilo celé utkání,“ zhodnotil majitel znojemského klubu Ota Kohoutek.

V osmadvacáté a devětatřicáté minutě měl velké šance Matúš Minarech, ale svou střeleckou mušku zřejmě nechal v šatně.

Psala se dvaačtyřicátá minuta, když Matúš Lacko poslal míč za záda domácího brankáře.

Radost Znojma z gólu však zmařil praporek pomezního sudího, jenž odmával ofsajd.

I ve druhé půlce Znojmo předvádělo atraktivní hru. Územní převaha hostí znamenala čím dál větší nebezpečí pro domácí.

Ale Yonov, Pavelka ani Lacko nedokázali propasírovat míč do svatyně domácích.

„Od vstřelení naší branky si tvrdím říct, že jsme měli utkání ve svých rukou. Soupeři jsme nic nedovolili, a to hlavně disciplinovanou hrou v obranné fázi,“ pochválil zadáky Kohoutek.

Opět ale nenastoupil střední záložník Lukáš Podzemský, kterému magnetická resonance bohužel potvrdila nádor na holení kosti.

„Je to hrozné. Naštěstí není nádor zhoubný a já doufám, že co nevidět podstoupí operaci. Posléze už budeme jen doufat, že se mezi nás, aktivní fotbalisty, tento perspektivní středopolař rychle vrátí,“ smutně pronesl majitel znojemského klubu.

Dítě odchází

V úterý také svým podpisem stvrdil přestup do jiného klubu brankář Lubomír Dítě. Ten se na tři roky upsal druholigovému Třinci.

Ve druhém kole narazí Sobotovi svěřenci na Líšeň. S tou hrají i dnes přátelské utkání.

V případě, že by Znojmo přes Líšeň prošlo, pravděpodobně by znojemský fotbalový stadion přivítal Slavii Praha v čele s její novou posilou, bývalým reprezentantem Vladimírem Šmicrem.