Jasné vítězství. Orlí junioři přestříleli Újpest 16:2

Znojmo - Juniorka si v utkání s maďarskou Újpestí otevřela „střelnici". Nedala soupeři jedinou šanci pomyslet na vítězství.

16.1.2014 1

Orlí junior Aleš Pelikán při rozjezdu k souboji o kotouč, obklopen soupeři z maďarské Újpesti.Foto: DENÍK/Romana Černá

Jednoznačné vítězství si znojemští junioři s maďarskou Újpestí zajistili při posledním utkání již v první třetině. V té se z devíti nastřílených branek trefil hned pětkrát Lukáš Nováček. „Nám jako první lajně v první třetině spadlo do branky snad úplně všechno," pochvaloval si Nováček. V tomto střeleckém duchu pokračovali Znojemští i po zbytek utkání.

Úvodní dějství bylo na úspěšné střely bohaté. První domácí formace se po ledě proháněla jako letka plnící svůj účel. Především znojemská formace Špaček Nováček Žemlička dávala hostům lekci a podílela se na rozkladu hostujícího týmu. Hned devět správně zaslaných střel si Znojemští připsali během dvaceti minut.

O pět gólů se postaral znojemský střelec Lukáš Nováček, třikrát dobře mířil jeho spoluhráč Marek Špaček a k jedné se propracoval i Milan Křípal. Maďarští hosté tak nevěděli, kde jim hlava stojí, a poprvé do kabin odcházeli s ostudným skóre 9:0.

Druhá třetina již byla klidnější a k prosazení se dostali i hosté. Ve znojemské bráně se představil Michal Sochor střídající Michala Dovinu.

Hostující tým se herně více zapojil a najížděl i do střeleckých pokusů. V prostřední části hry se ale opět jako první prosadili domácí hráči. Znojemský střelec Matyáš Hložek po sólovém úniku utopil svoji střelu mezi betony hostujícího gólmana a zajistil tak Znojmu desátý gól. Jen minutu nato jej následoval jeho spoluhráč Marek Indruch, který zvýšil vedení domácího týmu na 11:0.

„Už od první minuty jsme doslova až do poslední sekundy měli zápas pod kontrolou," usoudil Indruch.

Došlo však i na prosazení Maďarů, kteří zvládli setřást znojemskou obranu a napálit kotouč nad vyrážečku Sochora. Podruhé z kabin nastoupili Orli s desetibrankovým náskokem a Maďaři ani nedoufali v to, že by tento výsledek dokázali zvrátit. Hned zkraje přišlo další navýšení Orlů, kteří tak zasadili dvanáctý gól v zápase. O ten se zasloužil Marek Indruch, který v útočném pásmu vybojoval puk a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Tomáše Hačeckého.

Třináctý gól domácího týmu pak vstřelil v oslabení Zbyněk Horák. Ve dvaapadesáté minutě se ale ještě podařilo prosadit i hostům.

Následovalo šestašedesát vteřin, ve kterých orlí junioři udeřili hned třikrát. Jako první se po přihrávce Indrucha zpoza brány prosadil David Košťál. Následoval jej po vyhraném buly přesnou střelou Michal Kacetl a jako poslední se předvedl Lukáš Nováček po kombinaci s Markem Špačkem. Znojmo si tak ze zápasu odneslo všechny body. „Rozhodla první třetina, kdy dala naše úvodní formace osm gólů. Je vidět, že Nováček a Špaček chodí trénovat s A-týmem. Za týden ale jedeme do Újpesti a tam už to bude úplně jiné utkání," zdůraznil znojemský trenér juniorů Petr Kučírek.

Autor: Romana Černá