Jihlava – Na dříve třeskuté bitvy mezi nesmiřitelnými rivaly musí fanoušci v Jihlavě i ve Znojmě zapomenout. Orli budou od letoška hrát mezinárodní soutěž EBEL, a tak se na stadionu Dukly představili pouze v přípravném utkání v rámci Regionálního poháru.

A byl to opravdu přátelský zápas. V první třetině se na ledě nedělo vůbec nic, rozptýlení přinášela pouze častá vyloučení – sedm v úvodním dějství.

Trochu vzrušení přišlo na Horácký zimní stadion až od druhé dvacetiminutovky. Začaly totiž alespoň padat branky. Dukla šla dvakrát do vedení, hosté pokaždé vyrovnali.

Divoká byla i první minuta třetí části, ve které Znojmo otočilo skóre, leč vedení mu vydrželo pouhých osmadvacet vteřin. Každopádně tak oba soupeři odstartovali nejlíbivější pasáž zápasu, ve které se pokoušeli strhnout vedení na svoji stranu.

To se ani jednomu z protivníků nepodařilo a po šedesáti minutách skončil duel nerozhodně. V samostatných nájezdech byl úspěšný pouze Vladimír Říha, který tak generálku Orlů na nedělní start EBEL osladil vítěznou brankou.

JIHLAVA – ZNOJMO 3:4 po sam. nájezdech
Branky a nahrávky: 23. Padělek, 31. Padělek (Grundmanis, Jeslínek), 42. Jeslínek (Kaláb) – 29. Pucher (Vosátko), 39. Hájek (Štach), 42. Šeda (Kanko), rozhodující nájezd Říha. Rozhodčí: Paulík – Chlup, Jeletz. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 408. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:1.
Jihlava: Halmoši – Kolda, Grundmanis, Petráček, Dobrovolný, Kolafa, Kaláb, Ficenc, Drtina – Maliník, Krupka, Padělek, Pometlo, Karpov, Mikšovský, Jeslínek, Hodek, Zeman, Čachotský, Polcar, Domin.
Znojmo: Kacetl – Latner, Pláněk, Stehlík, Bořuta, Vosátko, Hájek, Štach, Havlík, Beroun, Pucher, Kanko, Lattner, Šeda, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Říha, Haman, Podešva.