Vídeň těsně před koncem potrestala vyloučení Petra Mrázka, který dostal dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí. Po čtvrtém zásahu hostů už nepomohla ani hra bez brankáře Marka Schwarze.

Třetí třetina se přitom Znojmu vydařila, protože v ní dokázalo stáhnout dvougólový náskok soupeře. V rozmezí 33 vteřin ve 49. minutě skórovali Mrázek s Radkem Čípem, který navázal na svoji branku z úvodní části hry. Pouhých patnáct vteřin dělilo hokejové Orly aspoň od zisku jednoho bodu v derby s Vídní v devátém kole mezinárodní soutěže EBEL.Zdroj: DENÍK/Martin Smejkal

Mrázek skóroval přesnou ránou po vyhraném buly Davida Bartoše, Číp proměnil ve vyrovnání sraženou střelu Coltona Yellow Horna. „Myslím, že jsme byli od druhé třetiny místy lepší mužstvo na ledě. V první části to bylo z naší strany trochu ustrašené, ale něco jsme si v kabině řekli a zjistili, že se s Vídní dá hrát hokej. Respekt byl zbytečný a naše nasazení ve zbytku zápasu bylo obrovské,“ ocenil výkon svých svěřenců Šimíček.

Zatímco Vídeň zůstává v novém ročníku EBEL stále bez porážky na prvním místě, Znojmo je na čtvrté pozici a už v neděli v půl šesté večer přivítá na svém stadionu Graz. „Věřím, že takový zápas mužstvo nakopne a v neděli podáme minimálně stejný výkon,“ dodal Šimíček.

Fotograf přefotil všech dvacet Muchových pláten cyklu Slovanská epopej.
Jan William Drnek nafotil Slovanskou epopej. Z fotek vznikne obrazová kniha

Orli Znojmo - Vídeň 3:4

Třetiny: 0:2, 1:1, 2:1. Branky a nahrávky: 22. Číp (Němec, Plíhal), 49. Mrázek (Yellow Horn, Bartoš), 49. Číp (Yellow Horn, Bartoš) – 1. Holzapfel (Brocklehurst), 17. Holzapfel (Nödl, Fraser), 40. McKiernan (Holzapfel, Pollastrone), 60. McKiernan (Brocklehurst, Tessier). Rozhodčí: Fichtner, Lemelin – Gatol, Nemeth. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3704. Střely na branku: 36:31.

Orli: Schwarz – Stehlík, Pohl, Lattner, Bořuta, Biro, Šnajnar, Zajíc – Csamangó, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Novák, Guman, Račuk – Špaček.