První třetina byla jednou velkou nudou. Nikdo nechtěl udělat chybu, nikdo nechtěl inkasovat první. To potvrdil i hostující trenér Radim Rulík: „V první třetině to byl oboustranně opatrný hokej a čekalo se, kdo udělá první chybu.“ S tím souhlasil i domácí kapitán Richard Král: „Dnes to byl klasický zápas o prvním gólu. Také jsme udělali méně chyb než Znojmo.“

Nakonec to byla Boleslav, kdo se dostal do klíčového vedení. Tři minuty po polovině zápasu napřáhl od modré při přesilové hře obránce Zíb a v Metrostav Areně propukly oslavy. Hostující hráči se snažili o vyrovnání, ale naráželi na precizně chytajícího Schwarze. Druhé branky se domácí diváci dočkali po třech minutách třetí části.

Nejlepší domácí hráč zápasu Lukáš Handlovský využil přihrávky Jana Nováka a zvýšil na dva nula a nádhernou střelou pod horní tyčku. Hostující trenér Rulík viděl druhou branku jako zlomový bod zápasu: „Čekali jsme zlepšení naší hry ve třetí třetině, ale druhá branka nás definitivně srazila do kolen.“

Domácí věděli, že nesmí chybovat, aby Znojmo nepustili na dostřel. To se jim dařilo neustálou opatrnou hrou ze zajištěné obrany. Definitivní rozhodnutí zápasu přinesla sedm minut před koncem branka Klimenty. „Při té brance jsem měl skórovat už na poprvé, ale Trvaj mě skvěle vychytal. Naštěstí tam puk zůstal ležet a já ho jenom doklepnul do branky,“ popisoval boleslavský střelec.

V samotném závěru ještě dorazil nervózního soupeře David Vrbata a Metrostav Arena mohla začít slavit. Druhou domácí nulu v řadě navíc mohl slavit brankář Marek Schwarz.

BK Mladá Boleslav – HC Znojemští Orli 4:0

Třetiny:
0:0, 1:0, 3:0
Nejlepší hráč: Lukáš Handlovský

Ml. Boleslav: Schwarz – Novák, Benda, Bauer, Čížek, Brňák, Zíb, Kočí – Nouza, Král, Handlovský – Důras, Boháč, Klimemta – Vrbata, Padělek, Pšurný – Gajovský, Rod, Sýkora. Trenér: Šindel.

Znojmo: Trvaj – Vyrůbalík, Bičánek, Chvátal, Rýgl, Tesařík, Mojžíš, Svrček – Selingr, Dopita, Kucharczyk – Svoboda, Procházka, Demel – Čachotský, Haman, Plášek – Řípa, Sajdl, Erat. Trenér: Rulík.

Branky a nahrávky: 33. Zíb (Klimenta), 43. Handlovský (Novák), 53. Klimenta (Důras), 60. D. Vrbata (Zíb)

Rozhodčí: Homola, Hradil – Kis, Pavlovič. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2564.