Kometa i po roce vyzrála na Znojmo

Znojmo /FOTOGALERIE/ - Brněnští hokejisté si vúvodním duelu letního Tipsport Cupu poradili sOrly. Na jejich ledě zvítězili 4:1, ikdyž se na začátku trápili.

4.8.2009

Kotel fanoušků Komety.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Znovu po roce si brněnští fanoušci ve Znojmě vychutnávali vítězné ódy. Hokejová Kometa před čtyřmi tisícovkami diváků navázala na loňský triumf v Tipsport Cupu.

V úterním prvním zápase letního poháru vyhrála na ledě Orlů 4:1, když vládla především ve druhé třetině. V ní vstřelila všechny čtyři branky.

„Rozhodly dvě chyby. Jednou jsme nechali puk na modré čáře a podruhé nám zbytečně přešli střední pásmo. Ale beru dnešek jako premiéru. Všichni hráči se snažili a makali. To je důležíté,“ komentoval průběh zápasu znojemský kouč Jan Neliba.

Jeho svěřenci přitom na extraligového nováčka vlétli sebevědomě a modrobílé přehrávali. „Úvodní třetina byla z naší strany katastrofální. Nebruslili jsme, hráli jsem opět komplikovaně a podle toho to vypadalo,“ kritizoval asistent brněnského kouče Václav Baďouček laxní úvod.

Orli zásluhou Vladimíra Kýhose mladšího vedli po první dvacetiminutovce 1:0. „Byly v tom trošku emoce. Chtěl jsem dát góla tátovi, co by ne?" smál se po zápase syn brněnského kouče.Ve Znojmě hostuje právě z Komety.

Jeho se po operaci kolene ještě neobjevil na brněnské lavičce, z hlediště ovšem sledoval výkon svých svěřenců. Modrobílí ovládli první zápas skupiny D ve druhé třetině. Dopita po krásné Selingrově přihrávce vyrovnával na 1:1, o dvě minuty se pohotově trefil Korhoň. Další dvě smrtelné rány zasadily Brňané Orlům v přesilovkách.

Kometa zvítězila i ve třetím přípravném zápase. „Ale musíme zjednodušit přechod do útočného pásma. Pouštěli jsme Znojmo do přečíslení. V extralize už mohl být zápas rozhodnutý po první třetině v náš neprospěch,“ uvědomuje si Baďouček.

Autor: Tomáš Svoboda

4.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Druhá etapa čištění Bořího lesa se blíží ke konci. Průzkum chtějí urychlit

Břeclav, Valtice /FOTOGALERIE/ - Dva nálezy za pár minut našel pyrotechnik při čtvrteční ukázce průzkumu Bořího lesa mezi Valticemi a Břeclaví. Jeden byl pravděpodobně střepina, druhý zřejmě munice určená k likvidaci. „Je to nahodilé, může se stát, že jste hodinu bez nálezu a pak přijdete na místo, které musíte přerýt jako záhon mrkví, protože jeden nález navazuje na druhý,“ řekl Jiří Chládek, hlavní pyrotechnik specializované firmy, která průzkum provádí.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Teror v Barceloně: Lidé se bojí zajít si i pro jídlo, říká Hodoňanka

Hodonín – S nervozitou sleduje vývoj události okolo teroristických útoků ve španělské Barceloně. Čeká na zprávy, píše si se známými. Třicetiletá Monika Baldriánová z Hodonína strávila na Pyrenejském poloostrově několik let. A přestože kontakt s lidmi z oblíbené země udržuje už jen na dálku, vraždění radikálů ji nesmírně zasáhlo.

Jsme ohromení, chválí obránce Šuláka v Detroitu

Brno – Zatímco jeho bývalí spoluhráči ze Znojma už se prohánějí po ledě v přípravných zápasech, Libor Šulák zatím jen individuálně trénuje. Proto ho potěšila pozvánka do hokejového národního týmu na dvojutkání se Slovenskem příští středu v Třinci a o den později v Žilině.