Nejdelší zápas Orlů skončil v 83. minutě. Znojmu po další prohře skončila sezona

Znojmo - Dramatický závěr sezony. Hokejisté Znojma nezopakují loňskou jízdu až do finále a konči ve čtvrtfinále. Klagenfurt ovládl po nedělní porážce Orlů 2:3 po prodloužení sérii jednoznačně 4:0.

5.3.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Ludmila Korešová

Nejdelší zápas v historii na znojemském ledě Orlům zhořkl. Sezona jim skončila hned ve čtvrtfinále.

Do čtvrtého zápasu čtvrtfinálové série mezinárodní EBEL vstoupili hokejisté Znojma s pozměněnými útoky. Duel se od prvních minut mohl těšit skvělé divácké atmosféře. Přicestovalo totiž mnoho klagenfurtských fanoušků.

Po půl minutě utkání se dostali Orli do první vyložené šance. Colton Yellow Horn naservíroval svoji nahrávku na Davida Bartoše, jenž však ztroskotal na Tomáši Dubovi.

V šesté minutě provětral lapačku českého gólmana v brance hostů Teddy Da Costa. Osmá minuta přinesla příležitosti na obou stranách kluziště. U Orlů stálo štěstí, když Manuel Geier v rozhodující okamžik nesledoval hru a nemohl tak zakončit do prázdné branky. Na opačné straně se k nebezpečné dorážce dostal Jan Šeda a trefil tyčku.

Ve stejný okamžik poslali rozhodčí na dvě minuty Štěpána Csamanga a po jeho návratu pro změnu Da Costu. Obě oslabení Znojmo spolehlivě ubránilo a po chybě obrany Klagenfurtu měl velkou příležitost Yellow Horn, ale bekhendem na Dubu nevyzrál.

V šestnácté minutě přihrál Jamie Lundmark Manuele Ganahlovi, jenž dopravil kotouč do sítě nohou a po poradě u videa úmyslně.

Do druhé třetiny ale Klagenfurt vstoupil úspěšněji a ve dvaadvacáté minutě se střelou z mezikruží prosadil Stefan Geier.

V šestadvacáté minutě byl v útočném pásmu Znojma sestřelen Martin Podešva, ale rozhodčí zůstali v klidu a z protiútoku zahrozil Lundmark. Naopak byl vzápětí vyloučen Yellow Horn.

Orli dřeli a do výborné šance se dostal znojemský odchovanec Marek Špaček. Napoprvé mu to nevyšlo. Vzápětí ale stejný hráč nahodil puk na branku a bylo vyrovnáno!

Postupně se na ledě objevovaly čím dál více emoce a šarvátky. Obrovskou šanci spálil Libor Šulák, když tečoval kotouč mimo tři tyče od Da Costy. Znojmo po ledě doslova létalo.

Ve dvaačtyřicáté minutě unikal sám na Marka Schwarze Manuel Geier, ale přestřelil. Poté hrálo Znojmo vůbec první klasickou přesilovku a vedlo si dobře. Chyběl už jen gól. Následovala ale další a ta už byla využita. Střelou z mezikruží se trefil kanadský obránce s italským pasem Sean McMonagle.

Vzápětí šli ale Orli do čtyř. Znojemští se bránili skvěle a nedovolili soupeři žádnou vyloženou šanci. Ta ale nakonec přeci jen přišla a s ní i vyrovnání na 2:2. K odraženému kotouči se dostal Stefan Geier a kolem betonu Schwarze poslal puk do sítě.

Oba týmy se následně hlídaly a pozorně bránily. Tři a půl minuty před koncem zápasu byl přísně vyloučen Da Costa a Orly čekaly těžké chvíle. Po minutě fauloval i Mark Hurtubise a pokračovalo se ve čtyřech. Krátce si zahráli přesilovku i Znojemští, ale kýžený gól nevstřelili.

Gól nepadl ani v prvním prodloužení a o vítězi tak rozhodla až třiaosmdesátá minuta, kdy Klagenfurt poslal do semifinále zkušený Thomas Koch. „Krátce po zápase jsem samozřejmě velmi zklamaný, stále jsem věřil, že to nějak dokážeme zdramatizovat. Soupeř měl v sérii prostě mnohem více štěstí a takový je hokej i život. Tolik vlastních golů jsem asi nezažil,“ poznamenal trenér Roman Šimíček.

Orli Znojmo – EC-KAC 2:3 pr. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Špaček (Plíhal, Stehlík), 48. McMonagle (Yellow Horn, Lakos) – 22. S. Geier, 53. S. Geier (Kapstad), 83. Koch.
Rozhodčí: Lemelin, Siegel – Nothegger, Verworner. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:0. Diváci: 3307. Střely: 41:36.

Znojmo: Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Da Costa, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Plíhal, Novák – Beroun, Pucher, Podešva – Csamangó, Šeda, Györi – Hughesman.

Klagenfurt: Duba – Kapstad, Fischer, Robar, Schumnig, Strong, Duller, Kurath – Geier M., Koch, Geier S. – Richter, Hurtubise, Pance – Ganahl, Neal, Lundmark – Schettina, Hundertpfund, Brucker – Vallant.

5.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
Na silnici I/53 za Lechovicemi u Čejkovic se srazila dvě osobní auta a autobus.
4

Řidič předjížděl na zákazu. Po čelní srážce pro zraněného přiletěl vrtulník

Novou cyklostezku ze Starovic vyhlížejí hlavně školáci

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Horňácké slavnosti slaví 60 let. Festival v Brně připomene Mendela

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Pestrost lidových krojů, bohatý program, místní speciality od pečených až po tekuté a pohostinnost regionu na úpatí Bílých Karpat. To všechno nabízejí Horňácké slavnosti. Festival letos okoření oslavy šedesáti let od založení.

Pošta Partner: za dovolenou hrozí pokuta

Jižní Morava – Tři čtvrtě roku neměla dovolenou Kateřina Svobodová z Šakvic na Břeclavsku. Kromě květinářství provozuje totiž v obci pobočku pošty v režimu Partner. Postrádá ale zástupce, který by ji po dobu delšího volna nahradil. „Nemohu si dovolit nikoho zaměstnat. Když jsem službu přebírala, pošta mi slibovala, že budu mít zástup. Všechno je ale jinak,“ naznačila podnikatelka Svobodová.

Létající talíř místo míčku? V Pohořelicích postaví discgolfové hřiště

Pohořelice – Možnost zahrát si discgolf dostanou lidé v Pohořelicích. Hřiště plánují zástupci města vytvořit v místním parku letos v září. Discgolf je hra vymyšlená v Americe v sedmdesátých letech minulého století. Principem je stejně jako při golfu obejít hřiště a zahrát na co nejmenší počet pokusů. Místo míčku se však používá létající talíř a hráči se trefují do závěsných košů.