Kvalita týmu? Výsledkově vypadá nejlíp za poslední roky, říká hokejista Bartoš

Znojmo /ROZHOVOR/ – Gólem zavelel k mohutnému obratu a nakonec i devastaci soupeře. Hokejoví Orli v nedělním osmém kole po dvou třetinách duelu s Lublaní prohrávali, což se jim v této sezoně zatím příliš nestává. Mladý forvard David Bartoš však hned v úvodu posledního dějství vyrovnal v přesilovce na 2:2 a dal podnět k náporu domácích Orlů, kteří nakonec vyhráli přesvědčivě 7:2. „Nevím, zda byl můj gól zlomový, ale nakopl nás. Spadla z nás nervozita a vše šlo pak každému líp," usmívá se zanedlouho čtyřiadvacetiletý Bartoš.

6.10.2015

Vyjma výpadku na ledě Vídně jste poprvé obdrželi víc jak jeden gól. Je to špatně?

(Úsměv) Samozřejmě, každá branka v naší síti je špatná. Ale s Lublaní šlo o velice těžký duel. Hodně těžce jsme se přes její hráče dostávali.

Po dvou třetinách jste prohrávali 1:2. To se vám letos moc nestává. Znervóznělo vás to?

Spíš jsme nebyli úplně v klidu první dvě třetiny. Puky nám odskakovali z hokejek a moc se nám nedařilo. Ve druhé přestávce jsme si v kabině něco důrazně řekli a naštěstí se náš výkon zvedl.

Hned zkraje poslední části jste vyrovnal na 2:2. Šlo o zásadní zlom v zápase?

Nevím, zda můj gól znamenal nějaký zlom. Uklidnil nás však a spadlo to z nás. Pak se nám hrálo lehčeji a přišly i další branky.

Před poslední třetinou i trenér Jiří Režnar promíchal sestavu. O co šlo?

Stáhl hru na tři lajny a trochu pozměnil složení útoků. Ale ani jsem to moc nezaznamenal. Soustředil jsem se na to, kdy mám jít na led já a okolo sebe jsem se moc nekoukal.

S Lublaní jste dvě třetiny duelu hráli vyrovnanou partii. Výsledek asi úplně nekoresponduje s předvedenou hrou obou mužstev…

Slovinci se ukázali jako velmi vyspělý soupeř, jeden z nejsilnějších, se kterými jsme se zatím střetli. Věděli, jak na nás hrát, jejich odpor jsme zlomili až v závěru.

V pátek v noci jste cestovali z vítězného utkání v dalekém Dornbirnu. Poznal jste v neděli v nohou strávené hodiny v autobuse?

Není to úplně jednoduché. V autobuse jsme se sice natáhli, ale není to postel. Do Znojma jsme dorazili v sobotu ráno, takže byl ještě čas to dospat.

V osmi zápasech jste pobral sedm bodů. Přitom za minulou sezonu jste jich měl deset. Se startem musíte být spokojený…

Netvrdím, že nesleduji statistiky, ale když se daří týmu, tak funguje i to ostatní. Na vlně úspěchu se vezu i já.

V čem spatřujete největší přednosti Orlů?