VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lattner: Letos se v týmu Orlů sešla parta skvělých lidí

Znojmo – Hokejového univerzála Jana Lattnera mrzí, že Orlům hokejová sezona již skončila. Jak řekl pro Znojemský deník, cílem týmu Orlů bylo vyhrát. Hlavu však nevěší, a z nepostoupení si bere poučení, že je stále co zdokonalovat. Navíc se podle něj i jeho spoluhráčů sešla ve Znojmě skvělá parta lidí, se kterou byla radost spolupracovat.

19.3.2014
SDÍLEJ:

Znojemský hokejový útočník Jan Lattner při utkání s Linzem.Foto: DENÍK/Romana Černá

O přestupu do jiného týmu či soutěže Lattner nepřemýšlí, ale kdyby mu přišla zajímavá nabídka, určitě by o ní uvažoval. Hokej je pro něj vším: prací a zároveň i koníčkem. Brzy bude hrát dvacátým rokem a doufá v to, že ještě patnáct let hrát vydrží. Během utkání moc nepřemýšlí, jen hraje. Bitky jsou podle něj oživením zápasu jak pro diváky, tak pro samotné hráče a dokonce i motivací.

Jak vnímáte fakt, že se vám nepodařilo postoupit?

Teď už ze mě opadly emoce, ale hned po zápase jsem byl hodně zklamaný z toho, že jsme vypadli. Měli jsme dané cíle, dostat se co nejdál v play-off. Měli jsme i cíl to vyhrát, ale bohužel…

V čem vidíte příčinu neúspěchu?

Myslím si, že Linz byl lepší a důraznější před oběma brankami. My jsme se těžko dostávali do šancí před jejich bránou. Navíc jsme od nich byli dosekaní, dá se říct že i domlácení. A před naší bránou jsme na ně byli zase příliš hodní a oni dávali lehké góly.

Nyní se dost řeší zranění hráčů v utkání s Linzem, jak to vidíte vy?

Sám Adam říkal, že to bylo asi až moc, jak je zranili. Nevím, zda hráč, který Adama srazil, to udělal s úmyslem, to ví asi jen on sám, zda ho chtěl zákeřně zranit, nebo ne. Já si myslím, že takovéto zákroky do hokeje rozhodně nepatří. Měl by být určitě jistý respekt ke spoluhráčům i protihráčům a mělo by se hrát fair-play.

Nepociťoval jste potřebu Adama pomstít?

Možná kdybych byl v té situaci, kdy se to stalo na ledě, tak bych do toho nejspíš nějak zasáhl, těžko říct, co by se mi v té chvíli dělo v hlavě. Ale asi bych ho pomstít chtěl. Linečtí hráči však dostali trest pět minut a pak stejně odešli do kabin, takže to ani nešlo.

Myslíte si, že nepostoupení je i otázka rozpočtu?

Všechno je to v dnešní době o penězích. Ale myslím si, že můžu říct i za ostatní, že s tím málem, které máme třeba oproti Salzburgu, jsme, co se týče hráčského kádru, na tom dobře. Dokážeme jim jako tým konkurovat i s jejich velice kvalitními a drahými hráči. S rozpočtem, který máme oproti jiným týmům, si myslím, že jsme dokázali, že zvládáme postavit dobrý tým, a důkazem je i to, že jsme se do play-off vůbec dostali. Navíc týmy, které mají dostatek peněz, si mohou dovolit koupit hotového hráče, který jen přijede, nastoupí a hraje. Kdežto u nás se snaží pan Ohera dávat šanci i mladým hráčům, aby se rozvíjeli, zdokonalovali a nabírali zkušenosti. A i přesto dokážeme konkurovat silným a kvalitním týmům, což už přeci o něčem vypovídá.

Kolují různé spekulace, že o vás má zájem tým z KHL, případně i z dalších soutěží. Je tedy možné, že už tu další sezonu nebudete?

Já jsem toto v průběhu sezony vůbec nechtěl řešit. V play-off jsem se chtěl soustředit jen na hru a nevnímat nějaké přestupy. Zatím si myslím, že je ještě dost času do začátku příští sezony něco řešit. Já mám zatím smlouvu tady ve Znojmě a jsem hráčem Orlů. O žádné nabídce v KHL nevím. Má to na starosti můj agent, který víceméně řeší všechno za mě. Zatím mi ohledně nějaké zajímavé nabídky nevolal.

Kdyby vám lákavá nabídka přišla, přijal byste ji?

Záleželo by na domluvě s vedením klubu. Také na tom, jaká by ta nabídka byla a kam by byla. Zda by to bylo výhodné pro mě, pro tým a pro klub. Určitě chci jít sbírat zkušenosti někam do zahraničí, ale zatím mám smlouvu tady ve Znojmě ještě na rok. Já už pátý nebo šestý rok hraji tady za muže, takže už i sám pociťuji, že je čas zkusit něco nového a nasbírat další zkušenosti. Ale abych řekl pravdu, EBEL je pro mě velice kvalitní soutěž, vyhovuje mi styl, který se v ní hraje: nahoru a dolů, hodně srážení. Záleží prostě na nabídce. Kdybych dostal nabídku třeba z Hradce Králové, tak tam bych nešel, protože vím, že by mi nevyhovoval jejich styl bránění.

Jak hodnotíte tuto sezonu oproti minulým?

V EBEL jsme už třetí rok, takže jsme dostatečně rozkoukaní. Před sezonou jsme si dali cíle, které jsme postupně plnili. Bohužel ten poslední nám nevyšel, ale když se na to podívám zpětně, tak to byla dobrá sezona. Že nevyšlo play-off mě mrzí, ale zase to vede k zamyšlení, že je asi potřeba něco zlepšit.

A co kádr, jak hodnotíte letošní složení?

Díval jsem se na rozhovor s Jirkou Berounem na webu Orlů, který ho dělal hned po posledním zápase s Linzem, a s tím, co řekl, můžu jedině souhlasit. Letos se tu sešla neskutečná parta skvělých lidí. Všichni jsme si sedli, nikdo nevyčníval, nikdo si nechtěl nic dokazovat, táhli jsme za jeden provaz a měli jeden cíl. Celou sezonu jsme byli jedna velká parta, na ledě i mimo něj, prostě jeden tým. A takové složení, jaké tu bylo letos, jsem zatím opravdu nezažil. Není co vytknout.

Takže si myslíte, že i změna trenéra byla dobrým krokem?

Rozhodně, pan Režnar je skvělý trenér. Je dobře, že bude pokračovat i v další sezoně. Má dobrý styl, nechává nás hrát víceméně náš hokej. Hodně se snaží s námi komunikovat. Osobně jsem moc rád, protože mi dává spoustu prostoru na ledě, za což je každý hráč vděčný. Protože to znamená, že mu trenér věří.

Co si myslíte o rvačkách v EBEL?

My jsme Češi a jsme víceméně takové hračičky. Chceme si hrát s pukem a nervat se. Ale zase si myslím, že to k play-off patří: tvrdé srážky, občas nějaká ta bitka. Třeba jak jsme prohrávali teď v Linci, porval se Zdeněk Blatný. Když se to stane, tak vás to vlastně nakopne a namotivuje. Někdy se holt necháte zbytečně vyhecovat a je z toho šarvátka. Ale v některých chvílích to není na škodu, jak pro fanoušky, tak pro motivaci týmu.

Když taková chvíle přijde, přemýšlíte, nebo vás ovládá jen adrenalin?

Já osobně z vlastní zkušenosti můžu říct, že vám ani neprobíhá nic hlavou, snažíte se jen mlátit, mlátit a mlátit, když to jde. A když to nejde, tak jen dostáváte, dostáváte a dostáváte. V ten okamžik neprobíhá hlavou to, co říkal trenér o bitkách. Prostě nemyslím. Všechno se v hlavě vypne a jen se rvu.

Co se vám honí hlavou při zápase?

Při hře se ani nijak nesnažím přemýšlet, jsou to takové přirozené pochody. Z vlastní zkušenosti vím, že když je v hlavě těch myšlenek moc a člověk se soustředí a naplánuje si, co chce udělat, tak se to nepovede. Když hraji spontánně a mám v sobě zažité pokyny z tréninku, tak hlava vlastně ví, co má dělat, a dává povely tělu automaticky. Nějaké myšlenky třeba probíhají, jako kde se pohybuje můj spoluhráč a že mu tam můžu poslat přihrávku, ale jinak se nesnažím moc myslet a prostě jen hraju.

Co pro vás hokej znamená?

Příští rok začnu dvacátou sezonu, co hokej hraji. Je to už nějaká doba, takže mi hokej přirostl k srdci. Já to mám jako práci a zároveň i koníčka. Říká se, že to nejde, aby se koníček stal prací a stále zůstal i koníčkem, ale já to tak opravdu mám. Na stadion se těším, jsou tam skvělí lidé. Dělám hokej celý život a asi bych už nikdy nic jiného dělat nechtěl. Hrát bych určitě ještě patnáct let chtěl, když vydrží zdraví a budu mít kondici.

Autor: Romana Černá

19.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tomáš Martinek, 14.8., 51 cm, 3410 g, Znojmo
7

Novorozená miminka Znojemska 33. týdne 2017

V pátek 18. srpna vjela u železniční stanice Olbramkostel na Znojemsku na železniční přejezd Octavia v době, kdy tudy projížděl motorový vlak. Při srážce zemřeli dva lidé, dítě ve vážném stavu transportovali záchranáři vrtulníkem do Brna.
AKTUALIZOVÁNO
24

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Armáda chystá velké letecké cvičení Ample Strike

Jižní Morava – Tisícovka českých vojáků, stovky aliančních vojáků z nejméně sedmnácti zemí, velké množství techniky a především vojenské proudové letouny i vrtulníky. To vše znamená blížící se mezinárodní letecké cvičení Ample Strike 2017, do kterého se zapojí také jižní Moravě blízká 22. základna vrtulníkové základny Náměšť nad Oslavou.

AKTUALIZOVÁNO

Úleva. Znojmo má první výhru, Frýdek-Místek přehrálo 2:1

Znojmo /FOTOGALERIE/ – Naplnili roli favorita, ale dřelo to. Znojemští fotbalisté ve čtvrtém kole druhé ligy doma jednou přišli o vedení proti Frýdku-Místku, nakonec jej však dokázali přehrát 2:1. Po dvou remízách a jedné prohře Jihomoravané konečně slaví plný bodový zisk. „Snad se teď odrazíme k lepším výsledkům,“ oddechl si domácí kouč Jiří Balcárek.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.

Druhá etapa čištění Bořího lesa se blíží ke konci. Průzkum chtějí urychlit

Břeclav, Valtice /FOTOGALERIE/ - Dva nálezy za pár minut našel pyrotechnik při čtvrteční ukázce průzkumu Bořího lesa mezi Valticemi a Břeclaví. Jeden byl pravděpodobně střepina, druhý zřejmě munice určená k likvidaci. „Je to nahodilé, může se stát, že jste hodinu bez nálezu a pak přijdete na místo, které musíte přerýt jako záhon mrkví, protože jeden nález navazuje na druhý,“ řekl Jiří Chládek, hlavní pyrotechnik specializované firmy, která průzkum provádí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení