Derby musely rozlousknout až nájezdy

Znojmo – Před deseti lety, než se Znojmo probojovalo do extraligy, to byly zápasy, které dokázaly vyprodat zimní stadiony. A ani po deseti letech derby mezi Znojmem a Jihlavou neztratilo na lesku. To středeční dospělo až k samostatným nájezdům, ve kterých byli lepší jihlavští hokejisté. Ti si tak připsali do tabulky bod navíc za vítězství 2:1.

2.12.2009

Orli Znojmo vs. Dukla JihlavaFoto: Deník/Michaela Hasíková

Úvod utkání začal pěkně zostra. Hokejisté jihlavské Dukly se radovali už ve dvaatřicáté vteřině utkání, když potrestali zaváhání domácích.
Ti ztratili na modré čáře puk, z čehož profitoval Čachotský. Zavezl ho do obranného pásma Orlů, předložil jako na zlatém podnose Hodkovi, který nabídnutou šancí nepohrdnul.

„Měli jsme špatný začátek, přestože jsme hráče upozorňovali, že Jihlava bude hodně nebezpečná. Udělali jsme chybu a poté to pro nás bylo hodně těžké,“ mračil se trenér Znojma Jan Neliba.

Jenže rychlá branka jeho svěřence na kolena nesrazila. Ba naopak. Ti našli na vedoucí gól svého velkého rivala bleskurychlou odpověď.
V polovině třetí minuty se urval jako neřízená střela uzdravený Jakub Svoboda, který byl zastaven jen za cenu nedovoleného zákroku. Legislativa pravidel hokeje byla neúprosná a Orli měli výhodu trestného střílení. K němu se postavil Přemysl Sedlák, který ho s ledovým klidem proměnil.

Rychlé branky ale jakoby umlčely střelce obou týmů. Ti po zbytek utkání marně dobývali území před oběma brankáři.
Po svižném začátku tak po celých šedesát minut dominovaly zejména pevné defenzívy, které nepovolily ani během desetiminutového prodloužení. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. To, kdo si připíše bod navíc, se rozhodlo až ve třetí sérii.

Smrtící úder dal Znojmu jeho bývalý hráč Tomáš Čachotský, který dokázal, na rozdíl od Protivného, skórovat. „Třetí zápas v řadě jsme vyhráli na nájezdy. Zřejmě nám chybí potřebná dávka štěstí, abychom vstřelili rozhodující gól. Na druhou stranu to ukazuje na obrovskou sílu mužstva,“ pronesl spokojenější kouč Jihlavy Roman Mejzlík.

Na druhé straně tolik radosti nebylo. „Zápas byl vyrovnaný. V prodloužení jsme chtěli vyhrát a připsat si bod navíc. Šance jsme měli jak my, tak i Jihlava. Momentálně nemáme takovou tu hokejovou lehkost,“ upozornil Neliba na místo, kde zřejmě tlačí znojemský celek bota.

Statistika:

Orli Znojmo – Dukla Jihlava 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky: 3. Sedlák z trest. střílení – 1. Hodek (Čachotský), rozhodující samostatný nájezd Čachotský. Rozhodčí: Horák – Daniščin, Jílek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. Diváci: 2 096.

ORLI ZNOJMO: Horčička – Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, David – Svoboda, Barus, Plášek, Vyletelka, Hradecký, Sedlák, Staněk A., Meidl, Havlík, Beroun, Barták, Jarůšek.

HC Dukla Jihlava: Řehoř – Ficenc, Staněk P., Posmyk, Šidlik, Malena, Chvátal, Takáč – Hodek, Rytnauer, Haluza, Hrbatý, Hubáček, Dušátko, Mareš, Polcar, Čachotský, Bezděk, Pitule, Zeman.

Autor: Martin Andrle

2.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kvůli salmonele vybijí v Pohořelicích 65000 slepic. Vejce stahují z prodeje

Smrtelná nehoda uzavřela ve středu odpoledne silnici mezi Archlebovem a Strážovicemi. Na místě tam zemřel třiadvacetiletý motorkář.
3

Mladý motorkář zahynul při rizikovém předjíždění, je už osmnáctou obětí

Test Deníku Rovnost o důvěřivosti důchodců: Nesete přeplatek? Jdu otevřít

Břeclav /TEST/ - Deník Rovnost testoval důvěřivost důchodců. Redaktor a nejprve ukrytý strážník zkoušeli, jak starší lidé dokážou odolat lákavé nabídce podvodníka.

Rekordní trénink kaskadérů v Brně: hoření holé kůže i pády z dvaceti metrů

Brno /VIDEO/ - Dva nové české rekordy padly o víkendu v Brně. O jejich překonání se postarali filmoví kaskadéři, kteří ve městě trénovali hoření na holé kůži a pády z výšky.

Zraněného policistu, který se vyboural s hybridním BMW, propustili z nemocnice

Brno - Do domácí péče již lékaři propustili policistu, který utrpěl vážná zranění při nehodě luxusního policejního auta. Jako spolujezdce přitom vezl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše. Pro Deník Rovnost to ve středu potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára. Sportovní auto sjelo s osádkou do příkopu letos v květnu v brněnských Chrlicích.