Orli porazili Kadaň 4:2

Znojmo – Dvanácté kolo první hokejové ligy skončilo vítězstvím Znojma. Tentokrát bez prodloužení a samostatných nájezdů. Na domácím ledě svedli Orli dramatický zápas sjedenáctým týmem tabulky SK Kadaní.

23.10.2010

Znojemští Orli (v bílém) padli. Ilustrační fotografie.Foto: Deník/Karel Pech

Během prvních dvou dějství byl výkon obou mužstev vyrovnaný. Hokej plný zvratů ve třetí třetině sledovalo téměř patnáct set diváků. Hned vúvodu se hosté dostali do vedení. Poté však Orlům narostla křídla a díky třem vstřeleným brankám dokázali výsledek utkání zvrátit ve svůj prospěch. Znojmo zvítězilo 4:2.

Do utkání vstoupila obě mužstva zostra. Šance se objevily na obou stranách, vedení se však ve třinácté minutě ujali domácí. Autorem prvního gólu zápasu se stal teprve devatenáctiletý obránce Martin Pláněk. Nováček vseniorské soutěži si při střelbě svého premiérového gólu vprvní lize počínal naprosto zkušeně. Po asistenci Staňka a Havlíka našel Pláněk skulinku nad lapačkou hostujícího gólmana Závorky a zavěsil puk těsně pod břevno. Otevřel tak skóre na 1:0 pro Znojmo.

Ve druhé třetině čelili Orli velkému tlaku kadaňského soupeře. Domácí brankář Horčička mu za podpory ostatních hráčů úspěšně odolával až do osmatřicáté minuty, kdy se o vyrovnání skóre postaral hostující Jiří Charousek. Po předchozí promarněné šanci, kdy Charousek přestřelil odkrytou branku, se mu po nápadité přihrávce Rohana podařilo krásnou ranou příklepem pod břevno překonat domácího Horčičku. Tím srovnal skóre na 1:1 a zpečetil tak dobrý výkon svého týmu ve druhé dvacetiminutovce.

Třetí dějství bylo plné tvrdého hokeje a zvratů. Poslední akce Charouska dostala hostující Kadaň na koně. Herní převahu předvedli kadaňští už ve třiačtyřicáté minutě. Balász nahodil naslepo do brankoviště, kde se puk odrazil od brusle jednoho zhráčů přímo na hokejku Jakuba Bauera, který dorážkou překvapil znojemského Horčičku. Bauer poslal hosty do vedení 2:1.

Jedenapadesátá minuta utkání přinesla opět naději na domácí vítězství. Ostřílený útočník Radek Haman srovnal na 2:2. Jeho příklep nadzvedla hokejka bránícího hráče. Puk se na chvíli ztratil zdohledu hráčů i diváků. Kadaňský Závorka šel do rozkleku, a když se zvedal, puk mu pomalým lobem zapadl za záda do branky. Asistenci si připsal Rachůnek.

Hned po třech minutách dostal diváky do varu svou akcí znojemský Martin Podešva. Využil přečíslení a po přihrávce Hradeckého prostřelil soupeřova brankáře ranou kpravé tyči. Znojmo se dostalo do vedení 3:2. Druhá asistence připadla na konto Berouna.

Atmosféra na ledě houstla a soubojů přibývalo. Vylučovalo se na obou stranách. Vsamém závěru utkání, kdy byla obě mužstva oslabena o jednoho hráče, se hostující Kadaň rozhodla odvolat zledu brankáře. Po buly však hosté ztratili puk. Toho využil domácí Jiří Beroun, který bez problémů umístil puk do prázdné branky. Svým gólem bez asistence zvýšil všedesáté minutě Beroun vedení Znojma na 4:2. Do konce zápasu vyloučili ještě rozhodčí po jednom hráči na obou stranách. Výsledek ale zůstal beze změny. Orli Znojmo porazili SK Kadaň 4:2.

„Podali jsme dobrý výkon. Ve druhé třetině jsme se dostali trochu do útlumu, ale ve třetím dějství jsme soupeře do pásma příliš nepouštěli. A když už, tak jsme to měli pod kontrolou. Je dobře, že se hráči po druhé třetině, kdy to nevypadalo moc dobře, zvedli a nakonec to dotáhli do vítězného konce,“ řekl po utkání trenér domácích Orlů Karel Soudek.

Orlům se sérii remízových výsledků podařilo vsobotním utkání přerušit. Sdvaadvaceti body se posunuli na čtvrté místo vtabulce. Oproti tomu Kadaň ke svým šesti prohrám přidala další a vsoučasné chvíli je na jedenáctém místě.

„Myslím si, že ve druhé třetině jsme byli lepší. Měli jsme hodně příležitostí, ale bohužel jsme vstřelili jen jeden gól. Pak se nám sice ještě podařilo dát na začátku třetí dvacetiminutovky branku na 2:1, ale následně jsme inkasovali, když se puk šťastně odrazil a obloučkem spadl do branky. Poté jsme udělali hrubou individuální chybu a soupeř to potrestal dalším gólem. Bohužel tedy nemámě žádný bod,“ povzdechl si trenér Kadaně Mikuláš Antonik.

JITKA PŘIBYLOVÁ

23.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Zarážení hory pomáhá ochránit vinohrady. Vinaři soudili i skupinku zlodějů

Tasovice /VIDEO/ - Slavnost Zarážení hory pořádali v sobotu už potřetí obyvatelé Tasovic a Spolek vinařů svatého Klementa. Všude bylo plno vína, krojů a moravských písní. "Věřím, že se všichni při písničce a skleničce dobrého vína společně pobavíme a navíc pomůžeme ochránit naše vinohrady v době zrání před chorobami, špačky, zlým počasím a zloději. Hrdě můžeme prohlásit, že naše právo platí už od šestého století," řekl na úvod za pořadatele slavnosti František Houšť.

Kometa a Orli se bijí i v přípravě: Nenecháme si všechno líbit, říkají

Brno, Znojmo – Přátelské utkání v hokeji? Spíš používejme termín přípravné. O nevraživost a bitky totiž není nouze ani v letošním létě. I hokejisté jihomoravských celků Komety Brno a Orlů Znojmo už při prověrkách na novou sezonu shodili rukavice. „Párkrát jsem se porval i v přátelácích. Nerozlišuju, jestli je to příprava, nebo ostrý zápas, každý jde do utkání naplno,“ řekl znojemský bek Jan Lattner.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Vyškov - Jednu košili nosí, i když ne dennodenně, už patnáct let. Přesně tak dlouho je Helena Dvořáková z Vyškova skautkou. Ke kroji, který si tehdy pořídila, se váže spousta jejích vzpomínek. „Abych se stala členkou Junáku, maminka na mě ušila boudu. Teď si život bez skautingu neumím představit,“ říká pětadvacetiletá vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea, která se stará o sedmnáct jeho členek. Podesáté s nimi letos jako hlavní vedoucí vyrazila na tábor do Otaslavic.

Meruňkovice bude vzácná, kvůli mrazům

Jižní Morava – Loni jsem pálil z tří set litrů kvasu, letos nemám nic. Tak shrnul letošní sezonu pěstitel Josef Procházka z Hodonínska. „Pomrzla i jablka. To málo, co z úrody zbylo, nemá ani cenu sbírat,“ řekl.