Orli se propadli na jedenácté místo

Pardubice - Znojemští hokejisté prohráli důležitý zápas na ledě Pardubic, do sestavy se vrátil obránce Tesařík

14.1.2008

Nepropadli, ale vracejí se s prázdnou. Znojemští orli prohráli ve včerejším zápase jednačtyřicátého kola hokejové extraligy na ledě Pardubic 2:3.
„Během prvních střídání nás Pardubice zatlačily, ale netrvalo dlouho a jejich tlak opadl, oklepali jsme se,“ hodnotil znojemský trenér Václav Sýkora. Do sestavy Jihomoravanů se po devíti týdnech vrátil obránce Tesařík. A právě jemu se povedlo ve čtvrté minutě rozeznít tyč Lašákovy branky.

Jenže nedáš, dostaneš platilo i tentokrát. Plášek předvedl školáckou hrubku, na útočné modré ztratil puk a následné sólo přes dvě třetiny hřiště zužitkoval Rolínek.

A dvě minuty nato přidal druhou trefu Blažek. „Bylo důležité, že jsme se dostali do dv oubrankového vedení. To dalo ráz celému utkání, i když soupeř nepříjemně dotahoval,“ uvedl pardubický kouč Jiří Šejba.

Znojmo snížilo ještě do přestávky díky Mojžíšově tečované střele. A když ve druhé části vrcholila jeho snaha o vyrovnání, srazila tým další minela. Kapitán Radim Bičánek namazal zpoza branky přesně na hůl Somíkovi a ten toho dokázal využít.

Orli už zvládli pouze korigovat, když Mojžíšovi druhý zásah nabídl zbrklou rozehrávkou Lašák. Na víc se nezmohli, i když Pardubické přestříleli. „Měli jsme hodně vyloučených, především ve druhé a třetí části. To je velké negativum, obzvláště v tom stavu, v jakém teď jsme,“ zlobil se Sýkora.

Přespříliš veselý nebyl ani jeho protějšek Jiří Šejba. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, kdy se nám podařilo vstřelit dva góly. Stále si však neumím vysvětlit pasáže, kdy hrajeme to, co máme, a vzápětí začneme zmatkovat,“ čílil se po zápase.

Cesta do play off bude ještě náročná. Orli ztratili veledůležité body a vypadli z desítky postupujících. „Čeká nás ještě jedenáct zápasů, to je třiatřicet bodů. V tabulce je těsno, porveme se o to,“ slibuje kapitán Bičánek.

14.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Supersport BMW i8. Policie si od auta slibuje hlavně větší ukázněnost řidičů na dálnici.
23

Zraněného policistu, který se vyboural s hybridním BMW, propustili z nemocnice

Mikulovské Pálavské vinobraní. Ilustrační foto.
16

Pálavské vinobraní oslaví už 70 let. Zastavila jej pouze okupace v roce 1968

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Z bývalé prodejny a restaurace vznikne nové kulturní centrum. Od května

Znojmo – Galerii a místo setkávání v někdejší prodejně na náměstí Republiky v centru Znojma připravuje tamní spolek Umění do Znojma. S městem jedná o výpůjčce prostor, které ještě musí projít rekonstrukcí.