Již tak početnou domácí marodku rozšířil se zády ještě rebel Kůrka, přesto domácí hráli na čtyři kompletní útoky. Úvodních deset minut moc hokejové krásy nenabídlo. Větší vzruch nepřinesly ani přesilovky, které si oba týmy zahrály. Až následná početní výhoda domácích přinesla první velkou šanci. Mertl však ani nadvakrát Trvaje nepřekonal.

Znojemský gólman pak pouze vyrazil střelu Bílka a Horák z úhlu bekhendovou dorážkou netrefil odkrytou branku. Uhodilo až v 15. min., kdy v početní výhodě vypálil od modré obránce Ptáček a přes clonícího Šimánka kotouč doputoval až do Trvajovy síťky. Blízko vyrovnání byl krátce před první sirénou zkušený Haman, jehož nepříliš důraznou dorážku vytlačil mimo své tyče fantastickým zákrokem brankář Turek.

Vyrovnáno bylo ve 26. minutě. Sudí pustili při přesilovce Znojma hodně ostrý zákrok na domácího Vaka, nastalé situace využil Svoboda a zpoza branky protlačil kotouč za Turkova záda.

Jihočeši potřebují body a ve 34. min. znovu strhli vedení na svou stranu. Výbornou práci odvedl za brankou soupeře důrazný Kotrla a jeho přihrávku přetavil ve druhou branku povedenou střelou do víka Trvajovy klece Gulaš.

Závěr druhé třetiny však domácí tým nezvládl. Obránce Ptáček nevyhodil kotouč a Selingr po opravdu vydařené individuální akci překonal Turka podruhé.

Ve třetím dějství spálil velkou šanci Vak, na druhé straně vyrazil Turek tvrdou střelu Tesaříka. Zbytek třetiny se odehrál oboustranně opatrně s důrazem na obranu. Výjimkou byla znojemská přesilovka, při které Turek s velkým štěstím zlikvidoval možnost Selingra. „Dělbu bodů po šedesáti minutách považuji za spravedlivou,“ uvedl asistent trenéra Znojma Václav Baďouček.

Vyrovnaný duel tak dospěl do prodloužení. Nastavená pětiminutovka nepřinesla jedinou šanci, takže o bodu navíc musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Do rozstřelu nasadila domácí střídačka do branky místo Turka Kováře. Tento tah vyšel dokonale. Mladý gólman chytil všechny pokusy soupeře, za domácí rozhodl ve čtvrté sérii Bílek. „Měli jsme to připravené dopředu. Kuba nájezdy perfektně vychytal a Bílek dal krásný gól,“ pochvaloval si trenér vítězů Jan Tlačil. „Nájezdy nejsou naše disciplína,“ posteskl si Baďouček.

Extraliga hokeje: Č. Budějovice - Znojmo

Č. Budějovice – Znojmo 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 – 0:0)

Muž zápasu: Turek

Branky a nahrávky: 15. Ptáček (M. Hudec, L. Poživil), 34. Gulaš (Kotrla), rozh. nájezd Bílek – 26. Svoboda (Demel), 40. Selingr (Erat).

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 2625.

Č. Budějovice: R. Turek (na sam. nájezdy Jakub Kovář) – Mucha, Gřegořek, L. Poživil, Ptáček, Toman (44. Frolo), Sičák – Mertl, Vak, Veselý – M. Hudec, Šimánek, Melichárek – Gulaš, Huml, Kotrla – Bílek, Horák, Hřebejk. Trenér Tlačil.

Znojmo: Trvaj – Rýgl, Mojžíš, Tesařík, Bičánek, Švrček, Vyrůbalík, – Erat, Dopita, Selingr – Svoboda, Čachotský, Demel – Růžička, Haman, Sajdl – Kucharczyk, Plášek, Davídek. Trenér Rulík.