Znojmu zachránil domácí vítězství až minutu před koncem Motal

Znojmo – Po slabším úvodu se rozjíždí. Znojmo slaví ve Fotbalové národní lize třetí výhru za sebou. V předehrávce sedmého kola doma porazilo Vítkovice 3:2 poté, co rozhodující gól dal v 89. minutě Lukáš Motal. Vítkovice naopak potřetí za sebou prohrály.

15.9.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Smejkal

Znojemští hráči před tisícovkou diváků v utkání dvakrát o vedení přišli. Nejprve na penaltu Stijepa Njireho po ruce ve vápně odpověděl po hodině hry dorážkou Dominik Kraut. Domácí si za sedm minut vzali vedení zpět gólem letní posily Dominika Urbančoka. Jenže Vítkovice znovu srovnaly zásluhou Vladimíra Mišinského.

Minutu před koncem však hosté špatně bránili rohový kop, Motal měl dostatek času si míč zpracovat a z otočky ho poslal do branky. Vítkovice ještě mohly srovnat i potřetí, po hlavičce jednoho z hráčů míč skončil jen na brankové konstrukci.

Urbančok i letní posila ze Zlína Motal si připsali první soutěžní branky ve znojemském dresu.

Jihomoravané se v tabulce posunuli na třetí příčku před Opavu, Vítkovice jsou jedenácté.

Fotbalová národní liga – 7. kolo:

Znojmo – Vítkovice 3:2 (1:0)

Branky: 30. Njire z pen., 67. Urbančok, 89. Motal – 60. Kraut, 84. Mišinský

Rozhodčí: Váňa – Blažej, Flimmel

ŽK: Rybička, Klíma, Motal – Hruzík, Cverna

Diváci: 994

Znojmo: Doleček – Čereda, Svozil, Odehnal – Javůrek, Nepožitek (67. Šumbera), Motal, Njire, Urbančok – Rybička (55. Klíma), Bartolomeu (85. Yilmaz). Trenér: Kučera

Vítkovice: Kostolanský – Cverna, Coufal, Hruzík – Fiala (72. Texl), Hlavsa, Vaněk, Demeter, Ondráček (71. Duda) – Mišinský, Kraut. Trenér: West

Autor: Jaroslav Kára

15.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

14

Ptačí chřipka: lidé dostávají peníze za utracené slepice

Festival Překročme řeku. Ilustrační foto.

Rock Heart rozduní Krumlov. Festival s neckyádou oživí nábřeží Svitavy

Znojmo se pokusí o první výhru. Růska štvala rýže

Znojmo – Matný výkon svých spoluhráčů sledoval minulý víkend v dusnu až z dalekého Japonska, ale nyní už je opět připravený jim pomáhat. Znojemský útočník Antonín Růsek se v týdnu opět připojil k týmu a vyhlíží čtvrté kolo Fotbalové národní ligy. V něm se v pátek na domácím hřišti Jihomoravané pokusí od půl osmé večer o první vítězství v sezoně proti Frýdku-Místku.

Senior taxi míří do Hodonína. Od začátku září

Jižní Morava - Od prvního září si hodonínští důchodci vyřídí své záležitosti ve městě pohodlněji. Vedení radnice zavede službu Senior taxi, která spočívá v dopravě obyvatel města starších pětašedesáti let nebo držitelů průkazu ZTP na předem určená místa.

První burčák už je v prodeji. Někteří prodejci plánují zdražení

Jižní Morava - U Valtic, u kempu Apollo mezi Lednicí a Břeclaví a u novomlýnských nádrží na silnici I/52. Na třech místech na Břeclavsku už prodává vinař Miloslav Machuča z Valtic burčák. Jako jeden z prvních na jihu Moravy. „Se sklizní jsem letos maximálně spokojený. Oproti minulému roku je hroznů víc. Máme vinohrady u Úval. Tam mrazy zasáhly vinice jen minimálně,“ řekl Machuča.