Orli Znojmo prohráli doma s Jihlavou 1:6

Znojmo /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Znojemští hokejisté vsobotu na domácím ledě přivítali devátou Jihlavu, která se přijela Znojmu pomstít za ostudnou prohru 1:5 zminulého společného střetnutí. Ato se jí také povedlo.

17.1.2010

Znojemský Václav Meidl (v červeném) v duelu s JihlavouFoto: Rostislav Pfeffer

Po šedesáti minutách hry, před více než dvěma tisíci diváků, nasázela domácím dokonce šest branek.

Znojemští Orli nevlétli do sobotního utkání příliš šťastně. Zápas byl rozhodnut v podstatě po první dvacetiminutovce, kdy si nechali nastřílet tři branky.

Nejprve se za jihlavskou Duklu trefil Rytnauer, ve třinácté minutě Mareš a o tři minuty později přidal třetí branku zápasu opět Rytnauer.

Zbytek utkání už byl v zásadě v režii hostů. Ve druhé třetině si po dorážce připsal Suk čtvrtou branku a ve třetí třetině ještě další dva góly přidali Hodek a Haluza.

„Hned od začátku jsme věděli, že utkání s Jihlavou bude důležité. Bohužel přístup hráčů rozhodl o výsledku hned v první třetině. Byli jsme nedůrazní, pozdě u puku, chybělo nasazení. Za stavu 0:3 jsme se chtěli pokusit průběh zápasu ještě nějak zvrátit, ale nepodařilo se nám vstřelit kontaktní gól. A i když jsme si ve druhé třetině vytvořili tlak, přišel čtvrtý inkasovaný gól, který rozhodl o zápase,“ rozčiloval se asistent trenéra Milan Kastner.

Orli si za celý zápas nedokázali vytvořit žádnou pořádnou šanci. Výjimkou byla branka Hradeckého čtyři minuty před koncem. Kapitánovi týmu se podařilo téměř na poslední chvíli překonat jihlavského brankáře a zachránit tak alespoň čest svému týmu.

Na druhé straně však byli maximálně spokojení hráči i trenéři Dukly Jihlava. „Dnes musím pochválit práci celého mužstva, protože táhlo za jeden provaz. Všichni naši hráči bojovali na sto procent a odevzdali na ledě maximum. Dělali přesně to, co po nich celou dobu chceme. Toto vítězství si určitě zasloužili, šli mu celou dobu naproti. Byl to pro nás hodně podařený zápas. Měl tempo, jezdilo se nahoru, dolů, byl fyzicky náročný se spoustou kontaktů. Naši hráči to v klidu ustáli,“ vychvaloval svůj tým asistent trenéra Jihlavy Patrik Augusta.

Další utkání čeká znojemské hokejisty již ve středu, kde se v šest večer utkají se čtvrtou Olomoucí na jejím ledě..

Znojmo – Jihlava 1:6 (0:3, 0:1, 1:2). Branky: 56. Hradecký – 5. a 16. Rytnauer, 13. Mareš, 39. Suk, 46. Hodek, 49. Haluza. Rozhodčí: Úlehla – Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:10, navíc Malena (Jihlava) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2103.

Autor: Kateřina Hladíková

17.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Brněnský stadion za Lužánkami v sobotu odpoledne rozezněli Iné Kafé, Michal Hrůza nebo David Koller. Poslechnout si je přišlo několik stovek lidí, neodradilo je zatažené nebe ani to, že největší hvězda festivalu Létofest, Karel Gott, nakonec nevystoupil.
22

Bez největší hvězdy. Legendárního Gotta nahradil za Lužánkami David Koller

Tomáš Martinek, 14.8., 51 cm, 3410 g, Znojmo
7

Novorozená miminka Znojemska 33. týdne 2017

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Olbramkostel /VIDEO/ – Málo frekventovaný železniční přejezd u stanice Olbramkostel na Znojemsku se stal v pátek svědkem nebývalé tragédie. Přímo na přejezdu se srazil osobní motorový vlak se Škodou Octavia. Srážka si vyžádala dva lidské životy.

Armáda chystá velké letecké cvičení Ample Strike

Jižní Morava – Tisícovka českých vojáků, stovky aliančních vojáků z nejméně sedmnácti zemí, velké množství techniky a především vojenské proudové letouny i vrtulníky. To vše znamená blížící se mezinárodní letecké cvičení Ample Strike 2017, do kterého se zapojí také jižní Moravě blízká 22. základna vrtulníkové základny Náměšť nad Oslavou.

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Naplnili roli favorita, ale dřelo to. Znojemští fotbalisté ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1. Po dvou remízách a jedné prohře Jihomoravané konečně slaví plný bodový zisk. „Snad se teď odrazíme k lepším výsledkům,“ oddechl si domácí kouč Jiří Balcárek.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.