Lídr prvoligové hokejové tabulky z Chomutova s přehledem vyhrál 6:2 a z jihu Moravy si odváží zasloužené tři body.

Zpočátku to přitom tak jednoznačně nevypadalo. V končící šestnácté minutě první třetiny totiž otevřel skóre znojemský Adam Havlík, kterému do střelecké pozice přihrával Peter Sojčík. Za minutu a půl ale srovnal Milan Kraft a hokejisté tak do kabin odcházeli za stavu 1:1.

Druhá třetina už ale patřila hostům, když nejprve Radek Duda ve dvaadvacáté minutě a potom Zdeněk Tauš v pětadvacáté zatížili znojemské konto. V pětatřicáté minutě pak ještě přeci jen dostal Znojmo na dostřel od soupeřů Tomáš Hradecký.

To ale bylo ze strany Orlů vše. Ve třetí třetině už totiž Chomutov Znojmo dokonale přehrál. Za zády domácího Luboše Horčičky skončily v rozpětí třinácti minut hned tři střely.

Více než sedmnáct set diváků tak vidělo chomutovskou lekci z efektivity. Zatímco hosté byli úspěšní v šesti případech z devětatřiceti střel mířících na bránu, Znojmo se trefilo jen dvakrát z dvaatřiceti ran. Znojemský brankář Luboš Hořčička tak odcházel do kabin se čtyřiaosmdesáti procentní úspěšností, zatímco jeho rival z chomutovské branky Miroslav Hanuljak s téměř čtyřiadevadesáti procentní.

Hlavní sudí Petr Blecha rozdal za celý zápas třináct dvouminutových trestů, jak Znojmo tak Chomutov přitom využilo po dvou přesilovkách. O kvalitě hostů ale svědčí i fakt, že ti skórovali i ve vlastním oslabení.

Orli budou mít možnost vylepšit si bilanci už tuto sobotu, kdy zajíždí na led Dukly Jihlava. Ta byla před desátým kolem jen o dvě příčky v tabulce výše než Znojmo. A ve včerejším zápase rovněž prohrála. Venku podlehla Chrudimi.